"Perlele" copiilor nostri 2

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Buna dimineata fetelor!

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

...ce-a priceput Tudor din stradaniile mele de a-i explica ccc cum vine treaba cu sistemul solar:

"Mama, dincolo de blocul ala e cealalta parte a lumii?"


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Noi avem o pozna cu "Spioancele"-serial tv.
Toata vara n-a vrut sa mearga la coafor sa tundem parul.
-Eu sunt Sami si am parul lung.
Intr-un final o conving si tundem parul.
Ieri vine si-mi spune m-am jucat la gradi de-a spioancele.
-Si tu ce-ai fost?
-Pai Sami, ca parul meu a crescut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Ana (4): "Vaca ne da lapte, gaina ne da oua si ciinele ne da oase..."

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculica spune:

Am sa va spun si eu o pozna facuta de un vecin de5 ani, care avea un frate geaman. Avea parul lungut la fel ca fratele lui si s-a dus la frizer sa se tunda, a rugat-o pe frizerita"doamna va rog frumos sa ma tundeti scurt ca mie i-mi creste parul in 5 minute. Dupa ce l-a tuns, dupa alte 5 minute, vine fratele geaman, frizerita crezand ca este cel care l-a tuns si-i spune"v-am zis doamna sa ma tundeti scurt, ca-mi creste parul repede."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Azi am mers cu Stefan (2 ani si 8 luni ) in Piata Sfatului. Coboram noi din troleul 3 si el vrea neaparat sa intram la o biserica. Intram, ca sa-i arat ca este inchis, ca parintele a plecat acasa... Si fi-miu, in curtea interioara, comuna a bisericii si a altor case, incepe "Doamne chinuieeeeeeeste!" La care eu ii explic ca nu este asa, ca este "Doamne milueste!" (dar seamana, si cine stie ce asocieri fac ei?). Da din cap ca a inteles si incepe iar "Doamne chinuieeeeeste!", cu inflexiunile specifice. Iar ii explic. Dupa care el " Doamne chiluieeeeeeste!". M-am stricat de ras. Cred ca parintele locuieste langa biserica. L-o fi auzit? cred ca da, la cat de tare racnea!
Nicoleta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:


Sunt suuuper copilasii vostri.
Vreau sa va povestesc o intimplare de cind avea baietelul meu vreo 4 ani. El, impreuna cu un prieten se jucau linga un gardut metalic. La un moment dat au vazut un melc. L-au studiat si rasstudiat vreo 10 minute, dupa care baietelul meu s-a plictisit, a incalecat peste gardut si a plecat.
Dupa citeva secunde, incaleca si prietenul lui gardutzu', numai ca se loveste la outze si incepe sa plinga de mama-focului.
Foarte contrariat si ingrijorat, baietelul meu se intoarce si intreaba:Ce-ai patit Marchi, te-ai intepat in melc?

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Faceam ordine in camera shi lalaiam de zor, cu Bogdanelu pe linga mine, pina cind saracu cc kupil, cu timpanele kinuite de vocea mea melodioasa, imi zice "Mami, nu mai cinta!" "Da de ce, mami, sa nu mai cint?" intreb io -"Ca te doare gitu!!"

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Bogdanel: Mami, mami, da-mi shi mie covrig, ca nu pot (lua), sint incalecatzi!

Ieri la masa, tati tusheshte ingrozitor. Bogdanelu, din hol: Tati, cre ca vomitzi!

Dimineatza, la Teletubbies.
Bogdanel:
-Julia, uite Lala!
Julia:
- Tata!
- Nu, Juli, Lala!
-Tata, tata!
- Juli, uite Po!
-Lala, Lala!



Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!
august-septembrie-nou!
pozne
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Cine cui da voie
Robert ma tine prizoniera in camera ca sa ne jucam amandoi.
Eu: Ma duc sa pun rufele in masina.
El: Nu pleca! Stai cu mine!
Dupa un timp, incerc iar:
-Ma duc sa-ti fierb un ou!
- Asta da! Te las! (era direct interesat ca i se facuse foame)

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput