"Perlele" copiilor nostri 2

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

In seara asta eram cu nazdravanul meu de cinci ani in dormitor si il ajutam sa stranga jucarelele si sa facem nani.El se tot juca ,ba sarea din pat ba pe spinarea mea,eu il bombaneam sa nu mai faca si deodata il aud:ce vrei sa ne batem?!! si in secunda urmatoare imi trage un pumn in nas de m-a dat jos.Eu imi pun mana la nas de durere si el se pune pe pat si incepe sa planga zicand ca il doare curu daca mai sta mult pe pat.Am plecat de langa el in bucatarie,nu stiu cat a bocit dar dupa ce am tras o pipa si m-am dus inapoi el dormea deja.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Aoleu, Andreea, sa ma ierti, dar daca era fiica-mea in locul lui o patea urat la faza asta...
Asta e un tabu la noi in familie. Nu iti lovesti parintii. NICIODATA.
Asa a fost si la mine si la sotul meu. Dintotdeauna ne-am respectat mult parintii, chiar daca n-am facut chiar tot ce ne-au invatat ei. Eu nu as trata chestia asta ca pe o gluma.
Ultima oara cand am citit, chestia cu parintii era si una dintre Cele Zece Porunci...
Nu te supara pe mine, te rog frumos.

Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Acum doua saptamani, pitica mea a fost bolnavioara. Chiar in fata cabinetului doctoritei, a vomat pe mine tot ce mancase in ziua aceea. Miroseam ingrozitor, simteam ca mi se face si mie rau. A trecut ceva timp pana am ajuns din nou acasa, timp in care Catalina a stat la mine in brate. Cand am ajuns acasa, am intrat amandoua in cada. In ziua urmatoare, la baita... Cand s-o scot din baie, dau s-o iau in brate. Catalina: Nu mami, nu mami, Adiana ( bunica ei ) ia Catalina, Adiana ia Catalina. Eu: De ce, pui ? De ce sa nu te ia mami din baie ? Cata: Mami pute, pute. A kkat pe ea.

De la o vreme incoace, scenele de dimineata.
(Mami se culca pe la 2-3 noaptea, pana atunci mai are de lucru.) Pe la 5-6 a.m. Mamiiiii, baaatzee, ia Catalina, ia Catalina. Mami: pui, mai dormim putin, e devreme, toata lumea doarme. Cata: Nuuuu, Cata a dormit. Mami a dormit. Mergem pimbam. Jucam. Mai mult beata de somn, o dau jos pe Cata din pat, aprind lumina si ii spun: joaca-te, mami mai doarme putin. Cata: Nuuu, mami a dormit. Si sare pe mine: diii, caluteee. Daca vede ca nu are sanse, imi pune papucii in picioare, imi aduce si ochelarii, ma dezveleste... Ma hotarasc sa incep o noua zi... Pe hol, tricicleta ei ( acelea mici, de plastic, pentru copii de 2 ani ). Cata: Mami merge cu cheta ( tricicleta ). Eu: Nu merg cu nici o cheta, te plimbi tu. Cata: Catalina a pimbat cu cheta. Acum mami, mamiiiiiiii. Si uite asa imi incep ziua cu o tura cu "cheta" pe hol...

Mami pleaca la munca. De obice, fac diferite scheme sa nu ma vada, pentru ca altfel urla. Buuun. Ies pe usa, la cateva minute ma suna bunica ei, sa-mi zica ce a zis fie-mea: Mami a pecat. Munca, munca. Mani ( bani ), mani a Catalina. ( Mami a plecat la munca sa-i aduca bani Catalinei ).

Mami pleaca intr-o seara, la o petrecere. Schema de rigoare. In fata blocului, caut un taxi si ma urc in el. Cata ma vede de la geam. Imi face cu mana, ii fac si eu cu mana. Ma suna bunica ei, sa-mi redea discutia. Cata: Mami a pecat. Bunica: Da, s-a dus la serviciu. Cata: Nuuuuu, mami a pecat. Mami pimba. Mami taxi, mami pimba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Azi dupa-amiaza, dupa nejte sferintze olfactive infioratoare, ma hotarasc sa-l skimb pe Bogdanelu de pampers. Il dezbrac io, il pun in cada nervoasa ca pruncu are 3 ani shi 3 luni, shi nu face la olitza macar, shi ma rastesc la el "mah, cin te hotarashti shi tu sa faci caca la wc, ha, ia zi, cind??" La care el, foarte hotarit, zice Luni! Care luni, io nu shtiu, da ashtept o lune cu wc cadorisit de fi'miu

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Azi, Catalina se admira in oglinda. La un moment dat zice: "Cata s-a stricat, "param" ( cumparam ) alta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Avem noi o poveste cu magarusul incapatanat pe care dezvoltam in fiecare seara.
Ieri seara pana de inspiratie…ce a mai facut magarusul?... s-a culcat.
Esti o “urata” mami …se plimba prin parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Buna!
indraznesc sa apar si eu pe la voi....chiar daca nu am inca un bebel..
in schimb am o comoara de nepotica de 3 ani...
intr-o zi cand era pe la mine...eu care eram foarte nervoasa (din anumite motive)..ea tot nu ma lasa in pace cu intrebarile...
da de ce e aia...da de ce cealalta...uite asa o jumatate de ora ma inebunise cu de ce-ul ei...la un moment dat ma intorc si ii raspund De ce?.....De B.....la care ea senina se intoarce spre mine si imi spune::::"de ce de B?"
m-a bufnit rasul .....am uitat si ca sunt nervoasa....
mie mi-a placut tare mult si am tinut sa va spun si voua..
sper ca nu v-am plictisit..
va pupic pe toate

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

aloooo?? fetele??????????
ati fugit???
bebeii vostrii nu au mai facut nimic??????
mie dor de povestile voastre..
hai veniti odata...

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Ii tot explicam lu Bogdanelu azi cum e cu vezica plina, pipi, etc, doar, doar s-o simtzi shi-o face la wc
- Pai mami, daca beau apa shi nu ma duc mult timp la toaleta, se stringe pipi in pungutza shi ma doare burta!
Shi el cu okishorii mari shi c-o fatza ingrijorata, zice:
- Aoleo, pai ai ghija!


Juli vede un nene la TV cum tragea cu sete dintr-o sticla de wisky(?) shi-ncepe sa tzipe la el Apa, apa, apa!!, sa-i dea shi ei ce bea el acolo

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Il scot pe printz din baie shi se-alinta:
- Monenu frumooooss
- Shi kkcios, daaaaa -zic io
- Nuuuuuu -p-acelashi ton ca "da"-u meu

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput