Cat costa o nastere?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Corina, uite aici informatii despre maternitatea Cantacuzino, poate iti vor fi de folos.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28940

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

quote:
Originally posted by uki


Buna!

Mey Luminita...io zic asa: cam 100 E, fara anestezist, moase, asistente, bla bla...
Depinde, vorba fetelor, de spital si dr... tu nu cumve ...la Elias?
La dr T???

Te pup si sarcina usoara

Gabriela si MARIUCA

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!



Da, voi naste la Elias cu Dr. T.

Luminita
22 saptamani - mama de baiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corrinutza spune:

Mii de multumiri fetelor ptr informatii, in special Natasei si lui ChrisDum. Mi se pare foarte corect si sanatos modul de gandire al Natasei
Astept acum sa vad cum o sa fie, mai ales ca ieri noapte am avut primele contractii.
Am deja emotii si sunt nerabdatoare.
Pupici tuturor din partea mea si a lui BB Daniel din burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Corina, nastere usoara, iti tin pumnii. Sa ai un bebe sanatos si sa te intorci repede acasa! Cu cine nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corrinutza spune:

Natasa, o sa merg la Cantacuzino si o sa nasc cu dnul Dr Toma Adrian.Sper sa fie totul OK si sa ma intorc la Pitesti cat mai repede.
Pupici tuturor mamicilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaIulia spune:

Cat costa o nastere?Pentru mine nu a costat nimic.Am nascut singurica,vorba vine,doar cu moasa si cu o asistenta.Sotul era plecat,rudele si parinti in alte localitati,nu ca daca ar fi fost aici ar fi venit.Asa ca m-a dus o matusa la spital la 5 dupa amiaza,doctorul a spus ca nu nasc,am ramas singurica iar la 4.50 dimineata am nascut o fetita superba Iulia Elena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Naiva de mine!
Si eu care nici macar nu vroiam sa-mi imaginez ca trebuie sa dai spaga pt propria ta suferinta din timpul nasterii si pt ingrijirile medicilor si asistentelor care oricum sunt la serviciu si primesc o leafa!
II URASC!!!!!!!!!!!
Si sa nu mai aud medicii ca se plang de salarii ca mor! Doar din spagi igi pot construi case si cumpara masini. Am lucrat in medicina si stiu ce se intampla! DE NECREZUT!
...si, daca n-ai bani, iti pun dop, sa nu mai nasti? (iertati-mi asprimea, dar m-am enervat).

Draga mea lulu, nastere usoara si bb frumos si sanatos! Si tot nu pot sa nu ma gandesc ca din banii de spaga bb ar putea primi un dar frumos!

Tzuni, revoltata

Mergi la inceput