Dr. Tutunaru ( 4 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Neata!

Mey mey!!!Bestutza mey...
facusi poza cu doctorasu'!

Ce bine va sade si ce bebe frumos mey! Pupam la el
!

Gabriela si Mariuca

http://community.webshots.com/user/uki2003

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stepha spune:

Draga Floriana Eeco o face dl. dr. si dupa cum am zis costa 254.000 lei.
Androix, in cabinetul doctorului exista o tipa (nu e asistenta lui) care iti da o fisa de plata si pe ea scrie ce ai facut (eco, consult), te duci cu ea la receptie si platesti cand pleci, iar mai nou iti spune sa te intorci cu chitanta ca sa treaca pe fisa ta numarul chitantei-dovada ca ai platit. Probabil au existat cazuri in care pacientii au plecat fara sa platesca. Nu ma refer ca ar fi cineva dintre noi ci in general, caci se plateste la orice specialitate.
Eu am intrebat la receptie de ce platesc din moment ce am asigurarea la oPNAJ si mi s-a spus ca doar in cazul in care sunt gravida nu platesc-asta stiati- si daca am trimitere pentru spital tot nu se plateste.
Asa ca, FlorianaE, daca faci rost de trimitere in spital, poti sa nu platesti. Dar poti ajunge la dl. dr. si fara trimitere. Asta e doar sa te scuteasca de plata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stepha spune:

scuze, am scris FlorianaE si trebuia FlorentinaE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Stepha, multumesc de raspuns. Doamne, abia astept sa-si deschida cabinet omul asta.

Andreea 28 sapt.
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Fetelor, am fost si eu de dimineata la dl doctor, am fost f matinala, la 9 eram acolo si am intrat repede, erau doar 3 fete inaintea mea. A fost intr-o super dispozitie, nu am vazut pe nimeni in cabinet in afara de asistenta lui care mi-a luat fisa. Dr mi-a facut eco, a facut cateva glume si m-a trimis la o dr de la Coltea, Avram. Eu am avut o problema mai demult cu o tromboflebita si am facut faimoasele analize la Fundeni unde mi s-a gasit ceva (deficienta de proteina S).
O sa repet analizele la Coltea. Pe voi v-a trimis la Simona Avram? Parca am citit mai demult ca au fost fete la Coltea la analize. Cum e?
Ah, si am uitat sa zic ce-i mai important. Asistenta dr a luat fisa si gata, am plecat. Nu am platit nici consultatie nici eco de primul trimestru (pe care mi l-a facut dr). Asa ca...nu a fost asa rau.
Mi-a promis sa sambata vine ecograful si saptamana viitoare se duce la cabinet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

of, deja mi se face sila...
o sa ma duc la elias la policlinica sa vb cu dr mea de familie... sa-mi dea frate trimiteri completate, da' fara data pusa... sa ma pot duce cand vor muschii mei. astia sunt nesimtiti. cum ma sa platesti si daca esti gravida??
e de-a dreptul enervant. deci, acum, daca cumva imi apar doua liniute pe test, ma duc intai supa trimitere! mama lor de birocrati nenorociti!

Cristina si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stepha spune:

Cristina, poti sa te duci pentru trimitere si la gineco la policlinica elias. Eu am fost la dl. dr. Nonea ovidiu si mi-a dat o trimitere fara probleme. Sa ai la tine carnetul de asigurat, scria pe usa ca fara el nu da trimiteri, eu nu-l aveam si mi-a dat, dar pt orice eventualitate. Problema e ce te faci: pt fiecare vizita in spital iti trebuie o noua trimitere? Sa folosesti una la infinit nu se poate fiindca sunt sigura ca o pastreaza la spital ca dovada ca nu ai platit consultatia/eco pt ca ai avut trimitere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Am fost si eu de dimineata...probabil ne-am si vazut cateva fete de aici, eu m-am intalnit cu Alina..
Dr. era bine dispus, si l-am intrebat de cabinet, a zis ca asteapta ecograful si in cateva zileeeeeee
Of course ca am platit aia, dar mai bine as plati consultatia la cabinet, ar fi mai cinstit...

V.

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diafera spune:

Buna fetelor,
ce ma bucur ca aveti vesti noi.. deci se pare ca de martisor domnul doctor ne face cadou deschidera cabinetului?
Kid eu am fost la dr. Avram de la Coltea .. e o femeie f draguta, dar va trebui sa astepti probabil ceva la usa pentru ca e foarte solicitata. Eu am avut ghinionul sa intre o alta persoana in fata mea cu sotul ei, mare pentru ca era doctorita .. venise tot pentru analize. SI au stat la discutii inauntru trei sferturi de ora ca ma apucasera si ametelile de la sarcina . Cand am anuntat ca mi-e rau si nu mai pot sa astept.. culmea .. a lesinat si pacienta "doctorita" ca i se luase sange !
Azi merg si eu la dr.T. Sper sa il prin in momente bune pentru ca merg pe la ora 18.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Diafera, multumesc mult pentru raspuns. O sa o sun maine pe dr. Avram si imi iau liber sa o astept pe la usa...

Mergi la inceput