Dormiti/ati dormit in pat cu bebelushii dvs?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns barsines spune:

Nu am dormit niciodata cu Cezar in pat. Nu cred ca i-ar fi facut bine. El in patut si o persoana din familie in pat, cu el in camera. Asta pana la 6 luni. La cel mai mic zgomot pe care-l faceam la el in camera, ii stricam somnul. De la 6 luni doarme singur in camera. La inceput eram f ingrijorata asa ca am luat interfon de bebe. E bun ca poti sa-l dai cat de tare vrei si-i auzi si un suspin. Cam intr-o luna ne-am obisnuit asa de bine ca acum interfonul sta degeana. Dormim cu usa inchisa la camera lui si deschisa la a noastra dar si din cel mai adanc somn ii aud fiecare oftat sau miscare, nici nu stiu cum e posibil. Dimineata cand ma trezesc, chiar daca nu deschid nici ochii, parca stie si in max 5 minute se trezeste si el. Seara il adorm si il pun in patut. SImte si se intinde dar nu se supara. E obisnuit. Deocamdata nu stie ce-i frica. As vrea sa-i pot pastra obiceiul de a dormi singur in camera si pe viitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allygi spune:

Fiind la acea vreme mamica singura Ionut a dormit mereu in pat cu mine.Vroia sa ma simta mereu aproape...cred ca i s-a transmis din timpul sarcinii acea nevoie de afectiune care i-mi lipsea mie.Si nu numai noaptea...toata ziua trebuia sa ma vada sa fie langa mine.Daca plecam 10 min din casa ca sa iau paine si-l lasam cu mama mea plangea langa usa pana vomita.Nu suporta sa nu-mi simta respiratia,bataile inimii , apropierea.Chiar de-l lua in brata cand se trezea mama mea ca sa ma lase sa dorm putin simtea ca nu sunt eu si plangea.Pana le 43 ani a dormit cu mine...punea picioarele si burtica pe mine(asa era sigur ca nu plec).Dupa avand deja camera lui s-a obisnuit treptat sa doarma singur....cu toate ca uneori noaptea ma trezea cu el langa mine ca-mi zicea:"mami,te iubesc mult...pot sa dorm putin cu tine,ca bate vantul afara...."si salta in pat.Acum sunt iar insarcinata si vreau sa schimb lucrurile...sa pun fetita sa doarma singura...oare voi reusi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaIulia spune:

De cand am nascut-o pe Iulia si pana astazi cand are 2 ani si 9 luni doarme cu noi in pat.Tati prin natura serviciului este plecat ceva mai des si de obicei suntem noi doua,dar cand este cu noi Iulia ne vede unul langa celalalt si ne roaga sa ne "deschidem" ca sa poata intra si ea intre noi,si spune ca ea este fetita cu mami si tati nu singura.De multe ori o admiram cand doarme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns candy24 spune:

Doar cand am plecat la mare a dormit cu mine .Pt ca nu am mai luat si patutul cu mine .Acum in varsta de 2 ani cere singur in patutul lui cand ai este somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

A doua seara dupa ce am venit de la maternitate Ana Maria nu a mai vrut sa doarma in patut. Ziua o pacaleam dar noaptea cu nici un chip. La 1 luna a aflat doctorita ce facem si ne-a certat teribil. Avusese un copils dorit, iubit de parinti care s-a sufocat deoarece i-a venit plapuma peste el. Ne-am speriat si dupa 2 seri in care a plans 1 ora in continuu s-a invatat cu patutul ei mai ales ca este lipit de al nostru. Cred ca este mai bine asa si in felul acesta ne putem odihni si noi.

Otilia si Ana Maria
http://photos.yahoo.com/otiliavermeulen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inger alb spune:


Nu dar are patul in camera nostra langa patul nostru! Asi fi dorit sa doarma cu noi macar un pic. Sotul habar nu are ce face cand doarme, bb se rostogoleste si imi este frica sa nu cada din pat.

Cand o sa implineaca un anisor va fi separat de noi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Fetita mea Eva a dormit de cind s a nascut in patutul ei, dar in iarna asta s a imbolnavit de otita si a facut o mica criza de durere si spaima, criza care s aconcretizat in dormitul cu mine si cu sotul meu. De altfel, pina atunci ii placea sa stea cu noi dar nu putea mai niciodata sa adoarma in patul nostru. Acum prefera sa doarma cu noi si de cind a inceput sa sara din patut , nu mai exista alta altenativa.

Lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Uca mea a dormit in patutul ei vreo 2 luni dupa care m-am lenevit la alaptat si am luat-o cu noi... .. dar e un sentiment unic... ziua doarme in patutul ei si noaptea cu noi, dar o dezvat (a, si a fost si mai frig iarna)

Andreea & Gogo (DN 10.10.2004)
<http://www.andora.bravehost.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Seb doarme numai in patutul lui, a dormit cu noi in pat cand am venit de la maternitate cateva zile. Dar acum as dormi si eu macar 2 ore dupa masa cu el in brate si nu vrea decat in patutul lui, dar e mai bine.

Oana si Seb
(10.01.2005)
"Si maine mai este o zi..."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

dorm de cand avea, 1 an si ceva, cand i-au iesit caninii, si de atunci asa am ramas.

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput