Dormiti/ati dormit in pat cu bebelushii dvs?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

baietelul meu a avut colici pana pe la vreo 3 luni si se linistea la mine pe piept, asa ca pana pe la 2 luni doaqr asa a dormit, apoi l-am pus langa mine in pat, iar acum are 4 luni jumate si de vreo luna jumate noaptea doarme in patul lui, doar cateodata il mai pun langa mine cand e agitat si cand il adorm.

stiu ca nu este recomandat ci chiar interzis ( siguranta bebelusului ), dar asa am simtit atunci si asa am facut

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inlove spune:

De la 11 luni doarme singur in patul lui, camera lui. Doar cand e bolnavior il aducem cu noi, desi nu-i place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Si cu primul copil si acum cu al dolea care are 2 saptamani am dormit in pat inca de la inceput . Acum fetita doarme cu tati in sufragerie si eu cu bb in camera . Nu cred ca as putea dormi fara sa -l simt aproape de mine , fara sa l simt cum pufaie noaptea . Poate la unele mamici le este frica pt ca dorm ,, dezordonat ,, dar eu nu am o problema in privinta asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Pana la 3 luni am dormit cu Ariana si cu tati in acelasi pat,pt ca mi-a fost prea greu sa ma tot ridic noaptea din pat sa vad ce face si eram mult mai linistita daca era langa mine. La 3 luni fix am mutat-o la ea in patut si de atunci nu sa mai trezit deloc noaptea sa manance (cand dormea langa mine incepea sa imi molfaie bluzele si trebuia sa ii dau papa)

purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Da,eu dorm cu stefanel in patul mare,si sotul in sufragerie.

Chiar daca are patutul lui,doarme in continuare cu noi...adica,are nopti cand doarme si cu sotul,in camera lui.

poate pana s-o-nsura,reusim sa l dezobisnuim,cu toate ca,sincer,nu m-agit prea tare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Teoretic doarme singur in patul lui, in camera lui. Practic, are si nopti (f rar) cand ne roaga frumos sa il primim la noi in pat. Si cedam. Sau nopti cand isi ia perna sub brat si se invita intre noi in pat. Si-l primim. Se simte bine venit oricand, da e un domn, si nu abuzeaza


Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Doarme la ea in patut si mie una asa mi se pare normal,am facut tot posibilul ca ea sa aiba locul ei si sa doarma acolo.Pe la 6 luni a avut o perioada de smiorcaiala si ca era mai usor de urmarit am luato in pat cu noi vreo 3 nopti,dupa asta m-am chinuit alte 3-4 nopti sa o reinvat cu patutul ei si de atunci nu mai avem probleme.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Doar de 2-3 ori, caci mi s-a parut necesar, pentru ca mie personal acest lucru nu mi se pare deloc o idee buna, poti sa dai fara sa vrei peste bebe, si mai sunt si destule alte motive...

http://verze.ro
simtul umorului inca nu a murit
femei cu simtul umorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeirina spune:

doarme in patutul ei de cand am nascut-o. Foarte rar a dormit cu noi in pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pana la 9 luni a dormit doar ocazional cu mine. Apoi... a venit frigul si cum noi avem apartamentul pe colt, sotul, care e mai friguros, a propus sa iau puiul in pat cu mine (nu incapem toti 3, asa ca tati doarme in sufragerie). Dupa o saptamana l-am pus inapoi in patut, n-a protestat deloc, dar io am avut o noapte ingrozitoare, m-am foit continuu, nici tati n-a dormit bine. Asa ca... pana o sa ma dezvat de dormitul cu bebe e in pat cu mine.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput