Dormiti/ati dormit in pat cu bebelushii dvs?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crocolilu spune:

Copiii nostri sunt mari acum, dar cand erau mici au dormit in patuturile lor. Pe cat posibil. Au fost situatii cand am fost nevoita sa dorm cu unul din ei sau cand le-am mai facut hatarul de a dormi cu ei din placere, dar asta s-a intamplat destul de rar. Cred ca adevarul e (cam ca de obicei) undeva pe la mijloc: adica e bine ca sa doarma in patul lor, in camera lor, dar uneori sa li se accepte si somnul cu unul din parinti sau chiar amandoi daca isi doresc asta. Copiii au personalitati diferite si parintii trebuie sa descopere cum e mai bine pentru fiecare. Ai nostri sunt trei, dar fiecare are caracterul lui. Si bineinteles ca si varsta conteaza. Dar in general optez pentru camera si patul lor. E mai bine pentru toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

In primele 2 luni Ilinca m-a speriat foarte rau, deoarece se ineca cu saliva. Se invinetea si nu mai avea aer. Ma gandeam ca daca nu stateam langa ea s-o intorc nu stiu ce se intampla. Asa ca pana la 4 luni am dormit cu ea ca odata s-a inecat chiar cand s-a trezit si saraca nici nu putea sa tipe.
De la 5 luni putea sa se intoarca singura asa ca nu a mai fost problema cu inecatul, iar eu m-am intors in patul conjugal Din acel moment doarme in patutzul ei.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

cu noi in pat unu si altu la el in patut

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

in aceeasi camera, ca nu avem spatiu, dar alexandra in patutul ei.

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Am doi copii.
Robert in varsta de 3 ani si jumatate care de la varsta de o saptamana doarme in pat cu tatal lui. De cand l-am nascut are un somn foarte agitat si chiar si la aceasta varsta se trezeste noaptea si plange, si trebuie linistit. Psihologul mi-a recomandat sa dormim in continuare cu el in pat pentru ca este un copil care are nevoie de permanenta apropiere a unui parinte. Psihicul si linistea lui conteaza mai mult decat ce scriu cartile care nu se refera si la situatiile de exceptie.
Si eu am dormit cu tatal meu in pat pana la varsta de 10 ani (aveam crize dese de astm si ma puteam sufoca) si nu mi-a fost afectata personalitatea de acest fapt. Imi aduc aminte doar ca am avut o copilarie fericita si ca tatal meu imi spunea ca nu aveam cosmaruri deloc.

Anastasia in varsta de 4 luni care doarme bine numai daca este singura in patutul ei.
Cred ca am doi copii diferiti: unul dependent si unul independent.

Cu drag
Liana

http://community.webshots.com/user/TudorAnastasiaDiana
http://community.webshots.com/user/tudorrobertalexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

nu.
am atipit odata cand o alaptam si am dormit groaznic.
uneori mi-e ciuda, sentimentul pe care ti-l da puiul lipit de tine si vulnerabilitatea aceea din somn sunt nemaipomenite, iti vine sa plangi de drag.
dar cred ca e mult mai bine pentru personalitatea sa, pentru independenta si increderea in sine sa doarma singura. n-a avut o zi de colici, n-am avut nevoie sa o adorm decat de cateva ori de cand s-a nascut (11 luni). o pun in pat si se joaca pana adoarme. cred ca daca as fi luat-o cu noi m-as fi gandit mai mult la mine decat la ea.
e, pana termina facultatea vor fi cateva nopti cu vise urate, abia astept.. dar numai ocazional.
aa, si odata, cand am fost obligata, am luat-o cu noi in pat si n-a vrut sa doarma neam. nu e obisnuita.

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

“Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte”
(Juan Ramon Jimenez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iula78 spune:

Eu dorm cu bb in pat pt ca sta prost cu somnul si-ar insemna sa fac ture intre camere. Am si ocazia sa-l studiez din toate unghiurile si sa ma minunez ca e al meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamatei spune:

din pacate cu mine in pat.Si al meu are un somn tare agitat(dintii).De fapt pot sa numar pe degete de cate ori a dormit toata noaptea.Asa ca am preferat sa-l culc cu mine in pat.Asta nu stiu pana cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuki spune:

Eu il pun pe D. sa doarma singur in camera lui, si eu dorm cu sotul in dormitorul nostru. Dar cand plange peste noapte, ma duc si dorm cu el in patul din camera lui(pe la 2-3)pana dimineata.

Tzuki

Mergi la inceput