Urina tulbure

Urina tulbure | Autor: cipcipcip

Link direct la acest mesaj

Sint insarcinata in 11 sapt si de vreo luna am vazut ca fac pipi cam tulbure, ceea ce nu se intimpla inainte. E legat cumva de sarcina sau e cazul sa ma duc la un control, stie cineva?
Multumesc

http://community.webshots.com/user/roxanabella

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Cel mai bine cred ca ar fi sa faci un sumar de urina, eventual si o urocultura. Eu stiam ca se tulbura urina cand este crescut nr. de leucocite, ceea ce se intampla in infectii. Sau cel mai bine, mergi la doctorul tau si spune-i despre ce-i vorba.

Cristina si bebe DPN 06.03.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

salut,

poate sa fie un inceput de infectie urinara. asa am avut si eu in 10 saptamani. Urina era tulbure si urat mirositoare.

S-ar putea sa nu fie nimic, dar mai bine mergi si faci o analiza. Nu strica. Asta se vede imediat daca e sau nu infectie. Si e tratabila fara riscuri. Doar ca e bine sa o iei din timp.

Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Cipicip, eu de fiecare data cand ma duc la medic, inainte de a ma consulta ma ia asistenta in primire... verifica greutatea, tensiunea, temperatura si ma pune sa urinez intr-un borcanel de plastic pentru analiza sumara a urinei. De 3 ori daca ma duc intr-o saptmana, de 3 ori trec prin acelasi ritual. Daca medicul tau nu face asta, ar trebui sa-i ceri tu..

Oana D - 7 saptamani

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ra_75 spune:

salut!

Sa stii ca urina se poate tulbura si daca iei ceva medicamente (ma refer, bineinteles la cele prescrise, in general vitamine). Oricum poti face un examen de urina.

P.S. Si eu sunt insarcinata in 11 sapt.

ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

Mersi de raspunsuri fetelor, am fost azi la doctor si nu a fost nimic, se pare ca se mai intimpla. Va pup pe toate.

http://community.webshots.com/user/roxanabella

Mergi la inceput