Adaptare a la Ania

Adaptare a la Ania | Autor: DanaRosu

Link direct la acest mesaj

Cinticelu cu ratzushtele mele a devenit de fo doua zile (anketa personala zice ca n-a avut cin sa-i sufle gresit) "RATZUTZELE MELE PE APA AU DUS/ STAU CU CAPU-N APA SI CU CURU-N SUS".

Azi a fost ziua lu ta-su dar am avut musafiri ieri dupa-amiaza. Chiar inainte sa vina mosafirii, io mai verificam una alta prin bucatarie si aud din hol (unde e frigiderul) "Mutz ani traiasca... la mutz aaaani!" cind ma duc sa vad ce se intimpla, fi-mea aduna de zor cu minutzele frisca de pe tortul lu ta-su si o halea, evident.

Si ieri cu mosafirii ca si cu revelionul, ne-a tehuit de cap cu intrebari... da cind vine 'FIRII/VEIONU? a cui e 'FIRII/VEIONU? unde-s/i 'FIRII/VEIONU? Ma indoiesc ca stapineste acum pe deplin cele doua notiuni

Pupam

Dana
And, yes, I am a blonde!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

dana, de ce nu ne mai spui ce mai zice/face dulcica ta ania? eu astept cu nerabdare!

Andreea & Majestatea Sa Tudor (9 dec 2003)
primul anisor :)
noutati!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Prostii, ce sa faca... iar are o perioada de obraznicii... cu istericale daca nu se face totul cum vrea ea... si i se cam urca la cap... daca o cert eu (ca io numa o cert, ta-su o mai si articuleaza dar tot febletzea ei ramine) cam un sfert de ora sta cu nasu-n sus, nervoasa nevoie mare, nici nu se uita la mine: SUPARAT EU TINE. NU VOBETZ EU TINE. NU BETZ EU TINE. PUNE IATA-MA... si daca nu-i intru-n joc sa-i cer iertare, nici ca mai vorbeste cu mine... de iubit nici nu mai incape vorba... Azi m-a dat gata cind, strigindu-l eu pe ta-su sa vina la masa, s-a dus dupa el, si-l tot tragea de mina: AI TATI MINCA DOARE TOMACU TINE NU MINCI
De la Ratzuste acuma face adaptari dupa Capra cu trei iezi... si cum nu poate cinta in locul lupului cu voce groasa cind ajunge la faza asta zice: BUHUHU IEZII, BUHUHU IEZII... MAMICA, MAMICA, VINIT MAMICA, si IEZU MIC: NU MAMICA, NU MAMICA, LUPU RAU BUHUHU

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

ania mica si dulcica!

Andreea & Majestatea Sa Tudor (9 dec 2003)
primul anisor :)
noutati!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Patzanie la supermarket. Se duce Ania mea tzir la raionu de preparate din carne (m-a mirat ca a trecut val virtej pe linga standul Kinder, pe linga alune si alte trasnai de care mai vrea ea) si batind cu pumnucii in vitrina ii zice lu tanti din spatele tejghelei, foarte serios: VLEAU PUMPAL EU SULIOALA... ma rog tanti i-a intrat in joc... ca nu aici se cumpara surioarele, ca sa negocieze cu mami si cu tati... Chestia ni se trage de la o alta trasnaie petrecuta in miez de noapte (cind io si Ania stam la taclale ) "DU-TE MAMI JOS A CHIOSHC SI PUMPALA MIE SULIOALA"... eu socata in loc sa-i explic cupilului ca sulioalele nu se pumpala la kioshk si nici din alta parte am inceput sa-i cint in struna... dar cum sa fie surioara? ASA MICA, AAA, CA MINE... CU PALU LUNG, ASA CA MINE (n-are paru lung dar ma rog si daca nu gaseste mami surioara, un baietel n-ar fi bun? NU, NU VLEAU FLATZIOL... si tot asa pret de vreo douaj de minute, inate sa adoarma puiul io apucind doar sa-i zic ca nu la kioshk sint surioarele...

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Iaca ieri mi-am luat-o iar... si ca sa pove tot, tre sa zic si din casa io de felu mio is cam zapacita si dezordonata in toate... sotzu daca pe vremuri erea oleaka mai normal s-a dat acum pe brazda, adica dupa mini copilu e si el pe calea cea buna
dej, cum spuneam io-s icsact opusu ordonatului... curatenie da dar ordine cam ba... po sa le asez si ras asez si de 7 ori pe zi ca intr-un sfert de ora dezordinea e la loc... de obicei haine care pe unde, papucii la fel... numa in bucatarie am ordine si-s mindra ... intru in priza cu ordinea numa daca se anunta fo vizita... Ieri, Liviuc ii zice Aniei "Hai sa facem ordine la tine-n camera" si a venit raspunsul "DA CINI VINI A NOI?"

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Pupici, scumpei Ania care vrea sa-si cumpere surioara !


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43549" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42199" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Mami suparata: Ce ma fac eu cu tine, mai copile?
Ania bucuroasa ca a gasit solutia: Puperi alta fetitza, mami!

Mami si mai suparata: Daca nu te linistesti si continui sa nu asculti ce iti spun eu, am sa te dau la tigani...
Ania, preocupata, se fofileaza de linga mine si o aud mormaind ceva... ma duc linga ea si cind sint chiar in fatza ei, intinde minutza si cu o fatza schimonosita a necaz: Daaa si mieee un baaaan... daaa si mieee o mieee leeeei

Intram seara in casa dupa o zi istovitoare (plimbari, cumparaturi, vizite - nedormit la amiaza pen ca iar isi prelungise ora de culcare noaptea pe la 1 si ceva) si se duce direct la calculator de unde tine sa imi spuna:
(precizare: stem in faza de scapat de pampers dar mai scapam cite o treaba mica sau mare in kilotzei, atunci pedeapsa e ca nu are voie ziua respectiva la calculator la chiccolandia si teletubbies)
- nu voie mami a calcatol... facut caca eu... nu voie, nu!!!
- dar azi n-ai facut caca pe tine, mami, dupa ce faci dus, ai voie putin la calculator - zic eu mindra ca trecuse o zi fara peripetii
- nu, mami, nu voie... facut eu caca
- ieri ai facut mami, si ieri ai fost pedepsita
- mami, azi facut eu caca mine, uite meloase!


Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Cu Ania la CEC sa ne platim ratele. Intrucit e obraznica si darima tot sediul, o asez cu funduletzul sus pe blatul din marmura de la ghiseu... se intinde ea sa vada ce face tante de acolo care tot bontanea tastatura calculatorului... dar cum nu vede, o intreaba: TANTIII, CE FACI ACOLO? JOCI MASINI CU VITEZA? NU? TATI MEU JOACA...

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

pentru ania cea isteata. da' ce face un copil de trei anisori la calculator mama dana?

Andreea & Tudor (9 dec 2003)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">fiti parte din viata lui mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

quote:
Originally posted by mara03

pentru ania cea isteata. da' ce face un copil de trei anisori la calculator mama dana?

Andreea & Tudor (9 dec 2003)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">fiti parte din viata lui mihaita!





Joculetze la http://www.chiccolandia.com/home.asp?lingua=2&area=homegiochi
sau la
http://www.bbc.co.uk/cbeebies/teletubbies/funandgames/

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput