Unde se gaseste Penaten?

Unde se gaseste Penaten? | Autor: anymamy

Link direct la acest mesaj

Unde se gaseste la noi Penaten, ca am incercat si in farmacii si nimik?
Sau ce il poate inlocui?
Noi ne-am obisnuit cu el si mi-e frica sa incerc ceva nou.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Din cate stiu eu, nu se importa Penaten in Ro.


vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Iti recomand cu caldura ...crema de galbenele, eu am folosit-o de cind s-a nascut fetita mea, si inca o mai folosim seara cind ne punem pampersii....sa facem nanica!Sincer noua ne-a facut f f bine la fundulet, si nu am avut arsuri niciodata!(plus ca nu e asa de scumpa...si e naturala) Numai bine si" La multi ani!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Bepanthen e foarte bun!

Sarbatori Fericite!
alina si Alex(22.11.2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Corespondentul lui Penaten in Ro este Johnson (Johnson&Johnson).

Tinteste catre stele si poate ca vei atinge cerul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymamy spune:

Va multumesc pentru raspunsuri, Sarbatori Fericite si La Multi Ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

"Corespondentul lui Penaten in Ro este Johnson (Johnson&Johnson)"

E adevarat ca si "Penaten" si "Johnson's baby" sunt facute de catre Johnson&Johnson dar, nu cred ca, sunt acelasi lucru.

vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

nici eu nu cred...am folosit Penaten si nu se compara cu johnson.

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinag spune:

Buna,

Sunt in Germania la training si ma intorc in Ro pe 23. Daca vrei iti pot cumpara eu Penaten (dar imi spui pana maine la 12.oo ca sa am timp sa cumpar)si vedem cum facem sa ne intalnim. eu locuiesc in Bucuresti.

Corina si bb Ilinca 01.03.2003

http://community.webshots.com/user/corinag101

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

nu se mai importa de cel putin cinci ani - cind am nascut eu deja nu se mai gasea. E adevarat ca echivalentul pe piata romaneasca este Jonhson(din punctul de vedere al ambalajelor si al sortimentelor) dar nu uitati ca Penaten este fabricat in Germania, iar ce se gaseste la noi pe piata se produce in Polonia sau oricum in Europa de Est, asa ca ... Dupa cum stiti nici detergentii, nici celelalte produse chimice si cosmetice nu au aceeasi calitate in Romania ca cele din Vest. Oricum pentru copii este mai importanta igiena si marca scutecului decit unguentul folosit pentru protectie. Eu stiu ca fetitei mele ii producea alergie pampersul indiferent cu ce crema o dadeam, iar celelalte scutece pe care le foloseam nu o iritau nici daca statea cu unul o zi intreaga.

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Nu este Penaten in Ro, iar bepantenul nu il egaleaza. Daca bebe are probleme serioase cu iritatiile la poponel, vezi la Carrefour exista Sanosan, consistenta si mirosul este identica cu cea de la Penaten, cutia este mare, si costa o suta si vreo 20 de mii. Efectul este identic - adica urgent, instant, fulger!
Eliza are ceva probleme cu iritatiile, si le-am incercat pe toate. Bepantenul a fost pierdere de vreme.

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput