Nasterea la Municipal

Nasterea la Municipal | Autor: kita

Link direct la acest mesaj

Pe forum nu am gasit informatii mai noi privind nasterea la Municipal grupate intr-un singur subiect.

Sunt interesata de "obiceiurile" asistentelor, a moaselor, a dr. anestezisti si mai ales a dr. ginecologi. Rapiditatea cu care acestia vin in sala de nasteri cand ai nevoie de ei; prezenta medicilor "mana a doua", "a treia"...etc

La cine trebuie "cotizat" inainte si la cine dupa.

Eu sunt in evidenta dr. Badiu, si nu am cunoscut paciente de-ale dumnealui pe care sa imi permit sa le intreb asemena lucruri.

Kita si samburasul ei de 32 de saptamani

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cam33 spune:

Kita si eu ma gandeam sa deschid o astfel de pagina. Sunt la fel de interesata ca si tine de dr. Badiu si nasterea la Municipal in anul 2004. Informatiile pe care le-am avut despre dr au fost de la mamicile care au nascut pana-n 2002. Pe atunci dr venea mai din timp la spital. Din ultimele informatii dar foarte putine, parca s-a mai schimbat. Vine cam in ultimul moment - la nastere naturala - cand esti aproape sa nasti Totusi, contiunua sa fie un bun profesionist. Cineva spunea ca nu primeste spaga la cabinete particulare (CMU, Diagnosis) dar eu i-am dat o data si i s-a parut ceva normal.


Poate ar trebui sa numim subiectul "Despre Badiu si Municipal" ptr a ne raspunde mai mult fete. Si eu sunt interesata de informatii proaspete: scoruri, obiceiuri...

Camitzu 36+sapt
PS: Azi si maine mai am acces la PC, poate mai schimbam informatii personale la Mamici ian-febr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea_soarelui spune:

Eu am nascut cu dr. Badiu in 24 sept 2003. Am nascut natural cu anestezie epidurala...pana la dilatatia max...apoi fara...In fine..saraspund si la intrebari..intr-adevar a venit si mi-a verificat dilatatia de doua ori apoi a venit in momentul in care am fost urcata hopa sus pe masa de nasteri...dar nu m-am impacientat f tare pt ca nu prea ar fi avut mare lucru de facut pana atunci...:)))...Este un bun profesionist...desi am vazut si alte pareri...eu am avut insa o experienta super cu el..a fost artist inclusiv la partea cu "taiatu'" si "brodatul"...astfel incat la o saptamana de la nastere nu mai aveam nici un fel de disconfort local...:). Scoruri?...am cam alergat dupa el in timpul perioadei de "insarcinata"...pt ca de la mine nu a vrut sa primeasca nimic...asa ca cu multa greutate a primit o sticla de ceva....iar dupa nastere a venit constant sa ne vada...s-a interesat ce si cum...desi nu primise nimic...de primit a primit la externare..o sticla ...(alta:))))..)...asta pt. ca mi-a zis ca "banii sa-i folosim pe fundul micutei...ca ea are nevoie mai multa de ei..."...Cam asta ar fi experienta mea cu Badiu.
In rest...nastere usoara va dorim si multa sanatate:)
Dana si bb Ioana (24.09.2003)
http://community.webshots.com/user/floarea_soarelui

floarea soarelui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cam33 spune:

Dana ce spui tu ma incanta dar de ce de la unele persoane primeste bani? Cumva tu ai fost la el prin cineva cunoscut, te imprietenisesi cu el incat te tinea minte? Ai fost la CMU la consultatii? Nu zic ca trebuie sa tina minte pacientele, desi orice se simte bine daca dr. isi aminteste de tine. Si eu sunt multumita profesional de el dar doar 90%. Iti mai amintesti cand ti-a recomandat ultima eco si ce vit ti-a dat in lunile 8-9?
Poti sa dai mai multe detalii despre scoruri la asistente.... , cate zile ai stat internata,pe PM?

Camitzu 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris Ciurea spune:

Foarte buna ideea .
Eu nu sunt pacienta dr. Badiu ci a dr. Mircea Dumitru de la Municipal (despre care as vrea sa aflu mai multe informatii). Pana acum nu am avut nici o problema cu dr. Se comporta excelent cu mine dar m-ar interesa experiente de nastere cu dr. Dumitru. Eu zic sa nu personalizam pe dr. Badiu. Voi ce spuneti? O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_sonyei spune:

Eu am nascut la Municipal la sfarsitul lui iulie cu dr. Carmen Rosca. Am avut o sarcina usoara si m-a controlat o data la 2 luni, iar cind a fost sa nasc m-a sfatuit de unde sa iau o trusa de epidurala mai ieftina, dar la fel de buna, cat sa-i dau anestezistei... iar pentru ea - am dat dupa ce am nascut - la externare, cand mi-a semnat foaia si a venit sa ma intrebe cum ma simt... si a fost langa mine in sala de nasteri din primele 5 minute, ea a fost singura care a lucrat la mine, ea m-a taiat, mi-a aratat bebele si m-a cusut (foarte bine - trebuie sa spun, ca a trecut repede si nu am simtit nici disconfort), purtand discutii degajate si placute in timp ce isi facea treaba... Eu zic ca totul a fost bine si daca cineva are nevoie de mai multe informatii sa ma contacteze pe PM.

Pupici la mamici si viitoare mamici, sarcina si nastere usoara.

SARBATORI FERICITE!!!



Mama Criss si Bebe Sonya-Alexandra (28 iulie 2004)
-------------------------------------------------
Fi fericit in fiecare clipa caci viata e scurta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

am nascut acum o luna cu badiu

primo: e un doctor exceptional (poti sa citesti povestea nasterii lui Ioachim, vei vedea de ce - cred ca e pe pg 2)

secundo: are o moasa exceptionala, s-a ocupat de mine mai bine decat o mama, inca de la inceput
badiu nu a venit decat la nastere, dar moasa m-a asistat pe tot parcursul travaliului (si sotul a putut sta pe timpul travaliului, iti recomand asta, te va mai ajuta, macar psihologic - la nastere nu a asistat)

lui i-am dat banii dupa, moasei pe parcurs

sa ai o nastere usoara!
Doamne ajuta!

mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

Mergi la inceput