Intrebare pentru mamici - calendar chinezesc

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Delia,mie mi s-a potrivit calendarul si la primul bebelus si si acum se potriveste.

Numai bine

Anca DPN 08.05.05 si Bianca 02.02.2003

http://community.webshots.com/user/anky2100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

La mine nu s-a potrivit. Dupa calendar ar fi trebuit sa fie fetita si a iesit baietel. Eu nu cred in nici un fel de "preziceri". Din atatea miliarde de ...chiar nu poti prezice care din el a fost mai "ascutit" sa patrunda



Poze Armin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Si la mine s-a potrivit ca o sa am baiat.

oana si bebitza din burtica (37s+)
"Si maine mai este o zi..."

http://community.webshots.com/user/oanacretu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

si la mine se potriveste , iese baiat conform calendarului chinezesc, si baiat e in burtica

numai bine si sanatate si bb-ii sanatosi si frumosi

Adriana si bebelinul 20 +


Daca vrei cu adevarat gaseste o cale, daca nu vrei gaseste o scuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

intr- o revista e acelasi calendar dar acolo scrie ca trebuie sa adaugi la varsta mamei 1 an (daca, in mom conceperii BBului ai 31 de ani impliniti, mai adaugi 1 si te uiti pe tabel la 32 de ani si luna in care a fost conceput copilul). si vezi ce iese.
daca acum ai 32 de ani impliniti si vrei un baiat, te uiti la randul cu 33 de ani si vezi lunile in care trebuie sa "prestezi"

O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Parerile sunt impartite jumatate-jumatate.
V-am intrebat pentru ca nici eu nu credeam ca poate fi atat de mare acuratetea.
Va pupic dulce!

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

quote:
Originally posted by ana-oana

intr- o revista e acelasi calendar dar acolo scrie ca trebuie sa adaugi la varsta mamei 1 an (daca, in mom conceperii BBului ai 31 de ani impliniti, mai adaugi 1 si te uiti pe tabel la 32 de ani si luna in care a fost conceput copilul). si vezi ce iese.
daca acum ai 32 de ani impliniti si vrei un baiat, te uiti la randul cu 33 de ani si vezi lunile in care trebuie sa "prestezi"

O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA




Daca am calculat asa cum spui tu imi iese fetita .
As vrea sa stiu daca exista cineva care cunoaste vreun site unde exista acest calendar ca eu l-am luat de la fete prin mail.
Multumesc mult!


Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

fetelor, nustiu daca are sens sa va bateti capul cu asta....mai ales ca ati vazut ca la unele fete a iesit sexul bbului ca in calendar iar la altele nu!
Nici echo nu e 100% sigura dapoi un calendar vechi de mii de ani!
Pupici
Ioana si Samburel 9+

"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

si la mine iese dupa calendar baiat, si cu adunat un an si ca scazut si oricum l-as invirti. ecograful zice ce e fata. mai am un pic si aflu...
M 30S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

La mine nu se potriveste. fi trebuit sa fie baietel conform calendarului si am o mandrete de printesa.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput