Impresii dintr-o calatorie spre casa

Impresii dintr-o calatorie spre casa | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Aseara am aterizat din nou pe aeroportul din Amsterdam. Sub plafonul de nori, ne astepta un cer mohorat, ceata si umezeala. Nimic deosebit. Andrei era obosit si fericit ca se intoarce acasa. La toate jucariile lui, la colegii de gradinita, la patul lui ... Pentru el, acasa este Olanda.

Intilnirea DC de la World Trade Center a fost - inca o data - confirmarea faptului ca internetul este mai mult decit un mediu de comunicare. Mi-a facut mare placere sa ma intilnesc cu atitia prieteni, sa vad asa de multi copii frumosi, sa il cunosc pe Paul si pe mamica lui, sa simt atit de multa caldura si solidaritate pe metru patrat.
Ne-am simtit minunat alaturi de voi! De aceea, timpul a parut si mai scurt decit a fost cu adevarat.

As fi vrut sa am timp mai mult pentru fiecare dintre voi, sa putem vorbi mai mult despre planuri si vise. Mi-au lipsit tare mult toti cei care nu au fost fizic acolo dar au fost cu gandul alaturi, de toate picaturile care formeaza acest ocean de prietenie desprecopii.com.

Trebuie sa aduc multe complimente si multumiri Monicai pentru performanta de a obtine inca o data sala eleganta de la WTC si, bineinteles sa ii multumesc artistei Qsar pentru ajutorul ei concret la organizarea intilnirii DC.
Mi-a facut mare placere sa o cunosc pe Witchie, sa stau de vorba cu ea si sa am impresia ca o cunosc de cel putin 20 de ani.

Momentele speciale au fost marcate de mirarea Freei, si de lacrimile mamei lui Paul. Exact asta am luat cu mine mai departe in suflet. Si tocmai de asta cred ca tot ce ne propunem putem si merita realizat impreuna. Fiindca, atunci, in acele momente am avut certitudinea ca suntem puternici.

Stirea prezentata de Antena1 m-a dezamagit. Din punct de vedere jurnalistic era confuza si neterminata. O amestecatura de imagini si vorbe care au diluat un lucru si mai important decit o suma de bani, cu multe zerouri. Din tot ce am spus in fata camerei, a fost decupata si taiata esenta: parte care vorbea despre forta si puterea acestei comunitati virtuale. Pentru ca, asa cum spunea si Marius, in acea seara Paul a fost un norocos... insa in Romania sunt atit de multi copii nefericiti, fara nici o sansa....
Reporterii care au taiat mesajul meu - au ratat sansa de a vorbi si demonstra societatii romanesti despre puterea comunitatii. Si e pacat...

Dar, mai departe, trecind peste acest fapt, consider ca 2004 a fost un an foarte important pentru comunitatea DC. Mai important decit orice este sentimentul ca aici, pe DC se construieste si se schimba logica unei societati amortita de inertia indiferentei.

In tren, aseara - ma gandeam la niste versuri de-ale lui Nichita - ca tara mea e limba romana. Ce frumos este sa poti intilni prieteni cu care sa poti vorbi in limba sufletului.

Si, DA - vor mai fi intilniri DC - iar ele vor fi tot mai frumoase.

va multumesc si mergem inainte, alaturi,




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Mirela, .

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:




Irina,veve & croko
pozici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Ce frumos ar fi daca am putea si noi, cumva, intr-un anumit fel, sa va intoarcem bucuria ce ne-o faceti zilnic, fiindca existati si sunteti asa minunati....

Dana - mama lu' Radu Stefan

Poze la: http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Noi va iubim...din ce in ce mai mult!

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Multumim!

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Multumim!

oana si bebitza din burtica (36s+)
"Si maine mai este o zi..."

http://community.webshots.com/user/oanacretu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina Paraianu spune:

Multumim ca existati! +
Corina + Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:



--------------------

Andra
Nunta noastra Noi
Intre romani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:



Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Multumim pentru ca exista !!!!

Sarbatori Fericite!
alina si Alex(22.11.2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput