Paaartz!!!

Paaartz!!! | Autor: gen68

Link direct la acest mesaj

mey, fetelor, vi s-a intamplat sa mergeti la shopping prin magazine micute si aproape goale si al mic sa traga partzuri? cum ati reactionat? prima mea reactie a fost sa bufnesc in ras (mai ales ca al meu mai si zice paaartz!)apoi ne-am cerut scuze si am taiat-o.
voi?

gen, mamica doar de marius

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

la un paaartz ... inopinant .... nepotica mea a spus:

" Upss ... a fost mai tare de cat mine "



mai poti spune ceva ????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Mie nu mi s-a intamplat(si sper sa nu se intample,dar pentru orice este un inceput!!!);este o situatie jenanta dar si hazlie in acelasi timp.
Cred ca cei din magazin ar intelege situatie,ca doar e copil,nu?!?!?!?

Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxy Trixy spune:


Si Bia mea trage, si in maxi-taxi, si chiar daca nu prea vorbeste ea in general, zice si ea "patz"....
Dar nu ma rusinez... e copil doar, rad de ea si ii zic "vai mama ce rusine!"

http://community.webshots.com/user/roxytrixy
Roxana & Bianca micuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Mie nu mi s-a intmplat in magazin ci la coada la plata intretinerii. Gandeste-te ca eram cam 5-6 persoane in scara blocului, eu cu cel mic in carucior (avea cam 5 luni, cred) si s-a declansat mitraliera... Evident ca s-a auzit zgomotul amplificat, pe mine m-a bufnit rasul si asta a fost. S-au amuzat si vecinii mei (le-a facut seara frumoasa, nu?)

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Eu l-am invatat sa zica pardon daca se intampla. Nu poti cere unui copil mic sa se abtina, sa fim seriosi... Asa ca cel mai bine e sa stie sa se scuze in caz ca se intampla. Numai sa nu uite .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

"Better out than in" dupa cum bine zice Shrek...

Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

quote:
Originally posted by mamamariana

"Better out than in" dupa cum bine zice Shrek...

Mamamariana




sotzul meu spune: "sa stric bunatate de matze pentru un partz?"

gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nefertari spune:

Foarte dragut ! Si pe noi ne umfla rasul cand se intampla in public , ba ne uitam complice unul la altul . Dar acasa ducem o campanie antipartz in public . Alex e deja baiat mare , are 5 ani si a invatat abia ca nu e frumos sa-si dea aere la masa.Daca l-ati vedea ce serios se uita la noi , se ridica si spune solemn - "Eu ma opresc putin , ies sa fac partz !" :))))))

Invatatura bunicilor sa traiasca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Mare problema, partzurile astea ! Ai mei spun "Ups, pardon!" daca se intampla...

Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
aici suntem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

CE subiect haios!!!
Adevarul este ca nu stiu cat de sanatos este sa te abtii. Eu cred ca nu i-as spune copilului meu sa se abtine...las sa o traga!!!
Vorba lui Shreck!!!!

Sinzi si David
The best of David, new

Mergi la inceput