omram

omram | Autor: ruscus

Link direct la acest mesaj

am citit de curand cateva carti scrise de acest mare maestru carte vreau sa va spun ca m\au impresionat profund si in acelasi timp mi-a schimbat total conceptia despre tot.......
vreau sa stiu daca ati auzit de el sau daca ati citit ceea ce a scris
numai bine florina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

ne poti povesti mai multe despre el si recomanda ceva carti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

este un maestru al ezoterismului, scrie desper relatia om dumnezeu, om univers, a scris multe catri, din pacate in romania nu prea se gasesc cartile scrise de el
ce am citit eu
educatia copilului incepe inainte de nastere- foarte interesanta, despre educatia copilului inainte de nastere, despre pregatirea parintilor inainte de procreere
balanta cosmica, numarul 2- despre unele dinte misterele universului
forta sexoala sau balaorul inaripat- n\a pus pe ganduri, dar cam greu de pus in practica, cel putin despre mine
meditatii zilnice-subiecte de meditat, pentru fiecare zi a anului
noul pamant- care m-a schimbat cel mai \mult, aici sunt diferite rugaciuni, subiecte de meditat, cum sa te comporti
astea sunt cartile care le-am gasit in romania, sunt multe carti in franceza, am unele dintre ele, dar e putin mai dificil,
daca ati ceva de el m-ar interesa parerea voastra
numai bine
florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

eu am o singura carte scrisa de el pe care nu am apucat sac o citesc pe toata. cartea se numeste "Ganduri pt fiecare zi" si contine meditati pt fiecare zi a anului.

" 30 aprilie

............
Daca va doriti fericirea, plecati in cautarea elementelor care va vor permite sa va hraniti inima, intelectul, si mai ales sufletul si spiritul. Cand le veti gasi, veti avea o mai buna intelegere a lucrurilor, veti iubi intreaga lume si veti fi iubiti si in sfarsit veti avea puterea de a actiona si de a va implini cele mai bune aspiratii."




------------------------
poze cu Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

"6 Noiembrie
Exista o lege: atunci cind se produce un gol intr-un loc, apare imediat ceva care sa il umple. Aceasta lege fizica are de asemenea o aplicatie in viata psihica. Care? Cind dai, primesti. Cind ajungeti sa va goliti rezervoarele voastre interioare oferindu-va iubirea si urarile de bine tuturor creaturilor, apare imediat ceva din inalt care vi le umple.
Iubiti si veti fi iubiti. Dati si vi se va da, Dati chiar si ceea ce va lipseste si il veti obtine. Vreti sa fiti luminati si nu stiti cum sa atrageti lumina? Ei bine, este foarte simplu: luminati-l voi insiva pe acela care are mai putina lumina decit voi si veti fi luminati. Fiindca in acel moment un altul care poseda mai multa lumina va veni sa va ofere din lumina sa" Omraam M. Aivanhov



"Odata ce ai incercat zborul, vei pasi pentru totdeauna pe pamant cu ochii ridicati spre cer, acolo unde ai fost, si vei dori mereu sa te intorci." Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindu spune:

si mie imi place foarte mult si am citit cartile descrise de tine, plus altele citeva.. eu l-am descoperit acum vreo 2,3 ani si atunci aparusera si altele. vad ca apar permanent traduceri,asa ca astept cu interes fiecare noua aparitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Sunt foarte interesante...Si atat de captivante...Eu am citit de vreo trei ori :"O educatie care incepe inainte de nastere"E minunata! Te transforma pur si simplu , te face sa meditezi in fiecre secunda la existenta ta si cat e de minunat acest lucru! Totul e lumina...

Mergi la inceput