dilatare

dilatare | Autor: oanadrag

Link direct la acest mesaj

In cat timp ati ajuns la 10 cm dilatare. Eu m-am dilatat 7cm in doua ore si eram la prima sarcina si cu epidurala facuta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didita spune:

Si ce te lauzi?!

Glumeam! Eu pana nu mi-au rupt membranele nu m-am dilatat aprope deloc (la 3 dupa 7 ore)
La a doua nastere am ajuns la 3 dupa aprope 10 ore si tot felul de exercitii (in timpul cotractiilor infioratore, ca pana la 6 nu mi-au pus epi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didita spune:

Am uitat: dupa ce mi-au rupt memnranele a mai durat o ora pana la expulzie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by didita
dupa ce mi-au rupt memnranele a mai durat o ora pana la expulzie.




Tot asa a fost si la mine: membrane rupte artificial si explulzia la o ora dupa asta. Cu dilatatia, la mine a fost asa: am avut dilatatie 2 aproape o luna - dr. care ma supraveghea chiar ar se mira cum de nu incepe nasterea. Durerile au inceput acasa intr-o seara pe la 10-11 si, la 2 noaptea cand am ajuns la maternitate aveam deja dilatatie 4-5. De la 2 noaptea pana la 7 cand am nascut m-am dilatat pana la capat - deci presupun ca ritmul a fost de 1 cm pe ora.

Cristina
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Eu cred ca ma numar printre fericite...la 23.30 aveam dilatatie 2 , nici o durere si mi-au facut niste perfuzii care sa ma ajute si la 2.20 se nastea Vlad... Dar totul ii datorez doctoritei mele, prietena mea, fara de care nu stiu ce m-as fi facut...

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Amanunte nu mai stiu...doar ca la ora 10 mi-au rupt membranele si la ora 13:17 am nascut...expulzia cred ca a durat vreo 5 minute!

DORIS cu bb la purtator

Mergi la inceput