Pentru membrii din Romania / Credit Card

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

cine are overdraft (descoperit) pe card debit la BCR?

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Mi s-a oferit de la serviciu, firma avand contract cu o banca anume, dar am refuzat. Nu imi place sa fac datorii sau sa cumpar apeland la credite(cu o singura execptie, creditul imobiliar, pt a nu plati chirie), pentru ca nu stiu ce se poate intampla maine. Ca sa nu mai vorbim de posibilitatea de a-ti fi furat cardul.

Un card de credit te ajuta insa sa faci plati on-line, sa utilizezi servicii precum pay-pal, etc. Asta e singurul regret, dar apelez la prieteni daca imi doresc ceva neaparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Da am card credit si e bun pot sa fac si cumparaturi, il folosesc cand am nevoie dar am grija sa-l incarc la loc cu suma conform graficului.

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Am doua! Ma ajuta sa ma decurc atunci cand nu imi ajung banii.Mai rau e ca mai tot timpul decopar ca "nu-mi ajung".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Eu am un card de credit.Achit cu el,ii pun la loc...e ok.Nu raman in pana niciodata.Ma ajuta sa-l am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns David_mami spune:

Am un visa cu overdraft si un Mastercard de la ABN+ un ERS...nasol cu ele, ca ma mananca degetele sa cheltuiesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialnyko spune:

Am raspuns "da" desi raspunsul exact era "am si nu-l mai vreau". Am platit dobinda la el in 4 ani de m-a uscat... mama lor de dobanzi N-am putut intelege niciodata sistemul asta de dobanzi...eu plateam rata lunara inscrisa in extrasul de cont, ba chiar mai mult decat era inscris, soldul scadea, dar suma minima de plata era aceeasi luna urmatoare sau chiar mai mare...
Am hotarat sa renunt la el, nu mai suport sa-i umplu de bani pe altii cand as putea sa folosesc acei bani in folosul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Am si imi place tare mult, e un produs bancar f bun. Bun si pt cei care pot sa acopere suma cheltuita astfel incat sa nu platesti dobanda, bun si pt cei ce nu pot, chiar daca dobanda e mare. Asta e, e un risc pe care ti-l asumi.

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid111 spune:

nu am si nici nu mi-as dori sa am, pt ca acest card fie el la oricare banca este o inselaciune, are dob. ascunse si te trezesti ca platesti numai dob. intradevar este folositor atunci cand nu ai bani dar prefer sa strang bani din sal decat sa-mi fac card de credit sau overdraft (intamplator lucrez la banca) si am vazut multe la viata mea.

Mergi la inceput