"Perlele" copiilor nostri

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Ruty vine decisa si-mi spune ca s-a hotarat ce vrea sa se faca cand o sa fie mare.
Eu curioasa foc o intreb :" Ce ?"
Ruty : "O doamna"

Alexxia

Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste

POZE : http://photos.yahoo.com/alexxia_oana_bunea









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Sa va povestesc si eu ultima perla a baietelului meu,ceva mai mare (7 ani si 5 luni),insa foarte poznas.Acum 2 luni cineva a lasat la usa noastra o pisica siameza tare bolnavioara.Asa ne-am atasat de ea incat pana la urma am dus-o la medic,am facut-o bine,am ingrasat-o,am adoptat-o,dar din cauza lui Cosmin n-o tinem la noi,ci la bunica mea.Asa ca ieri Cosmin imi spune ca el si cu bunica mea,cand raman numai ei doi,ii dau drumul pisicii in scara blocului,ca s-o vada cum interactioneaza cu pisica vecinei,tot siameza,care insa sta numai pe afara si vine in casa doar ca sa manance.Stiind ca pisica vecinei e de fapt motan,ii zic sa nu-i mai dea drumul la a noastra pe hol,ca daca se intalneste cu motanul o sa faca pui.Cosmin sta oleaca, se gandeste, apoi ma intreaba:"Mami,dar tu de cate ori te-ai intalnit cu tati ca sa ma faceti pe mine?"

• Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:


Sunt niste scumpici.
Anei care face "tagliatelle de abecedar" si viitoarei doamne Ruty si lui Eric cel cu tatic "putuos si gavid" si celorlalti neastamparati.

Sorana si Monica (2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

quote:
Originally posted by sorana


Sunt niste scumpici.
Anei care face "tagliatelle de abecedar" si viitoarei doamne Ruty si lui Eric cel cu tatic "putuos si gavid" si celorlalti neastamparati.

Sorana si Monica (2 ani)


Multumim, si de la noi. Asteptam "perlele" Monicai...

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. "
(Enriyeu Castaldo)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

Rares -primit cadou un nou cd ptr videogame(bataie).Ca un adevarat barbat isi alege ca adversar o femeie...La un moment dat il aud:
-mami, sunt chipes? (se referea la personaj)
_Eeeesti ...super!
-Atunci tanti asta trebuie sa se indragosteasca de mine!Dar eu o bat..Asta e ! love hurts!
*************************************************************************************


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

lol ce m-am mai ras!!!

dragi admini, nu credeti c-ar merita scoasa o carte??!!

ati citit "experimentul zaica"?

mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Ruty ( 5 ani si 3 luni - dupa parerea ei , 3 ani si 5 luni - dupa parerea mea :) ) e inebunita dupa Coca Cola ( nu stiu cum si cand a bagat boticul intr-o sticla de Cola si i-a prins gustul ).
Ea stie ca nu are voie sa bea, i s-a tot explicat ca e doar pentru oameni mari...
Azi eram cu ochii in calculator si la un moment dat o surprind pe dom'soara ca se muncea din greu sa desfaca dopul la sticla de Cola.
O intreb :"De cand bei tu Cola ? "
Ruty foarte serioasa : " De ani de zile "
Alexxia

Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste

POZE : http://photos.yahoo.com/alexxia_oana_bunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Gindacel - 'experimentul Zaica' a fost printre primele lucruri pe care le-am citit pe internet, super

Aseara Oti se juca 'de-a piatza' cu ta-su:
-aveti cacaveti?imi dati si mie...
-vreau si eu un ticou si o buzitza...
-doamna vinzatoaie, dati-mi si mie un kil de chilotzi....

DORIS cu bb la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ENYA spune:

1. Vladi, la vreo 3 anisori.
Ne apropiem de intrarea in parc, unde urma sa se intalneasca cu prietena lui.

eu : sa nu uiti sa o saluti pe Sandra cand o vezi, spune-i : "buna, Sandra ! ", da ?
vladi : nu!
eu : de ce ??
vladi : pentru ca nu e buna deloc !

2. Mai acum cateva zile, fiind internat la spital.
Dimineata, doctorita face vizita, si intra si la noi in salon, cu liota de studenti dupa ea.Nu trec decat cateva secunde, si Vladi zice :
" ei, acum ca m-ati vazut, va rog sa iesiti afara ! Nu-mi place de voi!"

Amalia si Vladi (4 ani si 5 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

O intreb pe Ruty ( 3,5 ani ) in seara asta inainte de masa:" Ce mananci ? "
Si ea imi raspunde ranjind : " Bataie ", dupa care adauga repede :"Glumeam , mami "
Alexxia


Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste

POZE : http://photos.yahoo.com/alexxia_oana_bunea

Mergi la inceput