Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (46)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Adriana, ce vaccin mai e si asta? Chiar terbuie facut? Nu mai vreau ace! Si azi mi-a luat sange! Of!

Onitza
DPN - 8 decembrie
Municipal, dr. Corina Grigoriu
http://community.webshots.com/user/fix_indiferent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Fetelor, eu va las ca e ziua unei colege, dar care lucreaza la alt sediu si trebuie sa ne deplasam. Va pup, sa aveti o seara frumoasa, alaturi de sotii vostri.




Onitza
DPN - 8 decembrie
Municipal, dr. Corina Grigoriu
http://community.webshots.com/user/fix_indiferent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

ONITZA cica e un vaccin care se face ca sa nu te infectezi in timpul nasterii, stii tu ca se umbla cu tot felul de instrumente. Mie mi-a zis doctora de familie de el, cica s-ar face dupa 7 luni, am si uitat sa-l intreb pe medic de el. Am mai vorbit si cu alte mamici care au nascut: unele l-au facut, altele nu. Cica nu ar fi obligatoriu dar e bine sa se faca. Va trebui sa intreb si eu medicul data viitoare cand merg la el. Sper insa sa nu nasc pana atunci. Mi-e asa de frica....

Adriana 27 sapt si cei 2BBmici
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/adriana_axa_cluj/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor, acum am venit si eu de la dr, iar am stat 2 ore pentru 5 minute de consult, noroc ca este totul ok si asta ma binedipune si eu uit repede de suparare...offf....
azi m-am dus cu rezultatul de la eco morfologica pe care am facut-o acum 10 zile si dr a zis ca totul e ok.
maine trebuie sa ma duc de dimineata sa-mi ia sange pentru niste analize "testul diabetic" cica asa se practica pe-aici in saptamana 24 asa ca ma conformez.
ma bucur ca sunteti bine, asta cu hainele nu e o problema...se rezolva cu ceva bani si timp....important e sa fim noi sanatoase si bb-icii nostri la fel.
va pupici pe toate pe burtici

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurasu spune:

Onitza, nu da!

Mie astazi mi-a mers site-ul asta foarte-foarte prost! Cateodata nici nu mi-l deschidea!

Ce subiect "pe placul meu" ai ales.....concediul prenatal .

Am zis ca imi iau de la 1 noiembrie, daca totul merge tot asa de bine ca pana acum (Doamne-ajuta!!!) sau chiar din 8-9 noiembrie.
Stii cum sunt eu? Daca raman singura acasa in prima saptamana fac curatenie generala (am eu o "pata" pe creier cu chestia asta), mai ales ca si noi suntem in cautari de apartament cu 3 camere....si sper din tot sufletul sa-l gasim pana atunci. Apoi, din a doua saptamana incep sa ma intalnesc cu prietenele, sa citesc, iar din a treia saptamana incep sa ma sui pe pereti.....sa ma gandesc la tot felul de lucruri care ar putea interveni, sa imi fac griji, scenarii, si alte alea.
Asa ca cu cat mai tarziu intru in concediu, cu atat mai bine. Mai ales ca stau cu voi devorba pe net...asta imi face foaaaarte bine . Acasa nu am internet.

Distractie maxima la petrecere. Sa ne scrii cum a fost, ca bebelusul meu se simte foarte bine cand iesim pe undeva....cred ca ii place muzica, ca "danseaza la mine in burtica non-stop!!!

Iepurasu - 24 saptamani
DPN - 18 decembrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Buna din nou! Azi dimineata au fost probleme cu site-ul ca eu nu am putut sa intru pana acum Am fost la doctor, se pare ca orificiul extern al colului este inchis(dar nu a insistat prea mult ca sa nu-mi provoace contractii).Asta e bine, era mai rau daca era orificiul extern deschis.Dar am uitat sa iau eco(sunt “varza” cu capul) sa vada si poza.Verdictul:la pat pana la 36 sapt.Dar cred ca mai vin 2 saptamani daca ma simt ca acum.Mi-a mai dat Gravibinon si analize de facut.
Daca va spun ce am facut week-end-ul asta o sa spuneti ca sunt nebuna(si sunt) .M-am luat dupa al meu si am plecat cu nasii pe Cheile Rasnoavei, cu cortul.Dar gata:e ultima oara cand mai plec pana nasc! Va dati seama ca m-a certat doctorul.Si o merit!

Dannete eu stiu pe cineva care are 3 cezariene si asta acum 30 ani!

Ca a venit vorba de cezariana, doctorul meu tot incerca sa ma convinga sa nasc normal.Azi dimineata, dupa o noapte de munca cu o gravida pe care a convins-o sa nasca normal si care , spunea el, a venit total nepregatita psihic, a spus ca nu mai incearca sa ma convinga si daca vreau cezariana, asta o sa am, ca ptr. el a fost groaznic de greu !Deci s-a convins singur!

Olga, iubito, vin in Pitetsi in max.2 saptamani si te vad eu.Oricum sunt de 2 ori mai mare decat tine, asa ca tu pari manechin pe langa mine.

Raluca si pe BBica ta tot Maria?Trebuie sa ne vedem cu carucioarele in parc!

Jasmine si eu am problema asta.Acum am niste pantaloni care ma strang, asa ca trebuie neaparat sa-mi iau ceva de toamna.Am inteles ca sunt si in Mag.Victoria si mai ieftine.Merg eu si va spun ce inseamna “ieftin”!

Try, multumesc de incurajari! Sper sa nasc cand trebuie.Aici in Romania nu stiu ce sans ear avea BBica mea acum .Si nu vreau sa ma gandesc la procente!Trebuie sa o nasc cat mai aproape de termen.Prefer sa masor saptamanile de la UM , ca asa face si medical meu.Facnad cezariana cred ca oricum o sa ma opereze mai devreme de termen.

Pupici si vorbim.
Andreea 28 sapta+BBica

Mergi la inceput