Lista de rugaciuni (partea a 2-a)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

anda141 foarte frumoasa listuta de rugaciuni

cbi Bine ai venit printre noi si Doamne ajuta.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603" target="_blank">Povestea lui Alvaro-Daniel
web1-www.picturetrail.com/Elenalove27" target="_blank">web2-web3-
Pozici-9luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

In primul rand, tuturor celor ce ati venit la acest subiect, va spunem:
BINE ATI VENIT !

Loredana – lista se reface permanent. Este adevarat, intr-o perioada nu a mai fost pe prima pagina, dar asta nu inseamna ca nu se mai fac inscrieri, desi numai Cerul stie cat de mult ne-ar bucura sa nu mai fie nici o problema de sanatate, cu copii, cu emigrarea si cate si mai cate. Cu speranta ca odata va fi si ziua in care TOTI vom fi fericiti, incercam sa tinem lista asa cum putem.

Au aparut ceva mici modificari, asa ca... iata noua lista ! Ce frumos ca se permanentizeaza asa de frumos lista acum !
anda141 – FELICITARI !

Pentru toate burticile si toti BB din burtici (cand stabiliti numele BB, sa ne spuneti ca sa modificam in lista): sa creasca mari, destepti si sanatosi, buni si drepti, intelepti si puternici, baftosi si norocosi iar mamicile lor sa aibã parte atat de o sarcina linistita, usoara si plina de bucurii si impliniri cat si de o nastere usoara si fara complicatii:

Lorelai si gemenii sai; andrruzza si BB ei; Rachel Owen; Oana Cretu si BB Sebastien (in plus, sa se stabileasca in Franta); Gabi/Aurelursu si BB ei; aurelursu@k.ro si BB ei; Laura si BB Sever

Pentru fetele ce asteapta binecuvantarea unei sarcini: fie ca Sfanta Fecioara sa le fie alaturi binecuvantand si implinind Viata lor cu ingeri minunati sa le fie alaturi:

Buburutza; Victoria; Bety; Anis; Crinuta; Catalina; Adi si sotul ei (in plus, sa fie fericiti in noua tara); speranta (Angelica) si sotul ei Vasile; barbye; copilutzu; flori76; Gia sa primeasca un bebe (si sa-si recupereze banii)

Pentru sanatate si vindecare grabnica:


Pentru GOGUTA MIRCEA PAUL 2 ani sa i se infirme la Bucuresti dg de boala genetica de deficit de Glucozo-6-fosfat-dehidrogenaza
Lili, fetita de care ne-a spus casandra;
Matei Razvan, baietelu Denissei si-al lui Dede;
Tiara si David;
Ionut (de care spunea Maana) sa-i fie salvata viata;
Elenalove27 - pentru sanatatea bebelusului ei Alvaro-Daniel, sa nu mai aiba nevoie de inca o operatie la inimioara si pentru Ghiorghita mama Elenei;
Bogdanel, baietelul despre care a postat Bobita;
Alexia, fetita ce sufera de diabet;
Ioana_Co – Darius sa creasca mare si voinic si sa scape de orice problema cu inimioara;
Iubibubi/Mona – pentru copilul ei Andrei;
Mama Mirundei (Cornelia) si a fetitei (Mara);
Iris - pentru sanatatea fetitei (si planurile de plecare);
Maria, fata despre care a scris Lix;
Sara, fetita prietenei lui Adi - sa i se amelioreze platfus-ul si problemele cu ochii;
Fetita Neliei (Agata);
Casandra - pentru sanatatea baietelului (Calin) si pentru rezolvarea problemelor financiare;
Ana si fetita ei (sa se faca bine la ochi si sa nu mai aibe nevoie de alta operatie);
Aquariuspro - pentru Alexia Ruxandra cea nazdravana is pentru Aqua;
Papadie (Oana) gaza ei mica;
Iren & Bogdanelu;
Ruxi si Clara pisicuta;
Danutza Mamaruta - pentru mama, tata si matusoaia;
Verutza - pentru fiul ei Dalian – Bogdan;
Ariadne - pentru sot si pentru fetita ei Celine;
Juliei, fetita Adelei;
gcornelia - sanatate fetitei ei (rezolvarea problemei cu hipogamaglobulinemia fetitei);
florina (ruscus) si familia ei; in plus, pt. gasirea unui loc de munca;
dady68; Helen; buli si BB lor (BB de ian-feb 2004);
anda141 (Monica) si ALBERT EDUARD;
Tantica care are cancer
Ioan Florin Gherasim (verisorul lui mamicaluitheo) sa treaca cu bine peste aceasta incercare
Dana P (Rozalia Ana) – sanatate, casnicie si un bebe mic; tatal Ioan -pentru insanatosire si sa isi gaseasca linistea sufleteasca, pentru putere de a lupta cu bolile pe care le are; sora Nicoleta Luminita care de saptamana viitoare se asteapta sa nasca (a avut o sarcina cu probleme) sa aiba o nastere usoara si sa fie amandoi (ea si copilul) sanatosi; mama Rozalia sa isi gaseasca linistea sufleteasca pentru cea ce a avut de indurat sa ii dea Dumnezeu putere sa treaca peste toate problemele;
Andreea – sanatate
Flori76 - sanatate
Diana pentru operatia de polipi (de saptamina viitoare) sa fie bine si sanatoasa


Pentru toti aceia ce din binecuvantate motive nu au precizat ceva anume: sa-i binecuvanteze Tatal Ceresc si Sfanta Fecioara cu tot ce au nevoie pentru a se mantui si desavarsi ei si cei dragi lor:

Puffy; Ruxij (Lia); Andrada; Aleexia; Tango - pentru ea si ai ei; Lorelei_19; Arhistefy (Mihaela); Alina Antoaneta; Floare de colt; Karol; macami; Nikita; Mihai; Ina Stan; Anderra; amai; Dena si CorinaM, dar si toti cei ce ne sunt alaturi cu trupul, mintea sau sufletul.

Pentru cei ce vor sa-si gaseasca un camin in alta tara:

Lilach - plecarea cu familia din tara (emigrare); Lix sa emigreze

Pentru toate fetele si toti baietii de pe DC, pentru toate burticile si bb lor, pentru mamici, tatici si comorile care li s-au nascut, multe bucurii, lumina pe cale si intelepciune

Pentru copilutii cu probleme

Pentru toate aspirantele, viitoare mamici binecuvantate de Cer.

Pentru toti cei ce au nevoie

Pentru ingerasii care au adormit si ne surad din Ceruri

Pentru cei ce se roaga si pentru cei ce ne sunt alaturi.

Doamne ajuta !

Nu uitati, ne intalnim vineri la ora 22 ora Romaniei. Pentru cei ce vor, si pot, o rugaciune spusa in orice zi, la orice ora (cand aveti timp si starea nde liniste necesara) va fi binevenita !!!

Fiti binecuvantati !

Singur, DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Dragelor..!
Multumesc din suflet ptr. refacerea listei si ptr. rabdarea pe care o aveti.

"Ajuta-i pe cei ce nu se pot ajuta pe ei insisi !"

Copilutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

copilutzu – copil frumos, nu noi avem rabdare, ci Tatal ceresc are rabdare cu noi toti...

Tuturor, va doresc pace in suflet si iubire in inima !

Singur, DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trandafir spune:

Dragii mei prieteni virtuali,

De-abia v-am descoperit si-mi pare tare rau ca nu am stiut mai devreme de voi. Vad ca ultima postare la acest subiect a fost acum ceva vreme. Voiam sa vad daca mai este de actualitate si sa va rog sa ma treceti si pe mine pe lista cu urmatoarele probleme:
- pe data de 22 Ianuarie 2005 am de dat un examen tare greu care imi va hotara soarta aici in State. Imi doresc enorm de mult sa iau acel examen pentru ca de el depind o gramda de lucruri;
- a doua problema este ca ma rog pentru sotul meu Dan Dorel sa-si gaseasca un serviciu mai bun si mai bine platit cat de curand si sa se linisteasca dpdv psihic.
- ma mai rog pentru fetita mea Nicole Alexandra sa fie sanatoasa si sa o aducem cat mai curand acasa ca sa locuiasca cu noi (si sa reusim sa ne cumparam un apartament sau o casa mai mare ca sa aiba si ea propria ei camera).
- si ma mai rog pentru toti cei de aici cu suflete si ganduri curate, pentru toti cei care au nevoie de sanatate, pentru toti copilasii nascuti si nenascuti.

Va rog frumos spuneti-mi daca se mai tin acele rugaciuni colective. Din pacate eu nu voi putea sa fiu la un loc cu voi pentru ca la acea ora lucrez dar ma voi ruga in fiecare seara cand voi putea pentru fiecare dintre voi.

Cu dragoste in suflet pentru toti oamenii acestui pamant,
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

trandafir – fata frumoasa, s-a notat !
O sa schimbam si lista pana maine.

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trandafir spune:

Multumesc din suflet Darael, om cu suflet bun. Bunul Dumnezeu sa va binecuvanteze pe voi toti.

Cu dragoste,
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Pentru inceput, o sa scriu o precizare ca sa nu uit: bun cred ca este Bunul Dumnezeu ca ma suporta...

Iar pentru toti cei ce ne citesc, pentru cei nou veniti dar si pentru toti cei ce vor sa ni se alature, am cateva precizari:

Rugaciunea se face vinerea la ora 22 ora Romaniei.
Pentru cei ce pot si vor aceasta, se poate face si in celelalte zile ale saptamanii.
Iar pentru cei care, din binecuvatate motive, nu ajung sa ne fie alaturi in aceste momente, le spun ca orice rugaciune, la orice ora din zi sau din noapte, indiferent de ziua in care este spusa, e binevenita - cum ziceam odata, daca fiecare zice acolo unde este el o mica rugaciune seara, la un moment dat va fi o rugaciune permanenta, continua...

Deci, ce mai pot spune decat: Doamne ajuta !

Iata si noua lista !

Pentru toate burticile si toti BB din burtici (cand stabiliti numele BB, sa ne spuneti ca sa modificam in lista): sa creasca mari, destepti si sanatosi, buni si drepti, intelepti si puternici, baftosi si norocosi iar mamicile lor sa aibã parte atat de o sarcina linistita, usoara si plina de bucurii si impliniri cat si de o nastere usoara si fara complicatii:

Lorelai si gemenii sai; andrruzza si BB ei; Rachel Owen; Oana Cretu si BB Sebastien (in plus, sa se stabileasca in Franta); Gabi/Aurelursu si BB ei; aurelursu@k.ro si BB ei; Laura si BB Sever

Pentru fetele ce asteapta binecuvantarea unei sarcini: fie ca Sfanta Fecioara sa le fie alaturi binecuvantand si implinind Viata lor cu ingeri minunati sa le fie alaturi:

Buburutza; Victoria; Bety; Anis; Crinuta; Catalina; Adi si sotul ei (in plus, sa fie fericiti in noua tara); speranta (Angelica) si sotul ei Vasile; barbye; copilutzu; flori76; Gia sa primeasca un bebe (si sa-si recupereze banii)

Pentru sanatate si vindecare grabnica:

Pentru Paul (baiatul cu neurodistrofie progresiva), Claire, Andrei si Alexandra (toti cu leucemie),
Nicole Alexandra fetita lui trandafir (Corina);
GOGUTA MIRCEA PAUL 2 ani
Lili, fetita de care ne-a spus casandra;
Matei Razvan, baietelu Denissei si-al lui Dede;
Tiara si David;
Ionut (de care spunea Maana) sa-i fie salvata viata;
Elenalove27 - pentru sanatatea bebelusului ei Alvaro-Daniel, sa nu mai aiba nevoie de inca o operatie la inimioara si pentru Ghiorghita mama Elenei;
Bogdanel, baietelul despre care a postat Bobita;
Alexia, fetita ce sufera de diabet;
Ioana_Co – Darius sa creasca mare si voinic si sa scape de orice problema cu inimioara;
Iubibubi/Mona – pentru copilul ei Andrei;
Mama Mirundei (Cornelia) si a fetitei (Mara);
Iris - pentru sanatatea fetitei (si planurile de plecare);
Maria, fata despre care a scris Lix;
Sara, fetita prietenei lui Adi - sa i se amelioreze platfus-ul si problemele cu ochii;
Fetita Neliei (Agata);
Casandra - pentru sanatatea baietelului (Calin) si pentru rezolvarea problemelor financiare;
Ana si fetita ei (sa se faca bine la ochi si sa nu mai aibe nevoie de alta operatie);
Aquariuspro - pentru Alexia Ruxandra cea nazdravana is pentru Aqua;
Papadie (Oana) gaza ei mica;
Iren & Bogdanelu;
Ruxi si Clara pisicuta;
Danutza Mamaruta - pentru mama, tata si matusoaia;
Verutza - pentru fiul ei Dalian – Bogdan;
Ariadne - pentru sot si pentru fetita ei Celine;
Juliei, fetita Adelei;
gcornelia - sanatate fetitei ei (rezolvarea problemei cu hipogamaglobulinemia fetitei);
florina (ruscus) si familia ei; in plus, pt. gasirea unui loc de munca;
dady68; Helen; buli si BB lor (BB de ian-feb 2004);
anda141 (Monica) si ALBERT EDUARD;
Tantica care are cancer
Ioan Florin Gherasim (verisorul lui mamicaluitheo) sa treaca cu bine peste aceasta incercare
Dana P (Rozalia Ana) – sanatate, casnicie si un bebe mic; tatal Ioan -pentru insanatosire si sa isi gaseasca linistea sufleteasca, pentru putere de a lupta cu bolile pe care le are; mama Rozalia sa isi gaseasca linistea sufleteasca pentru cea ce a avut de indurat sa ii dea Dumnezeu putere sa treaca peste toate problemele;
Andreea – sanatate
Flori76 - sanatate

Pentru toti aceia ce din binecuvantate motive nu au precizat ceva anume: sa-i binecuvanteze Tatal Ceresc si Sfanta Fecioara cu tot ce au nevoie pentru a se mantui si desavarsi ei si cei dragi lor:

Puffy; Ruxij (Lia); Andrada; Aleexia; Tango - pentru ea si ai ei; Lorelei_19; Arhistefy (Mihaela); Alina Antoaneta; Floare de colt; Karol; macami; Nikita; Mihai; Ina Stan; Anderra; amai; Dena si CorinaM, dar si toti cei ce ne sunt alaturi cu trupul, mintea sau sufletul.

Pentru cei ce vor sa-si gaseasca un camin si sa se realizeze profesional in alta tara:

Lilach - plecarea cu familia din tara (emigrare); Lix sa emigreze; trandafir sa ia examenul din 22 ianuarie si pentru sotul ei Dan Dorel sa-si gaseasca un serviciu mai bun si mai bine platit.

Pentru toate fetele si toti baietii de pe DC, pentru toate burticile si bb lor, pentru mamici, tatici si comorile care li s-au nascut, multe bucurii, lumina pe cale si intelepciune

Pentru copilutii cu probleme

Pentru toate aspirantele, viitoare mamici binecuvantate de Cer.

Pentru toti cei ce au nevoie

Pentru ingerasii care au adormit si ne surad din Ceruri

Pentru cei ce se roaga si pentru cei ce ne sunt alaturi.

Doamne ajuta !

Nu uitati, ne intalnim vineri la ora 22 ora Romaniei. Pentru cei ce vor, si pot, o rugaciune spusa in orice zi, la orice ora (cand aveti timp si starea de liniste necesara) va fi binevenita !!!

Fiti binecuvantati !

Singur, DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Suntem aici, dragii mei, si continuam sa ne rugam impreuna.


Nu te teme de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clara Maria spune:

Ma bucur foarte mult ca v-am gasit.
Va rog mult de tot sa ne treceti si pe noi.
Pentru sanatate in familie si sa reusesc sa termin facultatea anul acesta. Eu am nascut exact in mijlocul sesiunii de vara, am mai dat in toamna cateva dar tot am ramas cu multe examene de dat. Eu lucrez pana la 12:30 apoi merg acasa la Alex (5 luni)si nu prea am timp timp sa mai merg si la scoala. In plus, va rog sa ma iertati, dar nu am calculator acasa (numai la serviciu)asa ca o sa ma rog la general pentru voi toate/toti si pentru bebelusii vostri. Eu de obicei imi fac rugaciunea de seara pe la ora 22 dar asta seara o sa am grija sa fie chiar la ora 22.

Sa ne dea Dumnezeu multa sanatate si intelepciune.

Maria-Cristina, tati Vasi si bebe Vasile Alexandru

Mergi la inceput