Lista de rugaciuni (partea a 2-a)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Multumesc lui Dumnezeu ca m-a ajutat si am trecut toate examenele. Nici o restanta pentru anul viitor. El m-a ajutat , am trecut fara sa copiez ceva, am scris ce am stiut si am trecut cu bine. Mentionez ca nu am fost deloc la cursuri/seminarii, anul asta, am nascut exact in timpul sesiunii din iarna, asa ca a trebuit sa le dau pe toata in sesiunea de vara si de toamna. Mi-a fost destul de greu sa invat cu bebe mic, invatam doar noaptea de la 11 incolo, ca atunci adoarme iubitul meu copilas. De-aia ma bucur eu atat ca am trecut, altfel era normal.

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geaninaelena spune:

buna

va rog sa ma treceti si pe mine pe lista de rugaciuni:
1 - pentru recuperarea unor bani
2 - sa ne binecuvanteze Dumnezeu cu bebei.

Va multumesc si ma bucur ca existati!!!

Va pup!!

Gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Va rog si eu sa o treceti pe lista de rugaciuni pe Tantica (cum o alinta mama ei), nu este membru DC, are 30 de ani, si are cancer. Si are mare nevoie de Dumnezeu, pe care acum iL intreaba: De ce a trebuit sa mi se intample mie?


Nu te teme de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Am reactualizat lista :

Pentru toate burticile si toti BB din burtici (cand stabiliti numele BB, sa ne spuneti ca sa modificam in lista): sa creasca mari, destepti si sanatosi, buni si drepti, intelepti si puternici, baftosi si norocosi iar mamicile lor sa aibă parte atat de o sarcina linistita, usoara si plina de bucurii si impliniri cat si de o nastere usoara si fara complicatii:

Lorelai si gemenii sai; andrruzza si BB ei; Rachel Owen; Oana Cretu si BB ei (in plus, sa se stabileasca in Franta); Gabi/Aurelursu si BB ei; aurelursu@k.ro si BB ei

Pentru fetele ce asteapta binecuvantarea unei sarcini: fie ca Sfanta Fecioara sa le fie alaturi binecuvantand si implinind Viata lor cu ingeri minunati sa le fie alaturi:

Buburutza; Victoria; Bety; Anis; Crinuta; Catalina; Adi si sotul ei (in plus, sa fie fericiti in noua tara); speranta (Angelica) si sotul ei Vasile; barbye;
Gia sa primeasca un bebe si sa-si recupereze banii;

Pentru sanatate si vindecare grabnica:

Lili, fetita de care ne-a spus casandra;
Tatal lui Andreea: sa nu aiba cancer la plamani;
Matei Razvan, baietelu Denissei si-al lui Dede;
Tiara si David;
Ionut (de care spunea Maana) sa-i fie salvata viata;
Elenalove27 - pentru sanatatea bebelusului ei Alvaro-Daniel, sa nu mai aiba nevoie de inca o operatie la inimioara si pentru mama Elenei;
Bogdanel, baietelul despre care a postat Bobita;
Alexia, fetita ce sufera de diabet;
Ioana_Co – Darius sa creasca mare si voinic si sa scape de orice problema cu inimioara;
Iubibubi/Mona – pentru copilul ei Andrei;
Mama Mirundei (Cornelia) si a fetitei (Mara);
Iris - pentru sanatatea fetitei (si planurile de plecare);
Maria, fata despre care a scris Lix;
Sara, fetita prietenei lui Adi - sa i se amelioreze platfus-ul si problemele cu ochii;
Fetita Neliei (Agata);
Casandra - pentru sanatatea baietelului (Calin) si pentru rezolvarea problemelor financiare;
Ana si fetita ei (sa se faca bine la ochi si sa nu mai aibe nevoie de alta operatie);
Aquariuspro - pentru Alexia Ruxandra cea nazdravana is pentru Aqua;
Papadie (Oana) gaza ei mica;
Iren & Bogdanelu;
Ruxi si Clara pisicuta;
Danutza Mamaruta - pentru mama, tata si matusoaia;
Verutza - pentru fiul ei Dalian – Bogdan;
Ariadne - pentru sot si pentru fetita ei Celine;
Juliei, fetita Adelei;
gcornelia - sanatate fetitei ei (rezolvarea problemei cu hipogamaglobulinemia fetitei);
florina (ruscus) si familia ei; in plus, pt. gasirea unui loc de munca;
Tantica care are cancer
dady68; Helen; buli si BB lor (BB de ian-feb 2004);
anda141 (Monica) si ALBERT EDUARD;

Pentru toti aceia ce din binecuvantate motive nu au precizat ceva anume: sa-i binecuvanteze Tatal Ceresc si Sfanta Fecioara cu tot ce au nevoie pentru a se mantui si desavarsi ei si cei dragi lor:

Puffy; Ruxij (Lia); Andrada; Aleexia; Tango - pentru ea si ai ei; Lorelei_19; Arhistefy; Alina Antoaneta; Floare de colt; Karol; macami; Nikita; Mihai; Ina Stan; Anderra; amai; Dena si CorinaM, dar si toti cei ce ne sunt alaturi cu trupul, mintea sau sufletul.

Pentru cei ce vor sa-si gaseasca un camin in alta tara:

Lilach - plecarea cu familia din tara (emigrare); Lix sa emigreze

Pentru toate fetele si toti baietii de pe DC, pentru toate burticile si bb lor, pentru mamici, tatici si comorile care li s-au nascut, multe bucurii, lumina pe cale si intelepciune

Pentru copilutii cu probleme

Pentru toate aspirantele, viitoare mamici binecuvantate de Cer.

Pentru toti cei ce au nevoie

Pentru ingerasii care au adormit si ne surad din Ceruri

Pentru cei ce se roaga si pentru cei ce ne sunt alaturi.




Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:


Pentru toate burticile si toti BB din burtici (cand stabiliti numele BB, sa ne spuneti ca sa modificam in lista): sa creasca mari, destepti si sanatosi, buni si drepti, intelepti si puternici, baftosi si norocosi iar mamicile lor sa aibă parte atat de o sarcina linistita, usoara si plina de bucurii si impliniri cat si de o nastere usoara si fara complicatii:

Lorelai si gemenii sai; andrruzza si BB ei; Rachel Owen; Oana Cretu si BB ei (in plus, sa se stabileasca in Franta); Gabi/Aurelursu si BB ei; aurelursu@k.ro si BB ei

Pentru fetele ce asteapta binecuvantarea unei sarcini: fie ca Sfanta Fecioara sa le fie alaturi binecuvantand si implinind Viata lor cu ingeri minunati sa le fie alaturi:

Buburutza; Victoria; Bety; Anis; Crinuta; Catalina; Adi si sotul ei (in plus, sa fie fericiti in noua tara); speranta (Angelica) si sotul ei Vasile; barbye;
Gia sa primeasca un bebe si sa-si recupereze banii;

Pentru sanatate si vindecare grabnica:

Lili, fetita de care ne-a spus casandra;
Tatal lui Andreea: sa nu aiba cancer la plamani;
Matei Razvan, baietelu Denissei si-al lui Dede;
Tiara si David;
Ionut (de care spunea Maana) sa-i fie salvata viata;
Elenalove27 - pentru sanatatea bebelusului ei Alvaro-Daniel, sa nu mai aiba nevoie de inca o operatie la inimioara si pentru Ghiorghita mama Elenei ;
Bogdanel, baietelul despre care a postat Bobita;
Alexia, fetita ce sufera de diabet;
Ioana_Co – Darius sa creasca mare si voinic si sa scape de orice problema cu inimioara;
Iubibubi/Mona – pentru copilul ei Andrei;
Mama Mirundei (Cornelia) si a fetitei (Mara);
Iris - pentru sanatatea fetitei (si planurile de plecare);
Maria, fata despre care a scris Lix;
Sara, fetita prietenei lui Adi - sa i se amelioreze platfus-ul si problemele cu ochii;
Fetita Neliei (Agata);
Casandra - pentru sanatatea baietelului (Calin) si pentru rezolvarea problemelor financiare;
Ana si fetita ei (sa se faca bine la ochi si sa nu mai aibe nevoie de alta operatie);
Aquariuspro - pentru Alexia Ruxandra cea nazdravana is pentru Aqua;
Papadie (Oana) gaza ei mica;
Iren & Bogdanelu;
Ruxi si Clara pisicuta;
Danutza Mamaruta - pentru mama, tata si matusoaia;
Verutza - pentru fiul ei Dalian – Bogdan;
Ariadne - pentru sot si pentru fetita ei Celine;
Juliei, fetita Adelei;
gcornelia - sanatate fetitei ei (rezolvarea problemei cu hipogamaglobulinemia fetitei);
florina (ruscus) si familia ei; in plus, pt. gasirea unui loc de munca;
Tantica care are cancer
dady68; Helen; buli si BB lor (BB de ian-feb 2004);
anda141 (Monica) si ALBERT EDUARD
Ioan Florin Gherasim (verisorul lui mamicaluitheo)sa treaca cu bine peste aceasta incercare

Pentru toti aceia ce din binecuvantate motive nu au precizat ceva anume: sa-i binecuvanteze Tatal Ceresc si Sfanta Fecioara cu tot ce au nevoie pentru a se mantui si desavarsi ei si cei dragi lor:

Puffy; Ruxij (Lia); Andrada; Aleexia; Tango - pentru ea si ai ei; Lorelei_19; Arhistefy; Alina Antoaneta; Floare de colt; Karol; macami; Nikita; Mihai; Ina Stan; Anderra; amai; Dena si CorinaM, dar si toti cei ce ne sunt alaturi cu trupul, mintea sau sufletul.

Pentru cei ce vor sa-si gaseasca un camin in alta tara:

Lilach - plecarea cu familia din tara (emigrare); Lix sa emigreze

Pentru toate fetele si toti baietii de pe DC, pentru toate burticile si bb lor, pentru mamici, tatici si comorile care li s-au nascut, multe bucurii, lumina pe cale si intelepciune

Pentru copilutii cu probleme

Pentru toate aspirantele, viitoare mamici binecuvantate de Cer.

Pentru toti cei ce au nevoie

Pentru ingerasii care au adormit si ne surad din Ceruri

Pentru cei ce se roaga si pentru cei ce ne sunt alaturi.


Doamne ajuta







www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603" target="_blank">Povestea lui Alvaro-Daniel
web1-www.picturetrail.com/Elenalove27" target="_blank">web2-web3-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Buna tuturor!
Nu stiu cu ce sa incep....De felul meu sunt un om cu frica Lui Dumnezeu. Incerc sa fac tot posibilul sa nu pacatuiesc dar.... cred ca Dumnezeu sta numai cu spatele la mine.(Iarta-ma Doamne daca gresesc!) Nu stiu ce sa mai fac sa scap de problemele pe care le am.
De aceea va rog din suflet, ajutati-ma! Rugati-va pentru mine deoarece simt ca nu mai am putere. Incerc sa fiu vesela , optimista dar cand raman singura ma napadesc gandurile.....
Ne-am dorit de cand ne-am casatorit un copilutz dar ....am fost loviti de soarta (stiu ca nu suntem singurii) de 14 ani tot speram.
Acum ca sa ii puna capac trebuie sa bat pe la usile tribunalelor intr-un proces cu fosta sotie a tatalui meu (decedat)[este vorba de un proces de partaj].
Va rog din suflet rugati-va si ptr. mine sa se termine o data cu bine procesul !Fiti alaturi de mine!Infatisarea este Marti 12 oct.2004

Va multumesc din suflet ca m-ati "ascultat"!
Doamne ajuta-i pe toti si ajuta-ma si pe mine!
Doamne ajuta!


Copilutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Copilutzu, hai nu mai fi asa suparata, Dumnezeu stie ce este mai bine pentru voi. Ma rog pentru voi!!


Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Dumnezeu ne ajuta. Asta sper si imi doresc sa fie alaturi de familia mea.
Anul acesta a fost un an de chin pentru noi.
Pe 17 iulie mi-am rupt piciorul, de abia sambata 09.10.2004 am avut ok-iul de a pune piciorul in pamant. Am avut pana acum 2 operatii, ultima (sper ca ultima) va fi in primavara.

dar ... cea mai mare durere in suflet nu afost chinul prin care am trecut fiziceste, ci faptul ca tatalui meu i s-a depistat o tumoare renala la rinichiul stang.

noptzi intregi am stat cu ochii inlacrimati ca nu am putut fi alaturi de el (trebuia sa fim operati in aceeasi zi, eu in Bucuresti el in Cluj) si ma rugam Domnului sa il aiba in grija sa treaca cu bine acest impas.
pe langa tumoare mai are: diabet si probleme cu inima.

lunea trecuta, 4 octombrie a fost operat, ia fost extirpat rinichiul stang si un chist de pe cel drept, acum se pare ca si-a revenit dupa operatie, sper sa fie cu un final fericit.

Am o rugaminte sa ne treceti si pe noi pe lista:
- pe tatal meu Ioan pentru insanatosire si sa isi gaseasca linistea sufleteasca, pentru putere de a lupta cu bolile pe care le are;
- pe mine Rozalia-Ana pentru dezlegare de farmece si cununii (suntem de 9 ani impreuna iar de cate ori am programat nunta, s-a intamplat cate ceva) si pentru dorintza mea de a fii mama (nu am ramas niciodata insarcinata desi nu ne ferim);
- pe sora mea Nicoleta Luminita care de saptamana viitoare se asteapta sa nasca (a avut o sarcina cu probleme) sa aiba o nastere usoara si sa fie amandoi (ea si copilul) sanatosi;
- pe mama mea Rozalia sa isi gaseasca linistea sufleteasca pentru cea ce a avut de indurat cu noi sa ii de-a Dumnezeu putere sa treaca peste toate problemele.

multzumim

Doamne ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Dragele mele scumpele mele, stimati domni..Andreea (adica eu)are vesti noi.. Dumnezeu ne'a dovedit inca o data ca e sus si ca ne vegheaza..tata nu are cancer la plamani asa cum a fost diagnosticat la Constanta. La Clinica de pneumologie din Bucuresti in urma analizelor au descoperit ca "tumoarea" vazuta la cta era de fapt o "punga" cu lichid pe care o trateaza acum cu antibiotice.
Dumnezeu a facut inca un miracol in familia noastra,in ziua in care am aflat ca e perfect sanatos am plans si am multumit lui Dumnezeu si Maicii Domnului ca nu ne'au lasat sa ne pierdem sperantza si ca ne'au dat putere mie si familiei mele.
Vin acum cu o problema in ceea ce ma priveste.
va rog din inima mea mare -maarree sa nu ma uitatzi in rugaciunile voastre: la mamografie mi'a iesit un nodul maricel,care continua sa creasca,zilele astea imi fac o serie de analize(endocrinologul a spus ca am probleme cu tiroida) ca sa decteze medicii din ce cauze s'a format si sa imi dea un tratament adecvat.
As vrea ca nodulul sa dispara in urma tratamentului,nu vreau sa ajung la "cutzit".
va pup ..sanatate la toata lumea,



Anderrusha

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Va pup!
Uite, eu am ales nume pentru bb, Sébastien, si sper sa va rugati in continuare pentru noi, ca tare avem nevoie...Oricum, numai credinta in D-zeu m-a facut sa infrang cele 11 zile de spital, sa lupt cu durerea fizica si cea din suflet, gandindu-ma la Seb.

oana si bebitza din burtica (28s+)
"Si maine mai este o zi..."
http://community.webshots.com/user/oanacretu..."

Mergi la inceput