Lista de rugaciuni (partea a 2-a)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Se pare ca lista ramane aceeasi. Sa aveti parte de un sfarsit de saptamana frumos. Adi

"Where there's a will, there's a way!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburutza spune:

imi doresc un copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Pentru Matei Razvan,baietelu Denissei si-al lui Dede-rezolvarea problemutelor de sanatate!


Irina,veve & croko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Va salut. Am incercat sa updatez lista de rugaciuni.

- pentru Matei Razvan, baietelu Denissei si-al lui Dede-rezolvarea problemutelor de sanatate
- buburutza sa aiba bebe
- insanatosire grabnica pentru Tiara si David
- Rachel Owen sa duca sarcina cu bine pana la capat
- pentru Ionut (de care spunea Maana) sa-i fie salvata viata
- Oana Cretu - rezolvarea problemelor de emigrare si posibilitatea de a ramane in Franta si pentru bb din burtica
- Elenalove27 - pentru sanatatea bebelusului ei Alvaro-Daniel, sa nu mai aiba nevoie de inca o operatie la inimioara si pentru mama Elenei
- refacerea sufleteasca a lui Puffy
- pentru Bogdanel, baietelul despre care a postat Bobita
- Alexia, fetita ce sufera de diabet
- Ioana_Co – sa duca sarcina cu bine pana la termen si Darius sa se nasca sanatos
- Victoria - ca sa aiba copii
- Bety - pentru un bebe
- Anis - sa ii aduca Doamne Doamne un bebe !
- Crinuta - sa-i trimita Doamne-Doamne bebe sanatos !
- Catalina - sa-i dea Doamne-Doamne un bebe minunat
- Ruxij (Lia)
- Gabi/Aurelursu - pt burtica
- Andrada
- Aleexia
- Iubibubi/Mona – pentru copilul ei Andrei (sanatate)
- Pentru mama Mirundei (Cornelia) si a fetitei (Mara) - sanantate si liniste - si pt. prietenul ei (Andreas) - sa fie bine cu noul servici
- Lilach - plecarea cu familia din tara (emigrare)
- Iris - pentru sanatatea fetitei si planurile de plecare
- Tango - pentru ea si ai ei
- Lix - liniste sufleteasca si pentru Maria, fata despre care a scris, pt liniste si sanatate si sa ii dea Dumnezeu sa isi gaseasca in sfarsit drumul in viata; Lix sa emigreze
- Adi si sotul ei (Tutu) sa isi gasesca fagasul in noua tara si sa le vina bebe...
- Sara, fetita prietenei lui Adi - sa i se amelioreze platfus-ul si problemele cu ochii
- Lorelei_19
- Arhistefy
- Alina Antoaneta
- pt. fetita Neliei (Agata) - sanatate
- Darael & BB. ei
- Casandra - pentru sanatatea baietelului (Calin), pentru o viata de familie linistita si sa se descurce financiar
- Ana si fetita ei (sa se faca bine la ochi si sa nu mai aibe nevoie de alta operatie)
- Floare de colt
- Aquariuspro - pentru Alexia Ruxandra cea nazdravana sa fie sanatoasa si pentru sanatatea lui Aqua
- Papadie (Oana) si pufuletul ei drag din burtica
- pentru Karol
- Iren & Bogdanelu - pt. sanatate
- macami
- Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni - sa fie sanatoasa
- Danutza Mamaruta - pentru sanatatea mamei, tatalui si matusoaiei
- Verutza - pentru sanatatea fiului ei Dalian - Bogdan
- Ariadne - pentru sanatatea sotului si pentru fetita ei Celine
- pentru Nikita
- pentru Mihai
- pentru sanatatea Juliei, fetita Adelei
- pentru gcornelia - sanatate fetitei ei (rezolvarea problemei cu hipogamaglobulinemia fetitei)
- florina (ruscus)- bunastarea si sanatatea ei si a familiei, loc de munca pentru florina

- Pentru toate fetele si toti baietii de pe DC, pentru toate burticile si bb lor, pentru mamici, tatici si comorile care li s-au nascut, multe bucurii, lumina pe cale si intelepciune
- Pentru copilutii cu probleme
- Pentru toti cei ce au nevoie
- Pentru ingerasii care au adormit si ne surad din Ceruri

--------------------------------------------------------------------

Ne vedem vineri la ora 22, ora Romaniei.

Sa auzim numai de bine!!! Adi


"Where there's a will, there's a way!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Buna la fete..
Am asa o mare suparare pe suflet,d'asta apelez la voi..si ideea cu rugaciunea de la ora 22 mi se pare fantastica..
Va rog din inima, cu lacrimi in ochii va rog sa ma treceti si pe mine acolo pe listutza si sa va rugati sa nu se confirme diagnosticul de cancer la plaman pus tatalui meu de catre medicii din Constanta. Acum e internat la Bucuresti si azi asteptam rezultatele analizelor (bronhoscopie si tomografie).
Eu voi printa ultima listutza intocmita de adimercedes si ma voi ruga pentru toata lumea .
Va multumesc din inima...si sa ajute Doamne Doamne la toata lumea
Andreea

Anderrusha

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Multumim mult pentru lista. Poate pana diseara mai apar si alte cereri asa ca voi urmari mai departe subiectul.




Nu te teme de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina Stan spune:

E minunat ceea ce faceti voi dragelor! Eu acum am dat de subiectul asta, si nu imi vine sa cred. Sunteti niste oameni superbi, nici nu stiu ce sa mai spun. Ma bucur asa de mult ca sunteti impreuna pe drumul asta greu al vietii de zi cu zi. Si cum e vineri, si e si sarbatoare, voi fi alaturi de voi. Sa va dea Domnul tuturor, cele dorite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina Stan spune:

E minunat ceea ce faceti voi dragelor! Eu acum am dat de subiectul asta, si nu imi vine sa cred. Sunteti niste oameni superbi, nici nu stiu ce sa mai spun. Ma bucur asa de mult ca sunteti impreuna pe drumul asta greu al vietii de zi cu zi. Si cum e vineri, si e si sarbatoare, voi fi alaturi de voi. Sa va dea Domnul tuturor, cele dorite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dena spune:

Nici eu nu am stiut de subiectul acesta si am ramas profund impresionata, e intr-adevar minunat. Nu prea inteleg cum se procedeaza... am inteles ca va intalniti cu totii aici vineri seara... si cum e cu orele, se tine cont de diferenta de fus orar?? Sunt anume rugaciuni care se spun...exista cumva o coordonare a rugaciunilor??? As vrea si eu sa particip.

Dumnezeu sa ajute!!

Denisa si bebica din burtica - 24 sapt.
"Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dena spune:

Am inteles ca intalnirea e la ora 22 (a Romaniei presupun).
Nu am deocamdata mari probleme(multumesc lui Dumnezeu!), dar vreau sa ma rog alaturi de voi pt colegii nostri DC. M-au impresionat multe din problemele lor care mi se par cu adevarat serioase si au mare nevoie de ajutor de la D-zeu. E minunat sa stim ca avem o ...biserica virtuala!!!! Felicitari celui/celei ce a avut aceasta idee.
Intreb si eu asa, conteaza ce religie avem??? (Eu ma gandesc ca nu ar trebui...)



Denisa si bebica din burtica - 24 sapt.
"Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi

Mergi la inceput