Cum ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

repede la fetita si greu la baiat, cu un travaliu de vreo 8 ore in care mai aveam putin si daramam de nervi peretele salii

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Cezariana cu rahianestezie

ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alorea16 spune:

Am nascut normal fara nici o anestezie . Nasterea a decurs destul de repede fara prea mari dureri deoarece dorinta de a-mi tine copilul in brate era mai mare.

ANA si CRISTIAN
UITE CUM CRESC
GALUSCA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

quote:
Originally posted by alorea16

Am nascut normal fara nici o anestezie . Nasterea a decurs destul de repede fara prea mari dureri deoarece dorinta de a-mi tine copilul in brate era mai mare.

ANA si CRISTIAN
UITE CUM CRESC
GALUSCA MEA




Frumos raspuns,Felicitari

Alba,mami de Darian (7 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian




Cine este bogat in Dumnezeu este darnic cu cei din jurul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Am nascut prin cezariana pentru ca eram suspecta de trombocitopenie, de fapt toata lumea spunea ca sunt trombocitopenica. Am stat internata 2 zile inainte de nastere, eram la termen. In acele 2 zile am vazut, auzit, mai multe nasteri, am vazut mame in travaliu, sincer daca ar fi sa mai nasc o data, tot cezariana as alege.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gwendoline spune:

Am nascut fara anestezie ,normal. Mi sa rupt apa pe la 6h dimineata iar contractiile au inceput la 7h iar la 8h30 Gwendoline fost nascuta,destul de repede,fara compicati doar la sfarsit nu a mai avut forta sa iasa si au fost nevoiti s_o scoata cu ventuza.A avut 3kg 320 pentru 50 cm.
Vroiam o anestezie peridurala dar nu au avut timp sa o faca, am fost deja dilatata cand am ajuns la spital,dar data viitoare cred ca voi alege tot pe cale naturala.

Dariana cu bebe Gwendoline 16.06.2005

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crys3000 spune:

Eu am nascut prin cezariana.Consider ca fiecare e liber sa aleaga ce-i mai bine pentru el,pe de alta parte traim in secolul 21 cu o tehnica destul de avansata, asa ca nu inteleg de ce ar trebui sa ma chinui pana imi sar ochii din cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Am nascut natural, fara anestezie! A fost greu, insa cezariana sau anestezia epidurala nu cred ca mi-ar fi dat satisfacta pe care am avut-o cand am vazut copilul pentru prima data...a simtit ca eforturile au meritat, am fost mandra de mine!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

la bunici...sa le fiu de ajutor pe aici


poze Alexuta



"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

Amindoua nasterile au fost naturale fara anestezie.Greu dar am uitat imediat ce i-am vazut.

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

am vrut cezariana si am cautat dr care sa faca la cerere, insa intre timp s-a si pozitionat fata mea transversal, parca m-a auzit! nu inteleg de ce se spune ca un copil nascut natural are un start mai bun in viata. scrie undeva ca trebuie sa ma chinui pana nu mai pot? daca tot am posibilitatea de a alege, mi se pare firesc sa iau o decizie si sa imi asum consecintele. si in definitiv, fie ca e nastere vaginala, fie ca e cezariana, finalitatea e tot bisturiul, locul e diferit doar.

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput