Cum ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Eu am nascut normal . La prima nastere am inceput sa simt durerea pe la 11 jumatate dimineata, la 14:17 am nascut o fetita de 2700gr. Peste un an si 10 luni era sa nasc in drum spre spital. Tot "travaliul" a durat mai putin de o ora, si mi-am strans la piept baietelul de 3100 gr.

Doresc tuturor femeilor nasteri ca ale mele , si e trist cand vad cate femei apeleaza la cezariana fara sa fie nevoite.

If u wanna c the rainbow,u have to put up with the rain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeypooh spune:

Doua cezariene, amindoua de nevoie. Daca ar fi sa aleg, tot cezariana. Nu toate au norocul sa nasca intr-o ora sau doua, exista si travalii de trei zile ! nu, mersi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Eu am nascut prin cezariana de urgenta, desi ajunsesem la dilatatie 10cm si impingeam deja (capul domnisoarei era blocat de oase).Nu mai vreau sa ma gandesc.Bine ca am acum o domnisoara mare si nazdravana.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyboy spune:


am nascut normal si m-am chinuit ingrozitor timp de 7 ore...dar a aparut Razvan si ochisorii lui albastri m-au facut sa uit tot chinul indurat! a doua oara sper ca va fi mai usor... macar acum stiu ce ma asteapta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinalupu spune:

am nascut prin cezariana, a fost necesar, inainte de termen, bebe Andreiutzu a fost mic 1700g si 45 cm acum suntem bine amandoi.

mama lui Andreiutzu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fulga spune:

Cezariana. 42 de saptamani, cu 2 zile peste, adica intrasem in 43!!! Si doctorii nu ma credeau, ziceau ca poate am gresit la calcule...si medicul meu era f.f. ocupat... si o saptamana am stat in spital, suficient cat sa ma sperii...si toata lumea imi spunea ca o sa inceapa contractii din moment in moment...si nimic!! Facusem tensiune, aveam o burta imensa, ma temeam pentru bebe, ma angoasa dispretul cadrelor medicale, mizeria din spital si lacomia tuturor...Ma gandeam ca am peste 30 si e primul bebe, mult asteptat...as fi vrut cezariana ca sa-l vad nascut odata, dar as fi vrut si nastere naturala...
Mi s-a spus ca mi se va induce nasterea intai si daca nu merg lucrurile bine trecem la cezariana. Apoi, intr-o dimineata, cand toata familia innebunise de nerabdare si grija, a venit medicul si m-a "executat" intr-o ora, fara nici o introducere sau explicatie. Nici in ziua de azi nu mi-e clar de ce am nascut cu cezariana, dar ii multumesc lui Dumnezeu ca a fost bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniqque spune:

am nascut normal si pe baiat si gemenele. la baiat am avut 15 ore travaliu fara medicamente si perfuzii, iar la gemene travaliul a durat 2 ore cu perfuzie cu oxitocina si pe ele le-am nascut tot normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

eu am nascut prin cezariana pentru ca am probleme de ordin oftalmologic si 41 de ani impliniti, iar maimutzica-trompetzica Zamfiruca cintarea 4.250 kg la nastere... mami s-a refacut foarte rapid si sintem in plina forma amindoua... peste vreo doi ani va dau intilnire cu fratiorul zamfirucai, probabil tot prin cezariana.

Ioana si Zamfiruca, minunata mamei

"Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Am la activ 2 nasteri naturale si 1 bucata cezariana din cauza malprezentatiei lui bebe nr.3
( off topic:sper ca la bebe 4 sa am parte de nastere vaginala dupa cezariana)

Mariana
mama Monicai(1998) a lui Matei(2001) si a lui Markus(2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

Nastere naturala.La al doilea copil voi opta pentru acelasi mod.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput