Cum ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdyB spune:

Eu am nascut cu cezariana. Trebuia sa nasc normal cu epidurala dar, dupa 10 ore de travaliu, contractiile erau neregulate, ori la 1 minut jumate ori deloc. Deoarece nu aveam contractii regulate doctorul nu a vrut sa ma mai lase sa nasc normal si am trecut la cezariana. Dupa ce s-a consultat si cu alti medici tot nu a putut fi sigur ca epidurala a fost cauza pentru care contractiile nu au fost cum trebuia. Intamplarea a facut ca organismul meu sa se comporte foarte bine si sa ma refac uluitor de repede dupa cezariana. Nu stiu daca dupa nastere normala ar fi fost la fel. Pana la urma nu imi pare rau mai ales ca bebe a avut capul destul de mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

eu am nascut normal,dar destul de greu,4 ore si jumatate am avut dureri groaznice,dar a meritat,cand mi-am vazut ingerasul am si uitat prin ce am trecut...si binentzeles ca si urmatoarea nastere va fi normala,n-as opta pt cezariana doar in caz de maxima necesitate...




Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite inainte de a cunoaste persoana potrivita,pentru ca atunci cand o vei cunoaste ,in sfarsit sa fii recunoscator!

ancutzathree&alex***raza de lumina si fericire din viatza mea***(17iulie 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

eu am nascut natural/vaginal cu epidurala
dupa durerile pe care le-am avut de la inceput fara epidurala nu cred ca era sa rezist si as fi cerut cezariana

daca o mai fi sa nasc, tot epidurala as prefera

pozici
---------------
Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Ambele nasteri cezariana .Nu am ales eu asta pentru ca oricum l prima nastere nu as fi fost in stare(ceva complic.)iar a doua obligatoriu tot cez.Sint fericita ca sint sanatoase fetitele.Nu recomand cezariana la cerere decit daca hotaraste medicul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Si eu tot ambele nasteri prin cezariana. Nu a fost alegerea mea si pentru mine nici nu are nici o importanta oricum...Imi vine sa zambesc citind postul unei fete caruia dupa prima nastere normala, i-ar fi frica la a doua cu ceazriana. Eu eram exact invers: dupa prima cezariana imi era teama de posibilitatea unei nasteri normale...

http://community.webshots.com/album/489288109PuOKdx/0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Am nascut normal,fara epidurala.Am avut noroc si am nascut repede dupa un travaliu de 2 ore jumate pe care nu l-am recunoscut.Si din cauza asta ma ajuns la spital cu dilatatie 10 si am nascut in 10 min.

mamica scumpei Bibi-02/07/05
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Prima data vaginal, fara anestezie, a doua oara cu peridurala! De trei ori traiasca pentru asta! Nu se compara! Peridurala rules! Am avut un tonus si o buna-dispozitie si inainte si dupa nastere - incredibil!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexys spune:

eu am nascut prin cezariana. Sateam linistiti acasa si deodata s-a rupt apa. Repede,repede la spital. Avind o problema, deja stiam ca o sa fac o cezariana,asa ca am facut-o imediat si a iesit Andreiutul. Cel mai nasol este dupa,destul de greu sa te misti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m-miruna spune:

eu am nascut normal.Micuta mea nu vroia sa vin ainca pe lume.Cred ca ii era ine acolo.........caldurica,mancare,nu treuia imracata(nu ii place nici acum).asa ca a treuit sa mergem la spita;l sa ne ajute doamna doctor.Ne-a ajutat si dupa 13 ore mica mea printesa a venit pe lume.O minune de copil.Nu mai simteam nici o durere dupa ce am nascut.A meritat efortul nasterii naturale.Le sfatuiesc pe toate mamicile sa nasca normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Cu cezariana, e mai bine pt. fat dar si pt. mama.






Paulacu Paul sau David???? 32+ siAlexandra

Mergi la inceput