Pretul cel mare - viata fiului meu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lior spune:

Suntem intr-adevar niste INVINGATORI si asta pentru ca aici in Romania dl. prof. dr. Ciofu de la Spitalul de copii "Grigore Alexandrescu" si doamna doctor pediatru Arusoaie Elena de la policlinica Ministerului de Interne mi-au vegheat copilul si mi-au spus tot timpul ce sa fac astfel incat sa-l ajut sa se dezvolte chiar cu acea cumplita malformatie, iar acolo, in Israel, tot personalul medical a fost deosebit. Pe langa faptul ca sunt niste profesionalisti desavarsiti, sunt de o modestie rar intalnita. Sper sa ii revad, pentru ca astept din partea lor invitatia medicala pentru Stefan. Nu are nevoie, dar ei toti spun ca Stefan este investitia lor si ca nu exista bucurie mai mare decat un nou caz reusit.
Multumesc dr. Sasson, multumesc dr. Tamir, multumesc dr. Katz, multumesc dr. Houri, multumesc dr. Schachner, multumesc dr. Esri, multumesc dr. Weissenberg, multumesc tot personalului medical, multumesc gazdelor mele de la fundatie: Simon Fischer si Laura. Multumesc. Daca voi nu ati fi aparut in viata mea, acum jumatate din inima mea ar fi pustie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra spune:

Draga mea,
Am citit povestea ta cu sufletul la gura, aproape in diagonala, pentru ca nu mai rabdam sa astept finalul. Pana ce am terminat de citit nici nu am respirat normal, simteam ca nu trebuie sa consum prea mult oxigen. Parca era copilul meu. Si pe al meu il cheama Alexandru, ca pe cel mare al vostru. Sunteti extraordinari. Dumnezeu sa va aiba in paza mereu. Va imbratisam cu drag,
Alexandru, Ruxandra si Sorin (tata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Doamne!! Ma bucur tare mult pentru voi ca ati iesit invingatori!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:


Intradevar felicitari!
Sunteti niste invingatori !
Sanatate multa tie si familiei tale si fie ca Dumnezeu sa va fereasca de necazuri!

Ione`
www.saracut.go.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina-Alexa spune:

Intr-adevar,Dumnezeu este mare si face minuni!
Ma bucur din suflet ca ati invins si ca sunteti acum o familie unita si fericita.
Fie ca Iisus si Maica Domnului sa va aiba in paza si sa aveti parte ade-o viata fericita si lunga!

Sorina.
"If you respect others,they will respect you!"
http://community.webshots.com/user/sorina1982

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lior spune:


Dumnezeu face intr-adevar minuni.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Draga mea lior,am citit si recitit povestea voastra! In fiecare zi vreau sa va scriu...dar nu-mi gasesc cuvintele! Nici acum nu stiu ce ssa scriu!
Lacrimile curg siroi..la inceput de durere,mai apoi de fericire!
STEFAN e un mare invingator si tu esti invingatoare alaturi de el! SINTETI CEA MAI BUNA ECHIPA!
Va port in inima mea si nu voi uita niciodata ce ai facut pentru copilul tau! Ma gindesc si la ALEXANDRU,am si eu un Alexandros! Cum a trait mititelul si ce era in capsorul lui mic cit a-ti lipsit?
Important e ca acum colierul are toate perlele si incuietoarea e bine inchisa!
Toata dragostea mea si tot respectul meu pentru o asa MAMA!




Theodora, Alexandros, Yannis POZELE NOASTRE: web3

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lior spune:

Multumesc pentru gandurile tale bune. Ti-am citit mesajul si m-au trecut fiori atunci cand ai pomenit de baiatul meu Alexandru. Intr-adevar a suferit foarte mult. Am sunat o data la parintii mei si am vrut sa vorbesc cu el. Prima intrebare a fost unde sunt si ce face Bogdaneala (asa ii spune el. Acum a avansat: este virgulita). In momentul in care i-am spus ca sunt la spital in Israel cu Bogdanel pur si simplu mi-a inchis telefonul. Se uita pe cer si ii spunea mamei mele atunci cand vedea un avion: Uite mama, asta ete avionul care ii aduce acasa pe mami si pe Bogdanel al meu. Si acum vorbeste despre lucrul acesta desi a trecut un an de cand am fost plecati. Daca vede un avion spune: Mami, asta este avionul care te-a dus pe tine si pe Bogdan repede-repede in Israel? Eu nu am mers niciodata cu avionul.
Ti-am citit si povestea nasterii puiutilor micuti si trebuie sa recunosc ca am fost impresionata: doi dintr-o data. trebuie sa fii super-mama ca sa poti face fata. Sa ve dea Domnul tie si alor tai tot ceea ce imi dorest sa-mi dea mie si familiei mele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lior spune:

sunt fericita si simt ca trebuie sa impart fericirea cu voi. sunt fericita pentru ca un copil de al cariu caz am incercat sa ma ocup a plecat in Italia si este in drum spre eliberare. Astept intoarcerea lor pentru a va putea spune detalii. Am aflat ca au plecat printr-o fundatie din Bologna. In momentul de fata nu stiu mai multe detalii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

pentru tine draga mea Lior

Elena Alvaro Alvaro-Daniel
Povestea lui Alvaro-Daniel "Invingatorul"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603
http://community.webshots.com/user/elenalove27
Elenalove27 password 123456 http://www.picturetrail.com/members/

Mergi la inceput