Mamici de Sept.-Oct. 2004 (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cali spune:

da fetelor, aveti dreptate.. gata cu gandurile negre, vom fi bine si la fel si bebeii nostri!!
vrabiuta, frumos numele fetitei!!
georgiana, La Multi Ani, cu intarziere, sa porti sanatoasa salopeta..

raportez: si mie imi place ca e primavara, si in sfarsit soare afara..si verdele din jur imi place.. mi-e drag si de burtica, si imi place sa vad bebeul.. nu conteaza cate kg am in plus.. le voi da jos dupa!!

Va pup
Cali, 16 saptamani si 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Asa, fetele. asa!

Mie imi place de voi ca raspundeti la apel!

Imi place ca au inceput sa infloreasca plantele din balcon, ca sunt multe flori in piata si pot sa-mi cumpar tot timpul flori.

Si-mi mai place ca ma simt bine (adica destul de bine) si puiul meu se zbenguie si tati e fericit.

Aaa, si-mi place ca vine week-end-ul si e vreme frumoasa si ne duce tati in prac.

Va pup pe toate

Mina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Pai asa, Georgiana? Nu ne spui nimic? La multi ani cu intarziere si din partea noastra.

Iti dorim sa fi cea mai frumoasa, iubita si sanatoasa mamica. Sa te bucuri de bebeul tau.

L si bb mic (DPN 20 oct.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

Eu ma lupt cu dureri de cap crancene, dureri de spate asa si asa si mai nou mi se intareste si burta
Iau No-Spa si Scopatil 2/zi dar nu mi se pare ca au un mare efect...

Sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cali spune:

Am uitat, mi-am luat rezultatele la toxoplasma si rubeola, pana ajung la dr. puteti sa-mi spuneti, daca stiti, sunt ok?
scrie asa:
AntiToxo IgM - negativ
AntiToxo IgG - 0,3 UI/ml
Anticorpi Rubeola IgM - negativ
Anticorpi Rubeola - IgG- 192 UI/ml

Cali, 16 saptamani si 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Si mie imi place ca a venit primavara, imi place crinul meu inflorit de pe balcon...si corcodusele din fata blocului...care inca sunt micute, dar bune rau.

Georgiana , LA MULTI ANI iubita! N-ai spus nimic, ti-era teama ca faci cinste .



Mihaela, 23 ani si puiul mic de 16 saptamani si 6 zile
Dr Branescu, Polizu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut,

La multi ani! Georgiana si din partea mea.
Bine ai revenit, ralucule! Poate mai conversam in curand pe chat. Eu m-as bucura tare. Si eu am fost cam ocupata in ultimul timp, doar e sora-mea aici si, in plus, am profitat si de vremea frumoasa de afara. Saptamana viitoare voi avea mai mult timp. Cum a iesit prezentarea? Eu am uitat de ea la momentul respectiv, mi-am adus aminte doar acum vreo 2 zile. Sunt culmea. Daca pana nu demult ma puteam lauda cu o memorie foarte buna, in prezent (de cand il astept pe bebe) sufar parca de o continua amnezie.
Voi cum stati cu memoria, fetelor?
Si eu raportez: imi place soarele de afara, ma incanta lalelele din gradina, sunt indragostita de burtica mea (de ce e inauntru), copilasii de pe strada imi sunt parca si mai dragi (i-as lua pe toti in brate si i-as pupa).
Sper sa aud numai de bine. Va pupicesc de mii de ori,

Daniela Veuger si bebe mic din burtic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Cali, atata timp cat rezultatele sunt negative nu ai de ce sa-ti faci ganduri negre. La cifre insa nu m-am priceput niciodata, asa ca nu stiu sa spun mai multe. Iti tinem pumnii insa la interpretarea medicului si sa ne tii la curent.

Ca tot a venit vorba de analize, fetelor, aici se recomanda mamicilor sa faca un test pentru Trisomia 21. Am inima un pic stransa sa il fac insa... cu toate ca la eco dimensiunea nucala a fost de 1 mm (ce depaseste 3mm e suspect). Trebuie sa-l fac cam peste o saptamana... Ce credeti? Voi ati facut?

Si noua ni s-a intarit burtica de vreo 2 zile...

Pupici.

L si bb mic (DPN 20 oct.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_oona spune:

[quote]Originally posted by doxi

Iau No-Spa si Scopatil 2/zi dar nu mi se pare ca au un mare efect...

Scuze ca intreb dar pentru ce sunt aceste medicamente.Mie mi-a dat doctorul numai vitamine(calciu,fier,vit.A,D),nimic altceva.
Si inca ceva, credeti ca este normal ca nu am crescut in greutate mai mult de 1,300 kg?????
va pupic

Elena_a (DPN 24oct.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Bine ai venit Elena!

No Spa si Scopatil sunt pt dureri, contractii. Nu este necesar sa le iei daca nu ai dureri.
Nu e nici o problema ca nu te-ai ingrasat. Eu am luat doar 1 kg pana la 17 sapt si doctorul a zis ca o sa fiu o mama fotomodel.

Pupici!

Mihaela, 23 ani si puiul mic de 16 saptamani si 6 zile
Dr Branescu, Polizu

Mergi la inceput