Mamici din Constanta (4)

Mamici din Constanta (4) | Autor: CRIXIA

Link direct la acest mesaj

Atentie se striga catalogul!

CriXia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

'neata tuturor!
Va doresc un weekend minunat, iar daca aveti flori in viata vostra sa va traiasca cu numele!
Aveti grija de voi, de copii si de burtici!

CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Aha! Se chiuleste in masa! Azi vorbesc singura, ca voi sarbatoriti intrarea in NATO, sau va pregatitit intens de Florii sau faceti curatenie de Paste. De fapt voi stiti ce faceti, ca eu sunt singura pe forum, am venit am deschis un nou capitol v-am urat alea alea si voi... unblati teleleu.
Bravo voua, ca de luni va astept cu vesti despre pauza asta prelungita ce si cum ati petrecut.
Pupici!


CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello mamici.
eu am facut prezenta de dimineatza numai ca o criza de sciatica m,-a trimis urgent acasa de la munca si m-a tinut in pat pina pe la 2. dupa aceea m-am plimbat pina la mangalia ca premiu ca mi-a trecut...si un pic in selgros unde am vazut patut pentru pitic.
acum stau acasa cuminte dar vad ca si eu sunt singurica.....poate vorbim miine.
pupici la toate si un week end placut si caldutz,
Roxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Buna searaaaaaaaaaaa,
Crix,ai fost de coma!Noi suntem acum mai mult pe la groapa cu nisip,iar seara varuim.Unii fac curat,altii varuiesc.Incercam si noi s-acoperim pixul si mainile cu ulei puse de fii-mea pe pereti.Sa stapaniti sanatosi pamantul si casa ce va veni.Sa va fie rodnic!Si noi tot spre casa ne-ndreptam.N-am nici cea mai vaga idee cum este la curte,dar toata viata mi-am dorit sa stau la casa.M-am uitat prin Telegraf si-am vazut ca un apart.cu 4 camere central este cam la acelasi pret cu o casa obisnuita.
Multumim ptr.urari,noroc cu tine ca eu stiam ca sunt mai incolo Floriile.
Cum mai stati cu dintisorii?Sunt fericita ca fii-mea a acceptat cerealele de la Milupa(7 cereale) care intotdeauna mi s-au parut cele mai complete.Le incorporez si-n piure-ul de legume,si-n cel de fructe,cu iaurt,lapte.Ce mai,e super!Ai luat cartea lui Cernaianu cu meniuri ptr.bb?
Roxi,groaznice crizele.Ce lavabil folositi ?Acum am luat de la Policolor,nu sunt super-incantata,fii-mea a stropit deja peretii cu ceai si-au ramas dare.Data trecuta dadusem cu Leyland,dar nu se mai importa.Doar stergeam cu apa si era ca nou(mai putin pixul si uleiul).Plus ca nu mirosea atata.
Ai grija de tine!si ghindo.
Laura,dr.Lutescu ti-a facut sutura intradermica(nu cu fire separate) la cezariana?Ptr.ca dumnealui practica genul asta de sutura.Este fff.finuta.A mea este suturata normal.Prima impresie cand mi-am vazut abdomenul dupa cezariana a fost ca parca fusesem cusuta ca un sac.Acum arata bine,nu ma deranjeaza.De fapt,nu m-a deranjat niciodata.Eu am vrut sa nasc normal,dar dupa un travaliu fals indelungat,bb.intrase in suferinta fetala,s-a impus cezariana.N-am crezut nici o clipa ca nu voi naste normal.Dar important este ca,totul s-a terminat cu bine!Si poate n-o sa va vina sa credeti,dar eu am simtit ca sunt Mama,abia cand mi-au pus-o la san si a-nceput sa suga.Altor mame le apare sentimentul dupa cateva luni.
Ce se aude?Vine frigul?Azi am dardait in parc,desi era Soare.Fii-mea isi tot baga in casa sania din balcon.
Alina,cum a fost la echo?
Cornelia,unde gasesti putere sa te imparti intre munca si bb?Ca eu nu gasesc nici acum.Si nu mai e mult si voi incepe si eu munca...
Pe cine alegeti primar?Va place Mazare?
Tuturor celorlalte va doresc o primavara frumoasa,plina cu bucurii si sanatate!
Va pup!
July
Acum a sosit acasa si sotul meu!Zice ca termometrul arata 0 grade.
Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

July,
Unde gasesc cartea lui Cernaianu? Am mai auzit de ea dar pe unde m-am uitat eu nu am vazut-o.

CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Crixia,o poti comanda la urmatoarea adresa: www.all.ro
Iti vine cam in 10 zile.Costa vreo 170.000 lei.Nici eu n-am gasit-o prin librarii.
July

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza si iata-ma la raport de luni dimineatza.
uf, nici nu vreau sa imi aduc aminte July cum a fost....sper sa nu se repete prea curind. bine ca a trecut. inca nu am luat vopseaua lavabila ptr ca trebuie sa incepem (in jur de 25-30) cu darimatul unui perete, pus gresie si raschetat parchet...apoi varuitul. deci mai avem timp. ultima data am folosit kober...sa vedem daca raminem la el.
din pacate uite ca vremea asta se incapatineza sa ramina rece...m-am saturat pina peste cap de frig!!!
va aste[pt la o vorba,
cu drag,
Roxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Buna dimineata dragelor,

Luni, o zi destul de grea pentru multa lume, inclusiv pentru mine, dar pentru cele ce lucreaza nu mai zic. Mai ales dupa o duminica a Floriilor ziua de luni este ca o oprire brusca din alergat.
Vine Pastele, in afara de curatenie, cum va pregatiti altfel?
Ce aveti de gand sa faceti?

Pentru mine este primul an cand voi merge cu la impartasit. Voi cele cu bebici imi puteti spune cum este? Cum s-au comportat, s-au dat in spectacol?

CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

'Neata la fete si bebei. Uf, ce nasol e la munca! Tare bine ne-ar mai fi prins o zi-doua de trindaveala. Chiar, ce se aude, avem ceva zile libere de Paste? July, ce-ti veni cu alegerile? Mie mi-e antipatic Mazare, dar, cu toata grandomania lui, se pare ca e singurul in urma caruia o sa ramina cite ceva.
Crixia, noi am vrut sa mergem anul trecut la impartasit, dar bintuia nu mai stiu ce boala si ta-su a zis ca e mai precaut sa nu (tocmai el,
care e chiar mai bisericos decit mine!). Cred ca n-o sa fie nici o problema, doar coada sa nu fie prea lunga, sa se plictiseasca...
Vai, Rox, ce te asteapta! Pregateste-ti nervii si buzunarele (intotdeauna, dar intotdeuna, sunt mai multi bani decit ai planificat)
Au zis ca azi se incalzeste usor (pina la 13 gr), desi in tara sunt si zone unde o sa ninga.
O saptamina luminata va doresc!


mami & alisia (18 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis spune:

'Neatza mandrelor din Constanta!
Crixia, nu-ti face probleme cu impartasania!In afara de faptul ca trebuie sa ai mare grija ca flacara lumanarii, nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi!Fetita mea a fost foarte atenta la tot ce se petrecea in jurul ei:lume multa..bucuria ei,cantece,luminite,haina preotului..prilej de zambete...ca doar stralucea si ii facea mare placere!Asta cand era micuta!Acum, la 4 ani, e altceva!Si ii prinde bine Sfanta Taina a Impartasaniei...o sa vezi!Si iti pot spune asta fara sa fiu eu o mare bisericoasa!
In rest..toate cele bune!M-am bagat si eu in discutii...Zambesc rusinata ca m-am limitat doar la a citi forumul asta vesel si prietenos!Sper sa se schimbe lucrurile in directia asta!
Simona

Mergi la inceput