Cand a inceput copilul sa doarma toata noaptea?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
originally posted by manon
o prietena a mea, adepta a alimentarii la san , s-a sculat de cate 2 ori pe noapte timp de aproape 2 ani. n-a fost mai sanatos copilul ei in schimb, eu am fost o mamica mai odihnita si mai vesela...



Mi-a ramas in minte ce-ai scris la un subiect despre alaptare (exprimarea de pomina cu "mama = vaca de lapte").
Ei, uite, eu cred ca prietena ta, in ciuda oboselii, era la fel de fericita ca si tine. N-are rost sa le desconsideri sau sa le compatimesti cu orice ocazie pe cele care au alaptat spunand ca efortul lor a fost in zadar.

De raspuns la sondaj am raspuns cu cateva pagini in urma.


Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilibv spune:

Noi avem doi copii, de 7 si 4 ani si ambii au dormit din prima noapte si nici acum nu avem probleme cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Baiatul nostru a dormit noaptea intreaga de pe la aproximativ 3 luni.
A mai avut insa si nopti mai ciudate cand a fost bolnavior s-au i-au iesit dinti / maselute .

O zi excelenta tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenstefi spune:

am si eu o bebita de un anisor si o luna,se trez noaptea pt a papa lapte si atat se culca singurica,dar nu a dormit niciodata de seara pana dim. tot,dar o sa vina si zilele alea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Al meu Luca Mihnea a dormit neintors toata noapte intre 4 si 6 luni(dupa ce s-au terminat colicile si pina au inceput dintzii)
Acum are 14 luni si nu cred sa mai doarma pina nu-i ies toti dintii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DEMIANA spune:

Raspuns pt. Klaus29:Mai bine nu aruncati biberonul,mai asteptati pana la 3 ani jumatatate.Fetita mea Demiana are 3 ani si 8 luni si inca il mai cere cateodata.[blue][/blue]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corsge spune:

De la 2 luni jumatate nu a mai cerut masa de noapte . A fost un copil extraordinar. Si acum, la un an si doua luni, doarme de la 20,30 la 08,30.Ii mai dam noi, totusi, la 23,30 un biberon de lapte, ca sa fim siguri ca doarme foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

de pe la 3 sapt doarme de la 12-1 noaptea pana la 7-8 dimineata, fara probleme.. sunt insa convinsa ca nu acesta va fi programul lui, si ca pe parcurs vor aparea diverse probleme care sa modifice orele de somn (colici, dintisori, etc.). pana una-alta insa ma declar multumita si, mai ales, odihnita :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hevia spune:

in primele 3 saptamani se mai trezea noaptea la bibi.acum e un ingeras.de la 1-2 pana la 10 dimineata ....uneori 11.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

CEL mare de la 2 ani(rar mai plinge sau vrea la wc)cel mic ma trezeste de 3 ori pe noapte

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 POZE

Mergi la inceput