Cand a inceput copilul sa doarma toata noaptea?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns koalitza spune:

Martinica doarme toata noaptea de la 4 luni, de cand inainte de culcare bea un biberon de cereale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Dupa ce i-au trecut colicii, de pe la trei luni s-a trezit noaptea doar ca sa manince, pina pe la 7 luni, apoi dupa ce nu a mai baut lapte noaptea se trezea sa bea ceai in unele nopti. In jurul virstei de un an dormea deja toata noaptea. Acum are aproape patru ani si doarme foarte bine. In toti acesti ani somnul de noapte si cel de dupa-amiaza nu a reprezentat o problema. A adormit singur si s-a trezit singur,fara sa plinga sau sa se smiorcaie. Chiar este un copil cuminte din aceasta privinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

De la 7 luni a inceput sa nu se mai trezeasca noaptea deloc. e drept, am mai avut ocazional si inainte nopti din asta BUNE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Asta vreau sa stiu si eu: Cand o sa doarma toata noaptea???? Inca se mai trezeste la ora 4 ca sa pape.


Tudor zice TA-TA!


Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

al meu la 2 luni dupa botez












Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005

Cezar,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

de la 10 luni jumate - de cind am scos suptul noaptea. tot atunci l-am mutat in patutul lui. de la 1 an si 1 luna, i-am mutat patutul in camera lui.

acuma, la 2 ani, doarme singur fara nici o problema si la prinz si seara.

somn usor la puiuti,

Oana si Matei (25 februarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana4 spune:

Radu ,cel mare,cat l-am alaptat s-a trezit cu regularitate de ceasornic din trei in trei ore sa pape.In momentul cand l-am intarcat a dormit toata noaptea.Am uitat sa spun ca l-am intarcat la 8 luni.
Mariuca ( care are acum cinci luni ) are de cand s-a nascut nopti in care nu se trezeste.Acum mananca cina la 8 seara si se mai scoala la 4 sa mai pape un biberon cu lapte.Apoi doarme linistita pana pe la 9 dimineatza.Drept e ca dupa atata somn nu prea mai doarme cine stie ce peste zi( cam o ora la pranz).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

cand i-am introdus orezul la masa de seara la 4 luni si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilona77 spune:

fetita mea a fost un bebe adorabil: nu am pierdut nici o noapte cu leganatul sau cu alte lucruri, se trezea numai cand voia sa pape si doar atat ... nu am leganat-o in brate si nici pe picioare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SAMURAYJACK23 spune:

Stefan se trezeste de 3-4 ori pe noapte la 1 an si 4 luni.Dormea mai bine cand era mai mic.

Mergi la inceput