despre spitale

despre spitale | Autor: littlemcg

Link direct la acest mesaj

As dori si eu sa devin mamica dar din auzite, am inteles ca e bine sa ai un dr. bun de la inceput ptr. a evita pierderea unei sarcini, sa stie ce analize sa-ti dea sa faci. Pana acum am reusit sa fac o selectie la spitale inclin catre Filantropia ptr. ca e mai aproape de casa dar nu stiu conditiile de acolo si Sp. Universitar(aici am inteles ca te lasa si cu bb-ul, imediat. A am mai citit undeva de conditii foarte bune la Polizu. As dori mai multe detalii despre sala de nastere, daca te lasa cu bb-ul in salon si cu sotul imediat dupa nastere, saloane- curatenie....

Multumesc,
Cami

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

La CFR2 am nascut eu acum 4 luni si conditiile sunt foarte bune. Sunt saloane cu cate 2 paturi (prevazute cu telecomanda ca sa ti le poti ridica / cobori si inclina dupa cum vrei tu), aer conditionat, mari, luminoase, bebe sta langa tine intr-un patut tare dragut si frumusel si ai butonase la capatul patului ca sa poti chema asistenta ori de cate ori vrei.
Sotul meu a stat cu mine in tot timpul travaliului (sala de travaliu comunica cu sala de nasteri, sunt doar 2 paturi si esti monitorizata si tu si bebe in tot acest timp)si l-am vazut la 30sec dupa ce am nascut. Ar fi putut asista si la nastere dar nu a avut ela atata curaj... Aparatura din sala de travaliu si de nasteri este foarte faina, moderna si altfel decat am vazut prin alte spitale. Moasele si celelalte asistente sunt deosebit de dragute, chiar daca le dai sau nu bani. Eu nu am dat nimic cat am stat in spital.
Vizite poti avea oricand si oricat. Sunt doar cateva saloane si nu este deloc aglomerat. Ce sa iti mai spun, eu am fost foarte multumita!

Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana
http://community.webshots.com/user/craluca100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns littlemcg spune:

Raluca,

Multumesc pentru raspuns. Suna bine. Voi lua in considerare.

Mergi la inceput