stii ca esti dependent/a de Desprecopii cand ...

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

quote:
Originally posted by m34

Sfaturi si recomandari pentru "dependenti":
- daca doriti sa dati copilului un biberon sau sa beti o cana cu lapte, puneti pe aragaz 2-3 litri, poate mai ramane macar 2-300g
- la un ceai (o cana) se pun la fiert tot 2-3 l de apa
- Nu incalziti mancarea pe aragaz ! utilizati in schimb un cuptor cu microunde, care se opreste automat dupa un timp prestabilit (in orice caz mult mai repede decat iesiti de pe DC)
- pastrati o temperatuta cat mai mare in bucatarie; astfel, mancarea pusa la racit in farfurie pentru "cateva minute" nu va ingheta de tot pana va reintoarceti la ea
- prepararea mancarii se face punand in oala o cantitate de apa de cateva ori mai mare decat cea recomandata pe ambalaj (dar niciodata sub 2l !)
- cel mai simplu este sa consumati mancare preparata gata (o alternativa acceptabila cu greu ar fi mancarea semi-preparata); aceasta se poate consuma in fata PC-ului (cumparati in prealabil o tastatura de rezerva, in caz ca este nevoie sa o puneti la uscat pe cea de baza); da, si mouse !
- incercati sa va odihniti din plin intre 2 refresh-uri ale paginii !
- pentru reducerea timpului pe DC incercati urmatoarele: ganditi-va la factura telefonica, la mancarea aruncata (arsa), curentul consumat in plus, la copil etc. Oricum NU ajuta
Sarbatori Fericite !


Mihai





Elena&Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:



Mersi Mihai, am cerut eu ceva pagina de dozintoxicare....am primit reteta . Super reteta!!!
Dar ai avut dreptate, NU a ajutat ajutat.


Craciun Fericit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

P.S.Tocmai mi-am facut un sfert de cana de ceai Las' ca e seara si nu trebuie sa pap prea mult...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

hai, ma, exagerati..eu nu sint dependenta..ce daca ma zgaltaie copiii "mamiii, uita-te la mine cind iti vorbesc, nu la calculatooor"..ce daca se aseaza catelul, rugator, in fata mea si-mi da cu labuta "vreau la pipi", apoi ajunge sa isi aseze greu capul, resemnat, pe genunchii mei, asteptind sa se implineasca promisiunea mea "imediat, pasha, imediat", apoi alearga pe hol si isi da drumul speriat de consecinte, in timp ce eu sar ca arsa de la taste "pashaaa, nuuuuuuuuuuu"..ce daca mi-a luat foc bucataria, hota mai exact, fiindca intre doua ture de cartofi prajiti trebuia, dar neaparat trebuia!!, sa dau o replica pe chat si acolo veselia era asaaaaa de mare ca a luat uleiul foc intre timp..oricui i se poate intimpla, nu trebuie sa fi dependent de DC pentru asta ..eu pot sa ma las de DC oricind..pariu??!!..singurul simptom cu adevarat grav ar fi sa scrii pe DC in noaptea de Craciun ..Sarbatori Fericite!

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

O fi grav daca in loc sa ma duc in dimineata de Craciun sa verific bradul am venit sa verific forumul?

Sarbatori fericite!!!
http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Si ce facem cu cei care exagereaza intr-adevar ?!
Ca doar exista post-uri si in noaptea si in dimineata de Craciun ! Si de ale mele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Ma declar in unnimitate dependenta de !!!!!! Si recunosc ca si mie mi se intampla majoritatea semnelor care indica in mod clar ca sunt dependenta de voi! Si sunt tare mandra de chestia asta! Va iubesc!

La multi ani!
Alina

http://community.webshots.com/user/alina_constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Cateva vesti bune pentru dependenti:
- mancarea se poate reincalzi de mai multe ori in cuptorul cu microunde (daca nu este incalzita exagerat de prima oara...)
- sarmalele si mamaliga fac mai putine firimituri ca painea, deci se preteaza a fi mancate la PC; de preferat sunt sarmalele mai putin zemoase, pentru ca tastaturile sunt mofturoase !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Va anunt ca ieri mi-am pus farfuria cu supa pe tava, si tava am asezat-o pe genunchi. Am mancat in timp ce citeam de pe forum. Rau am ajuns( dar imi place)

Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

si eu am postat pe 24 si 25 decembrie:))
in plus, imi depasesc in fiecare zi recordurile de nesomn: de obicei ma culcam pe la 11-12 seara, acum pe la 2-3 dimineata...cred ca in curand am sa ma invat fara somn, ca magarul din banc fara mancare:))

Mergi la inceput