stii ca esti dependent/a de Desprecopii cand ...

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

daca o tin in ritmul asta cu siguranta la sfarsitul lunii sefu o sa ma trimita sa iau salariul de la DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

quote:
Originally posted by bibi

daca o tin in ritmul asta cu siguranta la sfarsitul lunii sefu o sa ma trimita sa iau salariul de la DC.





&
Corina & Darian,tot mai nazdravan...(4 ani si 5 luni)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Sa scrii atit de absorbita un mesaj, ca nu observi ca ti-a amortit piciorul, te ridici si te pravalesti gramada.....

A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Din categoria

quote:
Originally posted by bibi

daca o tin in ritmul asta cu siguranta la sfarsitul lunii sefu o sa ma trimita sa iau salariul de la DC.


Pentru cei care n-au norocul sa arda mincarea sau sa inunde blocul din motive de DC pentru simplul motiv ca in casele lor nu au patruns ultimele cuceriri revolutionare ale stiintei si tehnologiei secolului (trecut), un semn ar fi: ultima fereastra pe care o inchizi, la plecarea de la servici, e, desigur, cea cu DC, asta dupa ce ai mai dat un refresh, asa, cit timp iti iei paltonul din cuier...

Pot sa va fac o marturisire?
Dupa ce luni de zile, de cind misun pe-aici, m-am tot minunat de bizarul mod in care unii forumisti folosesc semnele de punctuatie, declar cu justificata mindrie ca m-am prins si eu zilele trecute ce-i cu ele... Stiti voi, alea gen " :-) "....
(Numai "lol" n-am idee ce ar putea sugera... ). Sa-mi fi crescut I.Q.-ul de cind cu DC-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

quote:
Originally posted by iileana
(Numai "lol" n-am idee ce ar putea sugera... ).



Iileana, "lol" este abrevierea de la "lot of laughing"

Elena&Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Eu stiam ca lol e laughing out loud
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Mi-au inghetat picioarele(cred ca am probleme cu circulatia de mi-e
tot timpul frig la picioare),dar am gasit solutia:mi-am infasat tiptil
picioarele in bluza de trening a sotului,ca doar nu m-o dobori frigul.
Ei,acuma dependenta nu sunt,ca-s prea noua pe aici,dar nici nu vreau
sa ma vaccinez de teama a nu ma contamina.
Fetelor,eu nu stiu inca sa intru pe chat si taaaaaaaaare as vrea!
Cine ma invata?

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

quote:
Originally posted by Camelia

-cand visezi continutul unor mesaje de pe forum sau chiar membri ai forumului pe care nu i-ai vazut in realitate niciodata.

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor



Camelia, azi-noapte am visat si eu pentru prima data o multime de membrii ai forumului, era lume muuulta- multa si se vorbea despre cazul lui Cristi

Elena&Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Foarte frumos ati descris simtomele acestei maladii. Sa va spun ce am mai patit si eu (ma recunosc in tot ceea ce s-a scris deja):
-alaptez in fata paginii DC;
-il adorm pe Tudor in brate, in fata calculatorului, si il trezesc tot eu din somn cand ma pufneste rasul din cauza voastra;
-raman cu un tremurat in bratul pe care s-a odihnit capusorul fiului meu de la atata leganat;
-fug sa-i dau suzeta cand plange de foame;
-il rog sa ma mai lase un pic sa ma uit pe DC (si intelege, desi are doar 2 luni, dar asa e cu generatia asta DC, precoci dom'ne);
-ascund factura de telefon.


Va doresc o duminica placuta si castig la loto 6/49....
Cu drag,


Vilma, Anca si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Atunci cand rupt de oboseala in loc sa te odihnesti schimbi directia de mers dinspre pat spre masa si calculator si mai ai puterea sa apesi power on, sa citesti si sa raspunzi pentru ca TREBUIE. Macar pana cand oboseala iti spune STOP. Atunci nu mai ai incotro si recunosti ca cel mai bun lucru este totusi sa pleci sa mai si dormi si iti tarasti picioarele pana la pat unde adormi rapid. Sa nu faceti ca mine. E nociv. Lasand gluma la o parte desi nu e gluma esti dependend de DC sau eu cel putin consider ca apartin acestei lumi pentru simplul motiv ca incerc sa o duc mai departe si mai departe... pentru ca multi au incredere in mine si trebuie sa intorc aceasta incredere, pentru ca ajutand cu o idee, cu un sfat sau spunandu-ti parerea in mod civilizat, impartasind din experienta ta celor ce poate au nevoie nu pierzi nimic. Pur si simplu de aceea.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput