MONTIGNAC (188)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mersi Caress, asa vreau sa si incerc. In hartie de copt si la cuptor. Mi-e groaza doar ca are multe oase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Daca tot suntem la dieta, si e we, se cerea un desert nou.Asa ca am incercat, dupa o zi intreaga de smotru, o reteta de fursecuri cu faina de migdale, pe care am adaptat-o, bineinteles... Dar au iesit absolut bestiale.Si foarte rapide, in max jumatate de ora sunt gata.Le puteti vedea aici:
http://i185.photobucket.com/albums/x90/nicollecc/fursecuri_zpsb43c1ce8.jpg
In rest nu am mancat mare lucru azi, am avut foarte multa treaba, printre picaturi am facut o mancarica de fasole verde cu marar(am ingrosat sosul cu o lingurita de faina de naut,nu se simte nimic deosebit, cred ca si ciulama se poate face cu ea), dar asta abia cand mai aveam putin si lesinam de foame.

Puisorul, are oase scrumbia, dar e atat de gustoasa incat merita efortul.Acum e drept, depinde si cat e de mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Arata bine, Caress. fursecurile tale. Pune si reteta. Am facut si eu turtitele, chiar acum. Au iesit destul de bune la gust, din tarite de griu si de ovaz (le-am mai rasnit un pic)
Din juma`de kg de ingrediente mi-au iesit cam 24-25 (cat podul palmei mele). Si am gustat una calda. Iar in casa a mirosit usor a ceva la cuptor
Daca am inteles bine, aceste turtite se pot minca la orice masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Fetelor, sunteti incredibile...de vineri ati spart forumul!
Ieri am fost cuminte, azi la fel, poate putin cam mult la diversitate si cantitate; o dau cu scrumbia de 2 zile, si mai am facuta pentru inca 2 zile. Eu o pun pe hartie de copt, in tava de cuptor, dupa ce o crestez bine si ii dau sare de seara pana dimineata; o fac la foc tare, ii culeg uleiul cu servetele de bucatarie si spre final cand e rumenita o stropesc cu zeama de lamaie; apoi o servim rece cu mujdei facut din iaurt, usturoi, zeama de lamaie si sare. Nu va dati seama ca imi ploua in gura, desi am mancat acum o ora!! Aseara am facut si o budinca de praz, cu telemea si marar.

Azi:
dim: clatita(faina naut/faina soia si apa) cu zacusca si putin cas de oi cu castravete si ridiche
pranz: papanasi (cei mai buni mancati vreodata: 1 ou, 1 cutie lacteea branza 0.2%, tarate de psyllium, tarate de ovaz, faina de soia, stevia, coaja de lamaie rasa-fierti in apa clocotita)serviti cu smantana 12% frecata cu putina stevia;
seara: scrumbie, mujdei (sper sa nu ma mustre fierea), lamaie multa si o llingura de piure de urzici absolut delicios).

Parerea mea este ca apa calda iti cam intoarce stomacul de dimineata, te "strica" putin la burta si de asta mergi bine la baie si se zice ca face curatenie.

Am citit tot, is pusa la punct cu mersul paginilor!
Pupici, pe maine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro oi fi eu dunareanca...da nu imi place neam scrumbia cum miroase si nu mananc...iar cand se face la mine peste...babacu sef il pregateste

eu pentru sapt asta(adik pentru primele zile cel putin)..o sa fac pizza cu blat de ou tarate de ovaz si faina de naut

si mai apoi o sa fac linte cu afumatura...vroiam sa fac azi...de imi e lene dupa o ora jumate de badmington

ariel trebuia sa imortalizezi musai momentu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dragelor m-am speriat cat ati scris de vineri seara pana acuma ..... nu mi-am imaginat una ca asta
Eu am hoinarit non stop zilele astea si am mancat destul de haotic si aiurea pe la prietenii pe la care am colindat , mai o gura de aici, una de dincolo, mai un biscuite, mai inca o grisina si am culminat cu salata de icre pe paine binenteles (o bombaaaa) ... mi-e si frica sa ma cantaresc maine dimineata , sigur o sa fiu pe plus cat am mancat zilele astea doua .... de maine ma cumintesc complet .... gata , musai trebuie sa incep sa scad , am stat destul la 65 ....... ma ambitioneaza faptul ca sunteti asa cumintele si hotarate ...... imi placeeeeeee ......
Nu ma simt deloc bine dupa aceste zile de rasfat .... simt ca am trisat , ma simt efectiv prost ..... va dati seama in ce hal am ajuns ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Caress acuma am citit de experimentul pe care mi l-ai propus ..... suna bine ..... chiar e o idee .... unde ai citit ? ?.... hai ca maine seara o sa mananc asta la cina ..... ce cantitate ? ?... ma refer la tarate, lapte multumescccc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Andanii, stai linistita, tu deja esti o campioana prin cat ai slabit. Lasa-i sa-si faca griji pe cei care se urca pe cantar si greutatea lor incepe cu cifra 8 nu 6
Ce n-as da sa vad iar macar 7 in fata. Dar e musai sa reusesc!!!!
Oare am sanse pina la....sfarsitul acestui an?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Sint Dulcetica si in seara asta am mincat placinta cu brinza,cu faina ,zahar si tot ce cuprinde una clasica. 3 bucati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

M-ai facut sa rid cu mesajul tau.
Nu te mai lasa corupta, Dulcetica, doar ai spus adio primului kg. Fii tare!

Mergi la inceput