Buburuze(27)!Bravo maria_r, Hai Iulia,Ramona!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata!
Eu sunt foarte multumita de wrap. Peste tot il iau cu mine, pot sa fac lucrururi pe care cu Miriam nu le-am facut. Plus ca in wrap poti alapta copilul foarte usor si dicret . Ieri am fost la pizza cu familionul si mami papa pizza si bebe in wrap titi. Toata lumea era multumita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Multumesc Ramonika de info.

Iulia, suntem alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Multumesc Ramonika de info.

Iulia, suntem alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

Liza...crede-ma ca daca as putea i-as pune supozitor dar nu pot...ptca la noi din pacate iti trebuie reteta ca sa obtii supozitoare ca nu iti da nimeni la liber. As vrea sa-i dau ca sa-l fac pe micut sa se simta mai bine dar...sper sa rezolv maine cu doctorul. Am sunat si la linia speciala de bebei si asistentele de acolo mi-au spusca e ok si ca e normal ca vezi doamne el asimileaza tot ce papa si de aia nu mai elimina nimik. Asa sa fie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Multumesc, fetelor, pt lamuriri. Am discutat si cu dr., de-acum nu ma mai stresez daca pitica doarme mult .
Veve, sa mai sarbatoriti multi ani fericiti impreuna!
Kopilash, nu stiu ce sa zic, ca nu's medic, doar ca soacra-mea, care e asistent pediatru mi-a zis ca nu e prea bine sa n-aiba scaun asa multe zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

salutam mamicile si burticile,care o sa ne incheie odiseea.Doamne ajuta!

Saptamana trecuta am primit si eu o veste amara:bunica care m-a crescut a murit.ce sec suna!duminica,noroc ca sotul a insistat sa mi sun bunicii ca eu credeam ca n au venit de la biserica,am sunat si o intrebam pe bunica cum ii place cecadou i am facut de ziua ei:o stranepoata si ea era asa multumita si mi-a zis ca deie Domnu ca Maria sa aibe implinirile ei.in aceasi noapte,in timp ce se inchina a facut infarct sau cum ii zice...era incredibil.Dumnezeu e mareee si m-a intarit,am plans putin ddar m-am focusat pe copila,m-am impacat,ca sa nu pierd laptele.nu mi-am permis egoismul de a o jeli si a fi trista...aveam si inca am gand la ea,des,dar am o seninatate buna.Si daca pierdeam laptele,exista lp,dar pt gravidute nu e tare safe sa fie necajite,asa ca iulia,stiu ca doare,darmicuta ta e viitor si speranta,poate reusesti sa te impaci ca sa fii linistita,sa ai energie pt perioada oricum sensibiloasa a lauziei.

si noi am fost la pediatru,suntem super!buricul mai are nevoie doar de 3 zile de tuse cu alcool si gata.a crescut 3cm si a luat cam 1kg in aceasta prima luna si psiho motor e dezvoltata ca un bebelus de 2-3luni..sapt viitoare facem eco de sold si screening auditiv.

ne am decis laa botez pe 18mai
va dorim odihna buna si zile placute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

referitor la constipatie - cand ii dadeam lapte NAN fetei, Doamne...ziceai ca face gloante. Lui Tudor i-am dat Milupa inca din spital si n-am avut nici o problema. Chestia cu asimilatul este partial adevarata dar un copil ar trebui sa aiba cel putin 1 scaun la 2 zile. Dpa 3 zile deja e constipat si sufera. Ce-am mai tras cu fata! Cred ca Debridat-ul se dadea pe atunci pt constipatie si bineinteles supozitoare.
Si eu m-am temut sa nu se constipe cand i-am schimbat laptele - fiindca de acum 1 luna bem doar Babylove de la DM- dar spre incantarea mea nu a fost cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor, ce bebelusi frumosi avem, sa ne aduca numai bucurii!!

Am pus si eu poze cu printesa mea pe picasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Dragi mamici de buburuze,

Nu-mi vine sa cred ca au trecut aproape 2 ani de cand am trecut si noi prin toate emotiile prin care treceti voi acum ... Noi am fost generatia "Strumfilor de iulie-august 2011", ne-am strans vreo 55 de mamici aici pe DC si am ramas prietene, doar ca ne-am mutat pe Facebook.
Daca vreti sa ne vizitati pentru inspiratie sau ca sa faceti ceva economii, am creat o pagina pe FB in care am postat lucrusoare care au apartinut copiilor nostri, toate in buna stare, noi sau foarte putin folosite (hainute, accesorii, jucarii, incaltaminte etc.)
Avem mamici foarte talentate care realizeaza aranjamente florale si torturi deosebite pentru evenimente speciale, tricouri personalizate, CD-uri etc.

Pagina se numeste Outletul strumfilor , www.facebook.com/#!/OutletulStrumfilor?fref=ts" target="_blank">http://www.facebook.com/#!/OutletulStrumfilor?fref=ts va asteptam sa ne vizitati si, daca va place, poate un "like" si un "share"

Va dorim sarcina si nastere usoara !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Liza,Ramonika,Veve va multumesc pentru sustinere,va multumesc voua si tuturor mamicilor de pe forum!
Mie dimineata mi s-a rupt apa,siner am crezut ca este pipi pt ca s-a rupt asa pur si simplu,iar dupa nici contractiile nu au fost mai puternice. Am plecat la spital,au facut test si a iesit pozitiv,chiar era lichid amniotic si in plus mai am si o frumusete de streptococ negativ pentru care mi se fac antibiotice la greu.
De curs,nu curge mult lichid dar curge aproape continuu si daca nu se va dilata colul in noaptea asta maine dimineata la 8 vor incerca o declansare cu oxitocina(asta daca nu va incepe sa curga si sange sau lichidul va deveni tulbure),cert este ca daca nu astazi, maine sigur imi voi tine papusica in brate!
Am nevoie de gandurile voastre pozitive!

Ramonika,tu tot maine vei merge la spital? Eu nu stiu daca voi mai intra pe forum o zi,poate doua asa ca iti urez de pe acum mult,mult noroc si curaj!
Si desigur motatele norocoase :-) pe care din pacate nu le pot pune,tehnica nu imi permite,dar te asigur ca sunt multeeee!
Pupici la toate!

Mergi la inceput