Faceti baita impreuna cu bebelusul?

Faceti baita impreuna cu bebelusul? | Autor: MElise

Link direct la acest mesaj

Unii parintii gasesc acest lucru cat se poate de firesc, altii considera ca nu este o idee buna... Ce parere aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Nu. Categoric, NU! Nu este absolut deloc igienic. E la fel cu pupatul copiilor pe gurita, mestecatul mancarii si apoi dat copilului, stersul guritei cu poala fustei...si ar mai fi vreo cateva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

cat a fost mic - pe la 1 an asa - am facut baie cu el - in cada - dar eram imbracata in costum de baie. mai mult pt joaca in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Aici bebelusii sunt dusi la piscina de la 4 luni. Care e diferenta dintre o piscina plina de oameni si cada de acasa cu un parinte?



Vicky, Printzesone and BB (37+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca
Care e diferenta dintre o piscina plina de oameni si cada de acasa cu un parinte?

Microbii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Noi ne mai balacim impreuna, eu cu fi-mea, doar daca insista ea, dar prefer sa nu intram impreuna pt ca ea face baie in apa la 30 de grade iar mie imi ingheata cocoasa la aceste valori .

Treaba cu microbii ma lasa rece, oricum ies din cada ca s-o spal pe ea, iar eu mai fac un dus dupa. Oricum i-a placut cu mine in cada doar undeva intre 2 ani si 2.5 ani, apoi a preferat sa aiba toata cada doar pt ea, jucariile si plonjeurile de rigoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Citat:
citat din mesajul lui mcoca
Care e diferenta dintre o piscina plina de oameni si cada de acasa cu un parinte?

Microbii.

www.facebook.com/groups/369896643087518/" target="_blank"> Grupul MAMI VINDE IEFTIN... Hainute, botosei, carucioare, jucarii...noi sau sh, la super preturi!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.


Lol



Vicky, Printzesone and BB (37+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui MElise

Unii parintii gasesc acest lucru cat se poate de firesc, altii considera ca nu este o idee buna... Ce parere aveti?

Fascinatie

Ea si Eu


Nu, nici nu mi-a dat vreodata prin gand. Si nici acum, cand are 4 ani, si nici niciodata.

Nici hainele nu i le spal (si nu i le-am spalat vreodata) impreuna cu ale noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny


Nu, nici nu mi-a dat vreodata prin gand. Si nici acum, cand are 4 ani, si nici niciodata.

Nici hainele nu i le spal (si nu i le-am spalat vreodata) impreuna cu ale noastre.



pot sa intreb de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Spalatul impreuna sau spalatul hainelor impreuna?

Spalatul impreuna: nu ma simt eu confortabil, nu ma simt confortabil nici cand intra peste mine in baie. Plus faptul ca avem alti microbi.
Spalatul hainelor impreuna: piticii de pe creierul meu spun ca nu e OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dushul se pune ???
Eu prima, apoi vine si fi`mea rapid :-)


Mi-a placut aia cu microbii din cada mai multi ca in piscina :-))) :-)))
Astept insa si explicatiile Selenei :-)

Mergi la inceput