Felicitari Flafi,Lai,Deea! Hai Raluca!CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Ehe deja au inceput cirestele ce frumos arata pe prima pagina
Felicitari De_ea sa fie un bebe sanatos si papacios
M-am intors si eu de la test, scarbosenia nu a fost scarbosenie, pe mine nu m-a deranjat decat un pic gatul iritat de la dulce dar a trecut repede, dar m-a innebunit asteptarea, nu prea sunt rabdatoare de felul meu :) Acum astept rezultatele care sper sa fie bune.

Ma intorc sa va citesc ca ati fost active nu gluma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Cocuta, ma bucur sa te revad pe la noi! Si tu mai ai ff putin! bafta!

Simcri, deci scarbosenia nu fu chiar odioasa. Cand afli rezultatele?
Maine ma duc si eu sa execut testul.


30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Hellie la mine scarbosenia nu a fost scarboasa chiar avea asa un usor gust de portocale, a fost, cred, usor diluata pentru ca am avut de baut o sticla de 200ml ce continea 100g glucoza. Rezultatele acum mi-au intrat, cum ma gandeam totul e normal,
Glycémie
0' 0,83
60' 1,20
120' 1,01
180' 1,17
Astea sunt valorile care mi-au iesit mie, tabelul zice ca e totul bine deci nu au facut decat ma chinuie degeaba, dar pana la urma mai bine degeaba decat sa fie ceva.
Succes maine la test, sper sa fie si la tine totul ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Buna fetelor.
De_ea felicitari pt bebetin, sanatate, lapte si energie multa.
Noi avem niste dureri groaznice de spate si nu prea mai stam la calculator
cita_ralu aceeasi dilema o am si eu:as scoate-o intr-un body cu maneca lunga, deasupra o rochita si pantalonasi cu labute dungati.caciulita si manusi.Si in caz ca-i frig pregatesc si portbebe-ul meu de la botez.dar nu sunt sigura.


+31 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Simcri bravo pentru rezultate bune !
pisica-mov nu stiu cum e procedura la ambulanta dar la mine e mai complicat ,nu sunt din Bucuresti si in plus cred ca o ambulanta de stat nu m-ar duce la un spital privat .Mai bine sa nu avem nevoie de ea .
cocutza ma bucur ca esti bine si ca stai linistita sa creasca bebele !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Fetelor, eu am fost la doc si vreau sa ma laud un pic cu puii mei cuminti

Bebe si-a scos esarfa! A venit oficial primavara si la el

Sunt amandoi dolofani:
- BB1 in prezentatie craniana, 1600gr la o varsta ecografica de 29w4d, un pic cam coborat feciorul.
- BB2 in prezentatie pelviana, 1500gr la 29w1d. El e un pic chinuit, nu are spatiu, isi intinde picioarele pe langa cap, dragul de el, iar frate-sau are picioarele fix la capul lui, cred ca si-a luat la suturi pana acum.. de aici "razboaiele" pe care le simt uneori

Colul a ramas la 3.3cm, inchis, placenta tot grad 2.

Mi-a dat sa fac doua ture de dexa pentru plamanii lor (preventiv), acum si peste 2 saptamani. A zis ca de la 34+ nu mai e nevoie. Eu sper si pe astea sa le fac degeaba si sa mai stea la "copt"

Problema a fost la mine, mi s-a facut rau in mijlocul ecografiei, ametisem si m-a mutat pe o parte cateva minute sa isi revina circulatia. De aceea nici nu am insistat sa facem poze, oricum isi ascunsesera amandoi fetele Acum ma gandesc... eu in fiecare noapte aproape ma intorc pe spate in somn, ce sa fac, ce sa fac. Eu ca eu, dar ii privez si pe ei de oxigen... cred ca imi trebuie un dispozitiv ca al lui Praslea cand pazea merele :)) eu sincer si acum ma simt tot ametita, nu mi-am revenit de tot

Urmatorul control pe 30 apr. Rezistam, rezistam... controlul de azi mi-a ridicat un pic moralul, chiar pot spune ca ma simt fericita

Inca ma rog sa scap de cezariana, oricat incerc sa ma obisnuiesc cu gandul. Uneori ma gandesc ca poate totusi ma apuca si e doctorita indisponibila si dau peste un doctor care e fan normala

Am primit si paturicile si caciulitele, o minunatie de lucratura, fiecare ochi este perfect lucrat, pastrez legatura cu doamna, ca se vede ca face din placere

simcri, bravo pt rezultatul bun! Ma bucur ca tie ti-a placut si eu am simtit aroma de portocala sau ce o fi fost, dar nu m-a incalzit cu nimic poate mie mi-au facut-o prea concentrata



29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Vio cu ambulanta aici cam asta e procedura te duce unde e mai aproape, dar in romania stiu ca in general cam intreaba unde vrei sa mergi, dar lasa sa stea cireselul la cuptor si sa nu fie nevoie de ambulanta in urgenta
Elyana bravo pentru eco bun, bravo ca bebe si-a dat jos esarfa, cu cezariana nu te mai gandi, asta e cea mai mica problema, nu conteaza livrarea important e ca bebei sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Buna seara! Ce de noutati! Felicitari De_ea !!! Ce frumoasa e prima pagina , m-a luat cu emotii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Vio, acum mi-am amintit ca o colega a mers cu ambulanta sa nasca la Medlife. Ambulanta obisnuita
Eu tre sa aajung la Sanador. Sper, bineinteles, sa nu ajung cu ambulanta.
Ce voiam eu sa zic - stiu de la acea prietena care are probleme- doctorii recomanda ca daca ai cea maai mica problema - chit ca doar s-a rupt apa, sa mergi preferabil cu ambulanta.
De exemplu, cica daca s-a rupt apa si copilul nu e angajat, adica nu e cu capul in col, poate prolaba cordonul prin col, si apoi vine si capul copilului si il preseaza, si ca sa nu se intample asta tb sa stai cu genunchii la piept si fundul mai sus decat capul, culcata, bineinteles. Eu una nu stiam asta, credeaam ca dacaa se rupe apa, faci un dus, si te duci linistita la spital cu masina personala. In fine, sper sa nu avem niciuna, dar ziceam daar asa, ca mai bine sa fim informate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

FEtelor.... prindem si migrarea de forum... cred ca se vor pierde multe mesaje.
Elyana si mie mi s-a facut rau la morfoIII... ma tot apasa cu instrumentrul pe burta... lipsa de aer, pozitia pe spate (eu nu stau pe spate decat in fund)... Important e ca bebeii sunt bine si se aproprie cuminti de termen.

Mi-am luat perna-saltea de la Lidl (spunea cineva de ea) si chiar imi foloseste la dormit; sper sa fie ok si pentru alaptat.

De luni spun stop la serviciu si incep si eu pregatirile. Eu sunt "programata" in saptamana 7-14 mai. cica sa-mi aleg eu ziua :d

Carmen333, spuneai la un moment dat de anestezic. Eu am intrebat doctorul daca trebuie sa iau. La municipal la prima nastere am cumparat singura anestezicul. Acum mi-a spus ca nu e nevoie (ptr Polizu). Aici chiar trebuie sa intrebi doctorul pentru ca el stie cum se intelege cu anestezicianul.

Mergi la inceput