Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Gemeni, Tripleti sau mai mult...

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (76)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor  Subiect Subiectul urmator
Pag. din 3

anna_a

717 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianna_a Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
carutul este maclaren triumph

pai da tusferi,asta e, eu stateam cam 20 min, de 8h/zi, scapam cu 3h
vorbeste cu o asistenta maternala, poate nu ti s-au desfundat canalele bine; o sa te traga aia de sani de o sa te zapaceasca 1h, dar apoi se rezolva asta e, mi-a facut si mie una figura si a 2-a zi imi curgeau sanii cand ma spalam pe dinti, am zis ca curge chiuveta,dar imi picura din sani

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Mergi la inceput

amaliaro

2245 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiamaliaro Adauga semn de carte la raspuns Trimite amaliaro un Mesaj Privat  Reply with Quote

Fetelor cred ca am facut alergie de la injectiile de maturare gatul iritat buzele pline cu bubite si jos la pasa m am unflat mult a mai patit cineva asa? mie frica

amalia tsakoniati
28+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .

Mergi la inceput
danyce
danyce

2807 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danyce un Mesaj Privat  Reply with Quote
Oare ce face Lai? Ati mai auzit de ea? Vineri urma sa aiba cezariana. Via-via (o prietena buna din NL, care intamplator e prietena cu ea pe FB si care i-a vazut pozele bebelusilor, si cu care am fost la shopping azi), am auzit ca a nascut doi copilasi foarte frumoasi (fetita si baietel). Sper sa poate intra in curand si sa ne dea detalii de la nastere. Presupun ca acum e ocupata pana peste cap cu piticii.
Cu aceasta cale, adresez felicitari mamicii Lai pentru minunile mici! Sa fie cuminti si sanatoase, sa-i aduca numai bucurii!

Daniela Veuger 18+ cu si Alma Bianca 21 octombrie 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei
Mergi la inceput
tusferi
tusferi

851 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luitusferi Adauga semn de carte la raspuns Trimite tusferi un Mesaj Privat  Reply with Quote
@Anna_a Cred ca problema este ca nu am timp sa ma mulg suficient de des (iar sunt singura cu gemenii) si cand ma mulg rar mi se infunda unele canale. Cand il pun pe Albert la san se desfunda, pt ca simt dupa aia ca s-au inmuiat sanii foarte bine. Acum am niste galme la stangul si desi m-am muls tot e cam tare. Nici nu a prea iesit laptele din el. Nu sunt pro desfundat canale pe stilul din spital, sunt de parere ca se pot desfunda canalele si prin masaj nedureros... Cand a fost aici prima data consiliera in lactatie mi-a desfundat canalele prin masaj, nu m-a durut deloc...

@Lai Felicitari! sa fie sanatosi si asteptam vesti!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mamica fericita de si
Mergi la inceput
diancic2002
diancic2002

302 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidiancic2002 Adauga semn de carte la raspuns Trimite diancic2002 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Tusferi, acele galme sunt pline cu laptic, si eu am crezut mult timp ca asa e textura sanului dar o data s-au desfundat absolut toate canalele si s-au golit si acele galme, de atunci asa insist, sa se goleasca absolut toate canalele. Si iaca asa trec minim 40 min.
Lai, felicitari si multa sanatate picilor. Te asteptam cu detalii
Noi suntem bine, vad ca deja copiii vor sa stea cat mai mult in fundulet si avem abia 3, 5 luni. Sunt gelosi unul pe celalalt, mai ales cand ii iau in brate. Ea e mult mai cooperanta la joaca, rade foarte usor, el in schimb e serios de mic, abia daca scot un zambet de la el. Dar zilele trec atat de repede...
Ma deranjeaza faptul ca treb mereu sa schimb persoana de langa ei, ba e soacra, ba mama, ba o matusa, ba alta...si dureaza pana ne obisnuim, apoi iar de la capat...
Anna, ai poze din concediu? Tare mi-as dori si eu o minivacanta de genul asta daaar recuperam la toamna noi
Pupici la toate fetele si picii

Mami de gemenasi Elena si Costin

Editat de - diancic2002 on 22/04/2013 05:02:24
Mergi la inceput
diancic2002
diancic2002

302 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidiancic2002 Adauga semn de carte la raspuns Trimite diancic2002 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Amalia, ai vb cu doctorul? Ce parere are? Sper ca sunteti bine, pup

Mergi la inceput
diancic2002
diancic2002

302 Mesaje
Amalia, ai vb cu doctorul? Ce parere are? Sper ca sunteti bine, pup

Mergi la inceput

anne`mary

1523 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anne`mary un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna. Poate apuc si eu sa spun 2 vorbe :D
Anna, bine te-ai reintors acasa. Astept pozeee

Amalia, esti bine? Eu nu am avut nicio reactie la injectie

Eu am evitat masajul acela dureros pt ca mi se pare brutal pt san.

Noi am fost sambata la poze. Nu au fost foarte voiosi ai mei kinderi dar asta este. Eu faceam ca toate animalele, tasu facea ca bombele si abia abia schitau cate un zambet. Oricum sunt multumita ca a stat Tudor 2 ore in fund ceea ce nu a mai facut pana acum.

Diana, daca ei vor sa stea in fund, atunci e ok. Dar sa nu-i fortezi sa stea pt ca totusi e cam devreme. Sunt ortopezi care nu sunt de acord nici cu sprijinitul intre perne .. cica ar fi daunator pt coloana. Dar eu nu cred ca un copil poate sa stea in fund asa deodata fara antrenament.

tre`sa plec....plange Stef

de Tudor Valentin si Stefan Lucian - 29 septembrie 2012
Mergi la inceput
tusferi
tusferi

851 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luitusferi Adauga semn de carte la raspuns Trimite tusferi un Mesaj Privat  Reply with Quote
@Amalia Eu am facut niste pete rosii pe fata, in zona nasului, dar au trecut a doua zi. Sper ca esti ok...

@Diancic Am observat ca acolo se aduna lapticul, eu nu prea am reusit sa le desfund la pompa, dar ce-i drept nici nu am stat 40 minute. Mie imi cade capul de somn la pompa, abia rezist 30 minute, de multe ori imi e teama sa nu cad pe jos de pe scaun.

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mamica fericita de si
Mergi la inceput
diancic2002
diancic2002

302 Mesaje
Tusferi, ai nevoie urgent de ajutor pt ca risti sa pierzi lapticul in conditiile astea. Stiu ca e greu dar trebuie sa treci cu bine si de perioada asta.
Anne, nu-i fortez sa stea in fundulet dar ei numai asa ar sta, treb sa le prezint multe povesti si jucarii ca sa nu mai vrea in fund sa stea.
Chiar ma gandeam despre ce s-a discutat mai inainte pe forum, sa inteleg ca chiar daca gemenii sunt nascuti la termen cu greutati normale, tot prematuri sunt considerati? Daca e asa, noi nu suntem tratati asa si ma gandesc ca poate ar treb sa cer investigatii suplimentare...
Pupici

Mergi la inceput
Pag. din 3  Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com