Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa-ai incercat desen,dans,tenis,pian-cu Flavia-imposibil sa nu se prinda ceva din astea-si get her playdates with some girls...
BTW-ambele familii suntem afoni si stam rau cu muzica,copiilor le place insa, fii-mea e cu pianu de 2,5 ani, pe motivul ca o ajuta sa multi-task-asta a fost ideea me aoriginala-mai nou imi doresc sa fie puternica sa mai dea 4-5 examene si sa isi ia licenta aia de predare, ca in lco sa vanda burgers mai bien teach some little kids nu pt 15-20 cad.h sa stai cu funul pe scaun nu e complicat,nu??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ha, ha, ha. Cel putin nu or sa fie in competitie pentru baieti, toale, kg., bujuterii si coafuri.

O sa-i treaca cand o sa-i placa de vreo prietena a Flaviei. Atunci sa-l vezi cum o sa se gudure.

Cu talk back asta nici nu stiu ce sa zic. Eu ii atrageam fii-mii atentia ca ma deranjeaza si ca nu-i frumos. Ea intotdeauna a comentat si a argumentat de mi-a scos peri albi.
Cateodata ma enervam asa de tare, incat ma inchideam in baie. Dadea din gura in fata usii. Sau imi scria bilete si mi le trimitea pe sub usa.
Insa a avut o doza mare de respect pentru ceilalati adulti din jurul ei.

Acuma am itvrebat-o daca isi mai aminteste. Nu. Ea zice ca pana a devenit adolescenta nu ne-am certat niciodata. Isi mai aminteste doar niste situatii, culmea de cand avea 3 si 5ani.


E cu puzzle... e naspa ca nu avem unde-l pune. Maine vine la curatenie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

A si la noi pe aici e moda cand pleaca kids de acasa sa te muti la casa mai mare ca atunci cand vin in vizita cu nepoti si catelul sa ai 4 dormitoare si unde sa ii cazezi-bang,bang..
Dar kind of make sense pe undeva..
AZI MERGI LA GYM? Ce ai mincat azi:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

pai ii prinde bin eis lui fii-tu sa vada ca nu e tot timpul cel mai si cel mai. si flaviei ca nu e ... cea mai si cea mai de partea cealalata.

la ai meu alex se mai incontreaza ca he's never gonna be as big/ good as tudor.

si ii spun ca as big va fi, as good nu, la sporturi, dar va fi better la alte cele. si fel celuilalt ii spun ca el va fi better in aria lui. sau he's going to suck daca nu munceste fiindca alex are atitudine mai buna si munceste mai serios si il ajunge din urma. io incerc cat de mult sa-i fac sa priceapa ca sunt diferiti si ca fiecare are propriile strengths and weaknesses.

te-ai uitat la videourile alea pe care le-am postat la psi? la siblings rivalry?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mei, fii-mii nu-i place nimic.
Eu traiesc cu speranta ca poate, poate.

Cand era mica n-a ratat niciun curs de botanica, taxidermie, paleontologie, astrologie care se tinea la Antipa. Acu nu prea a ramas mare lucru din astea.

Cel mai tare ma supara ca a devenit mai sedentara. Pfui si s-a ingrasat.
Si sa stiti ca ma doare, asa cand ma uit la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

viv, ce puzzle faceti?

denisa, sa-ti spun ca azi am facut un work-out rapid de acasa de dimi. e seria cu buns of envy, arms of envy... is vreo 5

si mie mi se cunoaste ca 2 luni nici n0am mers pe jos nici la sala numai am stat la birou :((((

asa, si sa ma laud complet: la ce e buna scoala - te face sa devii gospodina asa tare mi-e draga incat decat sa fac proiecte mai bine fac mancare. da da, m-am scrantit la cap. duminica am facut io singura singurica supa de spanac, prajitura asta care imi tot aparea la reclama cu banane si capsuni si placinta cu branza si iaurt de pe blogul osnei de la bucatarie.

ni n-am ars/spart/afumat/invinetit nimic. da' nici nu ma mai apropiu de numita bucatarie saptamana asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Diferenta de ani intre fetele mele este de 2,5 ani si sunt caractere total diferite .
Le- am repetat de- o mie de ori ca daca nu au ceva bun sa- si spuna , mai bine sa nu- si vorbeasca .

Si pasiunile lor sunt diferite - cea mica de ex . Face tot felul de aluaturi cu aracet , borax , gel de dus ( vezi youtube cold porcelain ) etc , singurica .
Cel mai mult isi doreste , acum o trusa din aia de se pregateste pranzul pt copii in Japonia , alea in miniatura , imi scapa denumirea ;)
Aaaa...KONAPUN ( hihi , adaugat de fii- mea , plus o privirea taiosa ca o parasc la lume )
Incearca origami , quilling , poate o atrage !

Cea mare , croseteaza .... Modele ,

Tre' sa predau tastatura .

Pe maine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Mai am 10 min
Vivi , observ si la cea mare un sentiment de lene mai profund , dar n- o las . Ea da cel mai bune cu aspiratorul , ea face lavoarele si oglinzile sa straluceasca cel mai bine , etc

In stanga mea , am o cutie cu puzzle de 1000 de la revelion ignorata . Peisaj de Bahamas . Si mai e una in mansarda de .. Nu- stiu- cand . Daca va ingramaditi la al vostru , ti- l trimit

Iar a venit pe capu' meu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

pai si n-ar merge cu tine la un sport? intreb si eu. vad multe tinere adolescente la sala cu mama lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Eu sunt confuza, scriem aici sau acolo? Ca sa stiu si eu unde va urmaresc.
Buflea, comentariile alea peste ce ii spui tu, il rogi tu sa faca, da, aia e talk back. Eu il las sa isi spuna parerea, cateodata sunt de acord cu el si schimb ce spusesem initial sau daca nu e ok, ii explic de ce nu e ok si il rog iar sa faca ce spusesem initial. 90% din timp , nu-i convine si comenteaza iar, ca de ce, ca o fi, ca o pati, sau spune ca face imediat si imediat ala dureaza de ma apuca pe mine nervii si tip la el si tot asa ne distram. Eu in schimb il pedepsesc cand ma calca rau pe coada cu talk back, il anunt ca daca nu se opreste pierde ceva (tv, computer, playdate, film, ceva) si daca chiar nu se opreste , apoi pierde orice-ar fi.
Sa stii ca si Eric incepuse sa talk back la baby-sittera lui, dar cu pedepse de genul celor de mai sus nu a continuat. Insa cu mine zici ca uita sau ca vrea sa se antreneze pe nervii mei , continua intr-un mare fel.
Viviana de aia te admir eu , pentru ca am asa un feeling ca fata ta e genul baiatului meu. Chestia cu baia am incercat-o si eu, ca imi venea cateodata sa il csot in fata casei cu semn de "free" doar l-o lua careva. Si el tot asa, continua scandalul in fata usii mele pana oboseste. Ce nu-mi place mie e ca tu spui ca nu se termina chestia asta, dimpotriva se continua intr-un mare fel. Vai de nervii mei.

Mergi la inceput