Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Michelle-la mine tb sa fie o combinatie, si cu muzica, etc,asa m-am obisnuit,nu pot sa stau sa lucrez doar laterale,core si abdomene, trebuie sa fie miscare ca lumea cu picioarele, intelegi..
Apoi dr oz ala pe mine nu ma convinge in maj cazurilor,de aia nu il urmaresc si nu il cred cu somn,e fals total..
Adica la mine nu merge cum zice el,clar...
Tu faci exercitiile alea zilnic sau de 3-4 ori pe saptamina-si ce inaltime ai si cate kg-ca dc esti randunica, precis ai vreo 20kg in minus fata de inaltime..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

Aqai, multam. Interesant device-ul cela. Daca jumatatea ta e ca a mea, eu te incurajez sa dai cu cardul pe cont propriu.

Odata, luata de ginduri si inotand pe spate, am pierdut notiunea spatiului pina cind m-am trezit dand cu capatina de capatul liniei. Daca ma iau cu muzici si povesti, cine stie ce mai patesc? Glumesc, dar merita incercat. Cred ca e tare placut sa inoti si sa asculti muzica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

eu acum nu mai fac...de lene...adevarul, adevarat! dar chiar vreau sa incep din nou. bine ca am gasit acum video-ul.
dar am facut in urma cu citiva ani...dupa tamilee webb, faceam pe grupuri de muschi, o data abdomen, lata data arms, alta data picioare, alta data cardio...mereu cu pauza de o zi intre ele.
spunea, ea sau nu mai stiu cine ca nu e bine sa faci exercitii pe fiecare zi cu acelasi grup de muschi pt ca au nevoie de timp, de relaxare.
mie imi place ca e f. intens, nu e boring...si nu tzine mai mult de 30 min.
am incercat la sala...dar ma plictisesc de mor...pur si simplu nu pot.
mai bine ma duc si alerg pe strada mea...mai vad o casa, un pom...un catzel...
plimbari fac cam 3x sapt. cate o ora. dar la mine e drumul tot un deal si o vale...deci...ceva efort depun.

denisa, chiar am spus mai inainte am 162 cm, 58 kg si 42 ani(conteaza si varsta). cand faceam exercitiile si tzineam portion control...dar aveam si mult stres in viatza, aveam 52-55 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si vara fac inot ...2-3x pe sapt cel putin 30 min....dar nu prea se cunoaste, cred ca trebuie mai intens.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

mai dar tu sugand acolo iti activezi sucurile gastrice. ia mana jos de pe guma aia. bad, bad buflea!

si asta cu masura 0 intotdeauna mi-am imaginat ca oarecum stiai da' nu-mi scoti ochii ca ti-s draga :PPPP da' vad ca m-am inselat

dupa ceea punctul 2: cine te-a informat pe matale, huh?

punctul 3, sa-ti mut gandul de la mancare. saptamana haialalta inetrvievez. toti toti candidatii mei is usam, huseini si omari si alte cele.

azi in timp ce faceam programarile m-a apucat asa o panica subtila... daca intra in birou si eu i iau la fuga?????


Gata soro, am scuipat-o ... dupa ce am supt-o zdravan. Guma bai , GUMA, da ?
Nu stiu cu sucurile gastrice, cine mai stie ce e in stomacul meu ... tot ce stiu este ca nu e ce trebuie ca sa-mi fie bine. Oricum Michelle de la gaini, are dreptate ...parca nu imi mai e asa de foame ...au trecut 20 min. Acum incepe raul, stati "tun" ...

Soro, nu stiam ca esti chiar ZERO ... ZERO bai, ca ma ia cu nervii ? Te iubesc ... incepand de azi, te iubesc cu ochii scosi ... cum mai sa ai masura zero ? Eu am crezut ca masura aia e inventata pentru asiatici. si tu tot o pruna mananci pe zi ? Huo, huo, huo !!!

Si culmea este ca slabele astea care mananca o samantza pe zi, de ele te impiedici si la gym ... ia uite Denisa, cica consuma 450 calorii pe zi, urca masinile, face cardio, mananca 20 calorii si ii face observatie mamei ca i-a pus zahar in cereale ... Denisa, pe tine te fac porumbel soro, sa ne transporti mesajele de la noi la ele ... in drum spre aripa aia, iti dau voie sa treci si pe la mine, iti fac cu mana din zbor ... iti dau eu traseul ca sa imi vezi doar batista ... e aia cu buline de invidie, imposibil s-o ratezi.

Tot pentru Aqai, vezi cu candidatii aia - ii primesti in sala fara nimic, poate doar in chiloti. Pixuri le dai tu ... ai grija doar cand le dai test, sa nu te balbai ...dar ai nevoie de ajutor, da-mi un semn ...eu ii pazesc dupa ce le dai subiectele. Ma uit atenta la ei ...de sus pana jos ... sa nu bombardeze, sa nu copieze, da ?

Dar Viviana unde este ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

Buflea, stiu de tiroida ca poate da dereglari de greutate - in ambele sensuri. La mine a fost alt hormon, cel de lactatie. Dupa sarcini, am slabit fara efort, dar m-am ingrasat dupa ce am oprit alaptatul si apoi ritmul de ingrasare a fost destul de sensibil, dar constant pina am ajuns sa imi pun intrebari.

Prefer sa ma plictisesc la inot si aparate decit sa fac foamea. Si daca tot am tendinte de pinguinizare, macar sa stea straturile pe mine cit mai tapene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah ! Frate dar ce mai scrieti ...

Aia cu somnul este BS ... pai eu dorm de rup patul ...

Dr Oz asta ar trebui sa ma contacteze ca sa isi dea seama ce bate campii la TV ... desi cred ca stie, dar se plateste bine - ranjet, ranjet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ranjesti,da` nu e ranjetul tau......

Bufleo,da` tu nu poti sa mergi la inot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

in zona mea, prin parcuri, la gym...prin magazine nu prea vezi lume grasa...si toti care alearga (ca trec prin fatza casei mele)...TOTI sunt ca scobitorile...ori sunt fanatici cu sportul ori au ceva lipo facuta.
era intr-o zi, ploaie torentziala, nu glumesc...si o asiatica...care face mereu jogging...alerga...frate, pe ploaia aia nici un catzel nu l-ai da afara!
mai e un grup de tipe...pe fiecare zi fara exceptie la ora 7 dim...sunt la jogging.
alta tipa, toata ziua e cu catzelul la plimbare....de 3 ori pe zi...chiar treaba nu are de facut acasa?!


ok...eu va las pt astazi am vb destul de exercitii si mancare...parca mi s-a facut foame...ma duc beau un ceai si maninc un biscuite cu grains.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa-da clar aia cu somnu e BS-tu nu auzi ce zic eu ca am mincat azi-salata fara brinza ca e vineri si tin postul corect si 2 farfurii de boabe cu ceva zahar,is ofticata ca e cam dulce dar bag ceia verde..eu nu sunt zero, Aqai m-a luat-eu si masura 3-4 ca am 55-56kg la 1.69..si sa nu uiti da-CEAI VAERDE SI GRAPEFRUIT..da un search sa vezi cat ajuta la slabit..eu nu vreau batista mai, eu vreau doar un capucino si sa te vad si sa stau cu tine la taclare si cand zici sa bagam disneylandul ala..eu am nevoie de umorul tau pe linga optimismul meu..si eu vreau colega de suferinta, dar iti pui muzica si bagi merusl ala rapid pe banda,sau mergi la ora cand e o emisiune interesanta la tv si o urmaresti in timp c emergi-ai sa vezi ca prima sapt e grea..
Michele-pai esti f bine mai la varsta ta de d-ra,auzi la ea 24

Mergi la inceput