Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hahahaha ...ca sa nu abandonez subiectul ... de FOAMEA aia de care v-am povestit mai devreme, am bagat o "ciunga" in gura, fara zahar, dar cu aroma ...si ma suna barbata-meu care ma intreaba

EL: "Ce mananci, nu mai vorbi cu mine cu gura plina"
EU: "Nu mananc, mestec o guma"
El: "Fratioare, dar ce vartos o mesteci, las-o mai incet" ...hahahahahaa
Va imaginati da, in ce hal sugeam la guma aia ... DE FOAMEEEEE - ranjet, ranjet, ranjet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oana MC

Aqai, aceeasi problema o am si eu cu inotul. Am forta fizica si rezistenta, dar plictiseala ma saboteaza rau. Daca faci vreo descoperire, zi-mi si mie, te rog. Cam la fel cu orice activitate fizica ce are de-a face cu repetitie - alergat, aparate.

Imi place sa merg pe munte si sa joc fotbal (cu prietenii) si nu ma ia cu plictiseala, dar logistica e mai putin mai complicata.



oana, asa ceva vanam noi

http://www.amazon.com/gp/product/B008RQEEQ0/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=1532201562&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B009CMN6PS&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=0KHX4014868MCDZT3JSJ

da' nu-s de ce tot astept sa-l cumpere jumatatea mea, ca deja e lunga asteptarea :D si daca ma gandesc bine am asa o larghete si dexteritate la a da cu visa...

incat cred ca o fac weekendul asta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

tii, ce ti-o iei, buflea! guma aia o sa-ti faca niste acizi in stomac de-o sa te ia si mai tare senzatia de foame.

sorry ca-s dura, da please ia mai bine scrie p'acilea niste aventuri savuroase sa vezi cum uiti de foame!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, legumele au fos fara orez, fara paste? ai nevoie de si un pic de starch sa te simti satula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Tot eu, si eu cu ceaiurile, buluc. Da din cauza ca ma congeleaza aerul conditionat la servici:))
Si mi-am mai amintit si ca sushi cela cam ingrasa.
Si eu in sarcini am luat o data 22kg si a doua oara 25 (desi parca am tinut ochii mai bine pe mancare ca am fost surprinsa la prima sarcina sa iau atat). La primul am dat repede jos, si chiar putin mai mult (nu imi dau seama de ce). La al doilea mi-a luat mai mult timp da tot am reusit.
Totul doar cu controlul portiilor. Cand ti-e foame de lesini, mananca ceva dar putin. Cum au spus fetele poate niste almonds sau nuci (dar nu multe). Macar pe perioada de tranzitie. Si trebuie sa iti tii mintea ocupata cu altceva. Eu sunt convinsa ca nu e foame adevarata, ci indusa de minte.
Succes!
PS: B cum face mama ta pateurile alea? si mie imi plac grozav, face o prietena da reteta ei mi se pare complicata.Thnks.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Vai, vai, ciunga aia ma face sa musc de gat pe cineva de foame...
Nu am mai mancat de nu stiu cand:))
Chiar asa, scrie tu aici ca te inghesuim noi:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Legumele au fost sotate in ulei ... nu aveau gust de unt.

Fara orez ...azi e zi de vitamine la Dna Rina, pot mancat legume pana pocnesc ...de foame.

Aqai, ai dreptate - dupa ce ii sug toata dulceata, o arunc ...

Nu mai am aventuri, nu vezi ca sunt sfarsita de energie se cand cu dieta asta ... nu pot vorbi de nimic altceva si nici nu pot sa tac.

Apropo, Aqai, am fost informata ca matale esti masura zero ... te iubesc, dar nu am toleranta pentru asa ceva ... la pasari si cu tine... adio !!!!

Deja am trimis atata lume la pasari ca MI s-a facut loc pe tribuna, sa ma lafai ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Buflea io te inteleg tare bine, mie imi placea sa mananc si mancam, mult, si desi sunt o fire sportiva, am facut ani de zile sport de performanta, acum nu-mi place sa ma duc la sala, mi se pare asa de nasol sa alerg in fata unui perete sau sa trag de fiare... Pt mine sportul tre sa fie fun, competitie, sa aiba un scop, o finalitate. Si eu am cugetat destul de mult inainte de a decide ce pot si ce nu pot sa fac pe termen lung si pentru mine asta a fost singura solutie. Evident ca tinusem N diete inainte, dar niciuna mai mult de 6 luni, insa odata ce nu mai tineam cont de ce si cat mananc, jale, erau toate kilele inapoi pe cocoasa plus inca 15% bonus.

A'ma, pe tine la 70 de kile sigur nu te ia nimeni in seama, la voi nici nu treci de GP Aici in tara poate te-ar asculta niste medici dar nu cred ca te-ar opera totusi, nu pentru 15 kile in plus.

Insa tre sa recunosc ca daca eram eu chirurg si as fi respectat tot protocolul nici eu nu m-as fi operat . Bai, nu tu un psiholog, nu tu un pic de consiliere, n-am vazut picior de nutritionist la consultatiile pre-op, nu m-a intrebat sau cautat nimeni de probleme la mansarda, de vreo depresie, nimic nene, o spirometrie, un cantar, o tensiune, niste poze "before" cred ca pentru portofoliul doctorului si la cutit... Si io eram cocosata atunci de un pui de depresie, nu reuseam sa raman gravida, cu barbatul ma tot certam (ne-am si despartit dupa ce am ramas insarcinata), deci au fost cam superficiali...

S-au terminat toate cu bine, si operatia, si recuperarea si sarcina, am toate analizele in grafic, doar o usoara anemie, adica am hemoglobina normala dar la limita inferioara, ca m-au jetat cand am vrut sa donez si io sange in campania din februarie. Mananc ca o pasarica, mi-au crosetat un stomacel de 150 de grame, acum s-a mai relaxat, pot manca vreo 200-250 de grame, m-am obisnuit dar capul tot al meu e si am momente cand m-as revarsa pe vreo oala cu potol, dar daca iau si o lingurita peste alea 200 de grame sunt cu capul in buda. Deci disciplina cu forta pentru mancai irecuperabili ca mine

Asa ca nu pot decat sa confirm teoria, tot spilul este controlul portiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

M-ai facut sa rad Bufleo,cu gonitu` la pasarici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:


la exercitii, the best mi s-a parut Tamilee webb : I want those abs



dupa 30 de min curg apele dupa tine...si nu te lasa o secunda de respiro

Mergi la inceput