Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui katy

Buflea scriu repede ca nu se stie cand mi se taie mau ca doar cerui inchidere de cont!
Ma repet, ca prima oara mi-ai respins sfatul apuca-te si bea ceaiuri, tin de foame, iti umplu stomacu si dupa ce il golesti bei altu si tot asa nu simti ca ai burta goala, te umfla. Gasesti ceaiuri aromate care se beau lejer fara zahar, schimba aromele des si nu o sa te plictisesti bea incet, faci din ceai un fel de ritual. Se gaseste un ceai de trandafiri e asa parfumat ca numai sa il mirosi si te saturi, uiti instantaneu de foame. Si tu si asa vrei timp pe romania.com deci nu te-ar deranja drumurile dese la cabina
katy


Ok, o sa incerc si cu ceaiuri ...

Cred ca te referi la ceaiurile de fructe, nu ?

Ca nota generala, beau foarte multa apa, nu am diabet, dar imi place apa .. am masurat ca am avut o discutie similara la serviciu ...deci beau, numai la serviciu, cam 2.5-3 l de apa pe zi. In aceste conditii, burta plina de lichid nu imi mai tine de foame ... dar o sa incerc cu ceai, desi nu imi place ceaiul ...dar poate astea aromate sa fie mai baubile. Trandafiri zici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Noul format parca ar fi al altui site, dar o sa ne obinuim si cu noul forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

si eu stau aici deocamdata ca mi-e lene sa ma tot mut.

foame zic si eu. ceai si apa. atentie sa nu ai aiciditate mare, da cred aceeasi senzatie cu foamea.

stiu ca e plictisitor alergatul, da matale ai carti electronice. ia un ipod mic or mp3 player pune castile si da-i la fuga. eu caut chestie de asta pt apa pt inotat, ca altfel ma plicti si eu

si mai ales nu te gandi la mancare. orice altceva da asta nu. nici la cura, nici la mancare

stay strong, te tinem la suprafata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buflea.....la inceput ti-e foamee poti manca cantitati mai mari din acelasi aliment....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Buflea eu te cred ca bei apa dar nu are gust:-) ceaiul il savurezi si tine mai mult procesul.

Ala de trandafiri e de la Tulsi se chema sweet rose , eu il iau de la Whole Foods(nu ma injura ca e facut de indieni:-) la noi se poarta..) Mai sunt tazo (honeybush) eu nu iau de fructe mi se par prea multe arome amestecate la un loc. Eventual fructe de padure sau frunze de zmeura.

Apoi si ceaiul verde imi place mai ales ala cu gust de lamaie sau cel amestecat cu Jasmine(iasomie). Si mai sunt YOGI tea , am gasit si ceai de urzici si de papadie. Ala de papadie e mai amarui nu ti-l recomand desi e bun detoxificant.
Si trebuie sa iti dau dreptate noi nu prea stim sa dam sfaturi ca pe noi ne-a ajutat si mama natura, adica Michelle o manca ea doar o pruna dar si daca mananca numai ciocolata nu pune nimic pe ea(Michelle sper ca nu te superipentru ca asa e metabolismul unora mananca relativ normal dar nu asimileaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si fiindca veni vorba sunt suparata rau.De fapt incep sa devin ciufi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

why?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu mi-a reusit ceva...s-a amanat si am o stare nasoala.Sunt suparata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

stati ca nu ati inteles...pana la 4 nu maninc...dar maninc de la 4-7 de 3x...ca mai iau dupa ai casei!!!!
am noroc ca ma scoate Pepper la plimbare si am casa mare si fac miscare sus-jos plus curte in care fac ceva treaba si pe acolo.
si fac public ca nu sunt rindunica...sau poate una mai cu greutate...am 1.62 si 58 kg...

de cateva zile am inceput sa maninc doar un mic dejun...dar mic...si pe la ora 5 cu sotul...si citeodata desert la ora 7. TREBUIE sa se cunoasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

mie imi place ceaiul de pomegranate...asta e singurul care il beau fara zahar.

Mergi la inceput