Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar

Aventuri, dileme si dezbateri pe ghetar | Autor: Rufus

Link direct la acest mesaj

Poftiti, poftiti...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

sa fiu eu prima... sper.


Rufus te am in vizor zilele astea.

avem si tort cu pinguin!!! Mickyy, geniala copila ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ei,da....
Rufus aparusi sa ne inchizi si sa ne deschizi poarta?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

Superb tortul de Malina! Chiar are talent la desen...

Editez ca sa ii spun d-nei buflea ca m-a convins. Acuma vreau si eu sa ma cheme la datoria de jurat. Mi-ar place tare sa vad atitea caractere din astea care se plimba pe acolo. Dar normal, sa nimeresc la un caz usor - de-asta rutier de ex, ca altfel ma pierd....

Vivi, v-ati intors de la dr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bai Denisa, aia cu geaca rosie esti tu ? Vezi ca in functie de raspuns te paste viata lenesa de pinguin sau pasarile frumoaselor

Michelle, nu stiu ce sa spun cu cazul sotului tau ... Dar gandesc inflexibil - daca isi rupea spatele acolo, de ce a asteptat sa anchilozeze pana sa faca ceva ? Daca regulamente de munca nu erau respectate, de ce nu i-a dat in judecata fara sa ajunga in spital ? Cazurile astea sunt foarte gri dupa mine si incurajeaza pe profitori ...am cunoscut si eu acum ceva ani un roman care lucrase intr-un restaurant si a cazut de pe scari, s-a dus la un chiropractor si de acolo a dat restaurantul in judecata ca cica jumatate de spate si l-a rupt servind la mese in picioare si cealalta jumatate ca nu a avut restaurantul un loc unde sa fixeze scara mai bine. A castigat ceva, tot asa, cica numai jumatate, si primea $2000 pe luna compensatie, in timp ce el lucra la negru in alt restaurant, adica nu-l durea spatele mai mult ca pe mine care nu am cazut de pe nimic ... dar era foarte atent sa nu care nimic in public, sa-l reclame cineva ...asa am si aflat, ca venea cu nevasta-sa de la supermarket si cara aia o masina de plase pe scari, pana la etajul 2, ca el se ferea de ochii publici.

Majoritatea acestor cazuri se bazeaza pe dureri de spate nene, ca alea su t cele mai fregvente la toata lumea si in zona gri de cauza ...si accidentul meu la fel. Deci busesc din greseala o pustoaica de 20 de ani, care se da jos de la volan pe doua picioare, razand la mobil, il cheama pe ta-su, ii vine gashca, dupa 1 luna se duce la chiropractor ca cica i-am rupt eu spatele si dupa 2 ani de la accident, ma da in judecata ca ea nu mai e om intreg. Ne judecam 3 ani, pe o prostie, da ...timp in care resursele alocate acestei smecherii au muncit si au fost platite - avocati, judecator, grefier, court sherif, jurati ...ca sa ii dea la final $3000 ...pe care nu cred ca ii merita. Pai bine ca nu am lovit o baba din asta de 100 de ani, ca aia oricum are spinarea praf de batranete, cum dovedesti ca tu doar ai zguduit-o cand ea e hotarata sa obtina niste bani sa lase mostenire ? Apropo, asta de azi, cred ca abea stia cum o cheama, dar a venit cu tot familionul ...fi-sa, nepoata ...etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Si mie mi-ar place sa ma joc de-a juratu, mai stii, iese DD presedinte si baga si la noi sistemul asta, ca e in lista celor 100 de chesti car vrea sa le faca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mai, eu zic ca-i potrivit titlul asta...

Am lipsit motivat, aseara am aflat ca trebuie sa plec la Tg Mures, dimineata la 4.30 am plecat. M-am intors pe seara.
Frumos drumul. Parca-s doua diferite, dimineata devreme si dupaamiaza. La Sinaia deabea se lumineaza...misto muntii aia cu zapada pe ei, afara frig (-2), oamenii zgribuliti misuna cu treaba. Apoi iese soarele, ies oamenii la camp. Copiii la scoala...sunt asa draguti, atat de diferiti de scolarii de la oras...
Stiati ca au venit berzele? Stiati. Isi fac cuiburile de zor. Pare mica, asa cocotata pe picioarele alea caraghios de lungi...dar are aripi asa mari! Zbura una fix deasupra soselei, parca era un planor, cu un smoc de paie in cioc... Satul Cotofeni (aproape de Sighisoara) este plin de...berze.
Ei, la intoarcere, alte pasari Mai, n-am vazut atatea "pupeze" pe traseu de cand ma stiu. Mai fiecare localitatea avea si exponatele la datorie. Neica, e foame mare...fiecare imbracata cu ce avea pe acasa, una ma "sexi" decat cealalta... Ma tot gandesc: or face ceva bani? Asa s-ar zice, ca doar n-or sta degeaba. Nasol de ele...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa-da eu sunt aia,dar iti dai seama ca is vopsita, ca eu is pe jumate alba si ti-am zis ca ceva nu mi-a priit acolo din mediu sau apa anglofonilor caci eram client de 3 ori pe zi la buda si mare lucru nu puteam minca...acum de 3 zile,desi tin post doar de carne,mi-a facut mama prajiturele si deja am recuperat 1lb ..Eu asa ma simt bine in piele de pinguin din ala mic cum ai vauzt in poza, ca de aia am pus poza asa...
Tu stii ca ai o datorie la mine sa ne vedem, nu numai la cafea-ori reusim cumva de curcan day sa veniti voi sau noi pe acolo,ori zic sa organizam un disney si sa mergem la Carmen-care zicea ca avia aasteapta:))..
Azi m-a palit un dor de Moni,trebuie sa o sun maine pe mama ei sa ma linistesc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui PRAG

Superb tortul de Malina! Chiar are talent la desen...

Editez ca sa ii spun d-nei buflea ca m-a convins. Acuma vreau si eu sa ma cheme la datoria de jurat. Mi-ar place tare sa vad atitea caractere din astea care se plimba pe acolo. Dar normal, sa nimeresc la un caz usor - de-asta rutier de ex, ca altfel ma pierd....

Vivi, v-ati intors de la dr?

Pai la voi in Canada cum este ? Voi tot cu jurati sau nu ?

Baiii, eu zic ca e plictiseala mare la cazurile astea de kko ... Ditamai judecatorul si avocatii, pierd atat timp pe o bashina banala de accident de masina, fara victime, o bara indoita si o baba ("doamna" ) zguduita ... ...i know, I'm bad

Mie mi-ar placea un caz din asta nu neaparat crima sau viol, dar frauda, evaziune fiscala ... Nu stiu, ceva inteligent ... O furaciune smechera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Rufus-multumim de capitol si de rezumat-e nasol dc asa s-a ajuns!
Kari-tu ce mai faci,cum esti, te simti bineÉ
Vivi-zi ceva vesti te rog!
Laura-sa stapiniti sanatosi catelusul si bafta cu trainingul!
Mada-ai alergat,te bagi la marathon..
Aqai-felicitari pt promovare si sper sa ii ametesti si cu bani,sa imi spui si mie cum a fost negocierea, ca ma bate gandu`sa caut neaparat un contract..nu conteaza ca is in pioneze:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am venit cu fata. Am ajuns pe la 20.30, da' a trebuit sa le dau sa manance mai intai.

A intors-o si pe fata si pe dos, i-a dat analize o gramada inclusiv copro si urina iar diagnosticul pana ies analizele e: tulburare de metabolism al calciului.

Maine la prima ora suntem la laborator pentru recoltare.

Foarte interesanta experienta lui Buflea.
Mie imi place sistemul asta.

Mickyyy
este de-a dreptul superb tortul iar ideea geniala.

Mergi la inceput