Atentie - o noua escrocherie !

Atentie - o noua escrocherie ! | Autor: CorinaDani

Link direct la acest mesaj

'Neata !

Citeam presa on-line si acest articol mi-a atras atentia.

http://www.click.ro/news/bucuresti/hoti-pensie-batrana_jefuita_0_1597040347.html

Anuntati-va rudele, prietenii, colegii, cunostintele, daca li se intampla ceva similar, sa-si dea seama ca este o inselatorie, sa nu se lase pacaliti, sa-si avertizeze si rudele/parintii/persoanele in varsta din familie. Se pare ca imaginatia hotilor nu cunoaste limite ...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Doamne fereste la ce s-a ajuns...oamenii astia chiar au mintea odihnita de le vin asa idei.
Pe de alta parte, eu nu m-as baga sa platesc coletele altora, mai ales cu asa sume mari de bani. Nu stiu ce i-a venit femeii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

cat de naivi pot fi unii oameni....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

ar trebui sa ceara banii omului de serviciu ...ce cauta la usa pensionarei cu hotul?? precis tot el ia dat ceva informatii hotului , evident neintentionat ,datorita lui pensionara a avut curajul sa plateasca ...of doamne , nu ma mai mira nimic in ziua de azi .

--------------------------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Fara suparare, dar multi fraieri sunt pe lumea asta. Mergeam cu curierul de mana la usa la administrator, sunam administratorul, dar in nici un caz nu plateam eu coletul.

Mai vin pe la usi diversi cu cheta pentru cazuri umanitare. Explic ca donez numai prin sms sau prin transfer bancar in cont. Daca imi pot da un numar de cont si un link pe internet bine, daca nu, si ghiciti....nu exista numar de cont. Oricum, nu fac donatii decat prin SMS la numerele afisate pe ecran de catre posturi TV recunoscute.

Or fi hotii inventivi, dar si pagubitii sunt fraieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Hm, cum poti fi asa credul?

si

Mihaela deTatiana si Mihai


Orice lucru bun in viata este ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Doamne fereste! chiar ca lumea e fraiera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Era un film in care se derula aceeasi scena ,probabil de acolo s a inspirat.Un fost angajat de la o firma de curierat cauta in necrologurile din ziar ,alegea vaduve proaspete si se prezenta cu un colet pe numele raposatului cu o valoare destul de modica .Curioasa vaduva platea coletul si se alegea cu o caramida de toata valoarea .

Se intampla peste tot astfel de prosteli .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Pai, asa, ca le cerea vaduvelor o suma modica pare mai veridic, nu s-a lacomit escrocul ca al nostru, auzi 8 milioane! Daca cerea numai 15-20 lei, ii mergea mult si bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

lumea e naiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Am patit si eu ceva similar. Au sunat la usa cei de la dezinsectie si mi-au zis ca i-a chemat administratorul si ca trebuie sa facem dezinsectie. Au dat cu solutie,5-6 sprituri si mi-au cerut 80 de lei Nu am vrut sa platesc,mi-au aratat niste hartii cu preturi...vorbeau intr-una,ma zapacisera...le-am platit dupa ce au plecat mi-a fost ciuda ca le-am dat bani,am iesit dupa ei ,dar au plecat. Am intrebat administratorul si mi-a zis ca i-a chemat sa faca dezinsectie in beci si ca le-a platit. Ei au luat-o si pe la usile oamenilor sa vada care e prost si pica. Eu am fost proasta!

Mergi la inceput