Burtici cu stelute de iulie-ugust 2013 (85)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

O sa incerc sa pun si eu poze cu buritca.... dar diseara cand ajung in fata laptop-ului personal. Abia astept sa va vad burticile frumoase.


Citat:
citat din mesajul lui Bobitza_85

Mai vreau sa vad poze cu burticute dragute
Fetele: Paula, Happy, Cris, Stefania, Delia, Stefana,Alina, Anca T,RLK, Bubulina, Doxy, Monica, Adriana, Dana, Olimp, Liliana, Monirina, Dariana, Betty, Maeve, Monicus


Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
24+

Fratior dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmmen25 spune:

Este cineva din Galati?

gravi 19s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

eu nu vad pozele de la servici dar ma revansz cand merg acasa..am sa admir..

yvy
la TAKKO , ma duc si eu sa vad ca gasesc...

bobita

XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Bobitza, , ce ne-ai luat tu pe toate la rand. Ma conformez, sa traiti. O sa pun mai tarziu ca am executat azi dimineata niste poze cu telefonul in oglinda.

Diana, cu sutienele de alaptat... cred ca cel mai bine e sa faci proba cu unele normale, dupa cum zicea Paula. Eu sincer le-am gasit tare utile, dar mi-a luat mult sa gasesc modele care sa-mi placa. Si n-au fost nici ieftine. Cel mai mult mi-au folosit niste bustiere de alaptat pe care le-am purtat in casa continuu 10 luni de zile. Am fost foarte multumita de ele. "Cantaloop" parca se numea firma. Dar sunt cam scumpe si daca te descurci cu unele normale, n-are rost.
In schimb mi s-a parut foarte fain un sal de alaptat in public. Il am pe asta: http://www.amazon.co.uk/Baby-BuBu-Nursing-Poncho-Plum/dp/B0064MLZC0
Acum, depinde de cum simte fiecare si pe unde are de gand sa alapteze. Mie mi-a fost util.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor !!!!
v-am prind din urma!!!

Am citit despre contractii , col scurtat si alte chestii pacatoase .Ce v-am zis eu sa avem doar vesti bune . Nu va zic mai mult decat mult repaos , si bebei la termen .

Aseara am reusit sa vad si eu poze , dar cand sa ajung si eu la partea cu pusul a aparut Praslea si gata s-a dus fericirea, a apasat pe taste pana a blocat laptopul. Mor de ciuda ca de la munca nu pot intra pe poze .

Vad ca vb de haine, eu ma bucur ca pana acum intru cat de cat in hainele mele normale(exceptand blugii care ma jeneaza daca ii inchei).
Tricouri mi-am luat si eu 3 marimea L din astea pt colanti mai lungi din Dragonul Rosu la 10 lei bucata. In rest rochii si alte chestii imi vin fara sa ma stranga.
Acum vad ca haina de primavara nu prea ma mai cuprinde ,dar sper sa tina vremea cu mine si sa trec la jachetele tricotate ca pe astea le inchei intr-un nasture si sunt ok.
Nici mie nu imi plac hainele mai mari. La fel si la copil , consider ca arat ca de imprumutat .Prefer sa imi vina mai stramte.
Dar fiecare cu piticii ei.

sa va zic ceva funy : de trei saptamani sotul meu cica e la cura , si in fiecare dimineata se cantareste.Asa ca de doua saptamani fiul meu isi imita cu stoicism tatal: se trezeste bea biberonul si fuge in baie sa se cantareasca .
Eu una care acum practic sunt la cura de ingrasare ma simt depasita de aceasta situatie , barbatii mei slbesc si eu ma ingras, unde e echilibrul ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Adriana multumesc de sfat. Oricum o sa trebuiasca sa imi cumpar cel putin un sutien de alaptat si asta o sa se intample inainte sa nasc ca acum nu stiu cat mai cresc sanii. Acum sunt destul de stabili . Nu am mai schimbat sutienele de la 18-20 de sapt dar nici nu cumpar altele pana nu mai cresc.
Poncho-ul asta pare f fain si util mai ales din sept-oct. Cred ca merge si cu o esarfa normala subtire la vara. Ma gandesc ca in iulie-August daca ies afara cu BB si trag asa ceva pe mine pe caldurile care sunt aici o sa fiarba sangele in mine.
Eu am luat si tricori marimea S daca e materialul f elastic. Si daca sunt cu 2 marimi e important cum se aseaza la umeri si la sani. la burta oricum vara asta nu cred ca o sa fiu patratele sa imi permit sa stea perfect intinse pe mine tricourile, mai bine putin mai largi. Si iar curea/cordon daca imi permite silueta

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmmen25

Este cineva din Galati?

gravi 19s+


Maeve, asa retin eu, dar nu pun pariu. Memoria mea de gravida nu ma mai ajuta f mult!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Anca prost moment si-au ales si ei
carmmen25 scrie repede alea 10 mesaje pt ca noi nu te vedem in timp real si putem sa trecem cu vederea mesajele tale.
Mai ai trei mesaje.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

anca ce norocoasa esti inca mai incapi in pantalonii vechi ...eu sambata ma uitam la hainele mele anterioare si ma gandeam cum am incaput eu in ele mi-i se par asa de mici..si eu nu sunt tocmai mititica...

apropo sutiene pentru alaptat se gasesc in farmacii sau pe unde sa caut , trebuie sa recunosc ca nu am cautat inca dar macar sa nu umblu de bolunda caci si asa ma deplasez tare greu cu bazinul asa si durerile de pasa




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vai fetelor cand va aud vorbind de marimea S si L ma apuca rusinea , eu puratm S in clasa a cincea....XL sau eventual L daca e croiul mare..acum nu mai zic




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput