LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deci eu m-am umplut dtfe nervi, ca nu pot sa intru in noua platforma, dc a trebuit sa o schimbam nu stiu... draga moderatorule de ce pare mai complicat????
Oricum
La multi ani Gheorghe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Dragele mele, imi pare rau sa va anunt ca eu o sa renunt la Despre copii, pentru ca nu reusesc sa intru pe noul format, nu pot sub nici o forma, nu pot nici prin vechea formula cum zicea Somleac nici cu cont nou, poate in timp vor face niste imbunatatiri la crearea de cont si voi incerca sa revin.
Deci dragele mele, va iubesc mult de tot, va multumesc ca existati, dar am impresia ca nu ma mai vrea acest forum, nu reusesc nici cont nou sa-mi fac, tot imi spune ca nu exista o persoana cu mail-ul meu , si ca exista alt utilizator cu trei variatii din numele meu.
Imi vine sa plang , imi sunteti foarte dragi si ati fost un sprijin real din multe puncte de vedere pentru mine.O sa tinem legatura prin alte metode.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Cami hai te rog ajuta-ma cu o parere avizata. Prietena mea implineste 40 ani chiar in sambata mare. Vrem sa-i organizam petrecere dupa pasti, eu as vrea in 11 mai , dar o alta prietena zice ca nu-i bine sa faci petreceri in saptamana luminata. Partea proasta e ca in saptamana urmatoare nu se poate ca i-am luat o excursie la Paris. Pfuuuiiii incurcatiura mare, tu ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Hai mai Delia inca poti scrie aici , nu fa pasul asta. Asa am renuntat eu la forum in 2004 cand s-a intamplat o chestie asemanatoare si o parte din fetele faine nu au mai putut sa se logheze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

yvyana - si multa sanatate!
Ca-i da bataie? Ma ia cu dureri de fiere cand aud comentarii din astea de la "adulti". Nu cred ca vreodata va reusi copilul din dotare sa-si rezolve probleme personale intr-un mod pasnic daca tatal pune intr-o forma atat de neanderthaliana felul in care vede el rezolvarea. Dar na, de aia io am fo blonda 24 de ani , ca inteleg putine
Si Andra era la fel la vasrta asta si am facut lungita la gura de explicat si acum e MULT mai ok. Mai are cate o scapare cu sora-sa dar fata de cum era ... suntem ...

miki1979 - sper ca esti mai bine azi? Imi pare rau sa aud ca o trageti in halul asta.
Si musai un ca ai sharuit cu noi experienta ta. De fapt eu as pupa ( virtual ) pe toata lumea care pune la un mom dat o informatie utila in spatiul asta virtual. Datorita informatiilor gasite pe warld waid waib am reusit de multe ori sa trec cu bine peste chestii ce la mom respectiv pareau ... drum inchis , asa .
Am notat mental metoda "kk ratacit"

Strumph - sa stii ca asta mi-am zis si eu cand te-am vazut in poze. FELICITARI pt ambitie si consecventa!
Ma bucur mult ca te-am facut sa zambesti! Tocmai mi-ai adus si tu mie un zambet mare
Aoleo imi e frica de tine . De fapt sotului ar trebui sa-i fie.
Ma refer la ce ai zis tu vizavi de balerinii pe alte culori . Cum spuneam eram in B cu omu'in ceafa si-mi studia fiecare miscare. Uiteeee ce balerini draguti , chiar culoarea pe care o cautam! Nu-i asa ca-i pacat sa nu-i iau? L-am privit eu cu fatuca de vitelus asa. Iritat de reactia mea de lingusire mi-a aprobat cererea de gaurire a bugetului cu o rotire ampla a irisului si un mormait generos"ia-i". Fericita am procedat la urmatorul magazin. Am simtit cum nivelul de toleranta a insotitorului a scazut brusc. Fie asta ori teama ca ar putea musca dintr-o pereche de papuci l-a facut sa ramana afara si sa ma priveasca prin vitrina cum intens la inca doar ... 7676 perechi de papuci . L-am privit prin sticla paravan ce oprea sagetile si i-am aratat cu toata inocenta mea inca o pereche de incaltari asteptand o urma de sensibilitate din sufletulul lui de barbat neinteresat de fashan sa-mi zica ca da , draga mea, poti sa cumperi totttttttt ce-ti pofteste inima . Dar , nu! Am obtinut doar o privire taioasa si un gest discret de verificare a ceasului. Ei, ce sa fac? Mi-am pus coada intre picioare si am iesit pleoscaita ca nu-mi merg farmecele ata de mult.
Hai ca iar o iau pe aratura . Vroiam doar sa zic ca sigur i-ar surade o colaborare cu tine sotului care-mi arata cu obida baia de serviciu ce geme de papuci si-mi reaminteste cum de fiecare data cand plec din casa n-am cu ce ma incalt

madutza_bra - distractie placuta in weekend! ranitii !

somleac ti-as da o imbratisare da'cum am manute scurte si nu bat pana la TM ... doar una virtuala
Am vazut si admirat frumoasa roscata . Sa-ti fie sanatosi nazdravanii!
Nu, nu in somn. S-a trezit cu pata pusa . Dar oftica, nu asa. Am zis ca ma haleste daca nu pricep mai repede ce vrea.

Cami si ai sa vezi ca se aranjeaza pana la urma si acasa treburile. Rabdare si explica-le in fel si chip cum e in interesul lor sa pape. Nu vreau sa ma bag unde nu-mi fierbe oala dar eu am incercat jdemii de abordari cu Andra cand era mica. Mega super sclifosita era si acum ... ptiu sa nu zic intr-un ceas rau, i-am gasit spilul. Acum ii face teorie ea Sofiei despre cat de important e sa mananci. Cum n-ai energie si nu te poti juca, cum ( bine aici recunosc ca am cam exagerat ) o vanam cand se mai impedica/impleticea si-i spuneam ca uite, vezi |? din cauza ca n-ai papat., de aia te impedici. Ma rog, pana la urma am gasit metoda sa o conving ca-i spre binele ei si acum chiar , ptiu, zic in soapta, sa nu o "stric" nu mai am probleme cu ea la masa. Am momente cand ma uit in urma si-mi vine sa plang cand imi amintesc ce inseamna masa cu Andra
Succes! ca stiu ce inseamna asta, dar cu rabdare o sa fie bine, trebuie!

Yasmi - niata si tie!
Stai un pic cum adica zici pas la noul forum? Nu mai vrei sa scrii daca se muta forumul dincolo?

Ailed_dota - hai mai! Lasa ca or sa rezolve ei! Cred ca sunt doar in teste acum. Nu cred ca au degand sa alunge pe toata lumea cu ceva ce-i clar rau primit de toata lumea.Cred ca or sa rezolve ca daca noi avem problemele astea si eu la fel vad ca sunt probleme si or sa le rezolve.
sper sa te razgandesti!
Scriem aici pana se rezolva probleme dincolo. Nu cred ca-i cazul sa luati decizii asa drastice.
Eu una , regret, ca am decis la un mom dat sa ma rup de toate.
E pacat ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza !!! si sa va traiasca cei cei serbati azi cu numele!!!!
Stefy sa-ti traiasca fetitza!!!
sper ca v-ati descurcat azi cu analizele

eu pana acum nu i-am facut nici o analiza Annei dar nici nu ma agit...desi a devanit o sclifosita la mancare...ieri dupa 17h si pana la 19.30 am mancat si pranzul si cina...
la prtanz in jur de 14.30 nici nu a fost chip sa ii dau ciorba...a bazait ca vrea la nani si nu a mancate decat o mana de frunze de salata de la mine din castron...apoi s-a trezit pe la 16 si un pic si iar ca nu vrea pp...abia abia am facut o sa mance...deja incepusem sa ma enervez

fetele si pe mine ma enerveaza noua platforma...ieri am butonat ce am butonat si nici cum nu mi-a luat nnmele..ba ca deea e luat de altcineva..ba ca nu-i ok parola..apoi am citit ce a zis Ally sau strumphitza ,scz ,ca nu mai stiu cine si cand am auzit ca trebuie ceruta parola..nah alta belea nu imi primeste parola nici la meilul cu care sunt logata aici..e ca naiba
sa vad cand amai am timp daca pot sau nu sa intru....ma gandeam oare pot nmodifica mailul de aici..si apoi sa cer o noua parola???...ca nici eu nu vreau sa imi pierd mesajele....asta e frate toata agoniseala mea de-o viata....rezultatul muncii mele..ca si asa ,mai zicea barabatamiu cand eram gravida..da ce faci toata ziua ..stai pe forum...esti mai rau ca la servici

mi s-a trrezit stresulici de la 7.20....cand m-am auzit strigata mai sa ma inec cu cafeaua....pana la ora asta suntem ppsicite de 3 ori in pantaloni....off cum sa fim si noi ok..daca am dormit bine compensam pe partea asta....si am pus-o pe reductor si la olita cum fac de obicei...da cica nu-i vine pp ....si la 3minute ii venea in chiloti....ma duc sa-i dau ceva de papa si poate plec prin targ ...sa caut niste pantofiori

Miki buna ideea cu poveste si kk..o sa incerc si eu....ieri dupa ce am pov. parca imi parea rau...am zis frate ce or zice fetele astea ca hop cum citesc ceva gata face si fiimea...dar tot gandindu ma la asta m-am gandit mai profund si am ajuns la concluzia ca ea face asa decand cu kk tare....de atunci a inceput sa se ascunda si tot de atunci se desface repede si-l debarca....ma gandesc ca poate o jeneaza asa tare/o inteapa...ca uneori ff foarte tare...am incercat sa-i bag mai multe fibre-n mancare..ba in \iaurt ii pun si cate 1/2 de lingurita de tarate de ovaz cu in de la mine si tot degeaba...cred ca ise trage de la mancarea putina....
de ascuns se ascunde pt ca face greu si in loc sa se relaxeze ea se strange..de aduce cu burta-n fata..strange funduletul rau...e tare ciudat cum face...inainte cand ii venea se oprea putin din activitati si gata....tare s-a mai inhibat acum...de pus pe toaleta sau olita nici vb..plange si zice ca o doare/....

Cami , normal ca tu zici asa...insa eu am alta parere despre preoti, nu ii bag pe tot...insa cei adevarati putini mai sunt..cel putin ala de la maicamea nici preot nu se mai poate numi...pana si mortii din cosciug sunt luati la misto cand vine sa le citesca ....nu vrea sa inmormanteze oamenii care sunt saraci si nu isi platesc taxele..si cetaxe....eu zic ca important este ca noi sa avem credinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu renunt pana nu se trece de tot pe partea aia
dar sa stiti cand numai apar dc numai apar..dar sincer puteau sa faca un program desptept sa ne mute automat, sa fie formatul cum o fi , dar noi sa n-avem bataie de cap, ca asa e frumos, nu?
[b]somleac [/b]eu stiam ca nu e bine sa faci nunti in saptamana luminata, nu petreceri...
msbb, deea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

vad ca nu e prea buna la multe dintre voi din cauza noii platforme,mare pacat... cred ca or sa piarda multi membri asa cu mutarea asta si toata destrabalarea, cu ia parola, nu-i parola/linkul/contu eu am declarat de la inceputul platformei noi ca e o incurcatura mare de tot si nu stiu ce or vrea cu asta, sa bata la fund Facebookul? cred ca tot acolo o sa se ajunga, o sa ne mutam pe FB?! daca multe nu puteti/gasiti/reusiti cum sa va resetati parola pe noul cont, cred ca asta ne paste!

am mai citit pe ici pe colo, diferite grupuri si subiecte, ca multe persoane nu mai retin cu ce email s-au inregistrat cand si-au facut cont pe DC , deci au mers in profilul de aici de pe vechea platforma si si-au resetat parola ca sa poata sa puna noua adresa de email in noua platforma cand resetezi parola

la mine a fost usor, am stiut cu ce adresa m-am inregsitrat, am spus ca mi-am uitat parola, am primit link pe mail, am dat click acolo pe linkul din mail, si am resetat parola , drept sa zic, e aceeasi, merge si asa, numai ca trebuie sa faci pasii astia neaparat! nu stiu de ce naiba nu or fi transferat toti membrii si parolele lor odata cu transferul datelor...? am inteles ca e mai securizat si de aia, ca nu au acces, dar ... pana la urma, au obtinut o mare abrambureala sa vezi ce de membri noi capata Facebookul acum

na, ma duc sa vad daca mi-a raspuns vreun moderator la subiectul de la generale, ca am intrebat de ce naiba ne-au fost mutate mesajele pe noua platforma la clubul fluturasilor sub anonimat, adica nu scrie strumphitza sau somleac, zice guest! si eu deja mi-am reactivat contul dincolo si somleac la fel, poate ca la cele care nu si l-au activat ar putea zice ca e guest, dar eu am chiar si scris acolo pana sa trasnfere ei mesajele ca guest si mesajul ce l-am scris eu ieri de pe telefon, mi l-au sters?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

na , amu` nu mai apar mesajele ca guest, le-au sters repede cred dupa ce le-am scris eu despre incrucatura asta! si mi-a mai aparut si mesajul la loc, ala de ieri... ori o fi fost acolo si nu l-am vazut io?

mai, sunt eu cu capu` sau a mai fost si altcineva in afara de mine care a vazut mesajele de aseara, ultimul era cel al madutzei de aseara, sun anonimat, adica guest!? eu nu mai inteleg nimic, zau asa! oare de ce nu or face mutarile astea automat si nu by hand?!

ailed, tu deja apari acolo in noua platforma cu 6303 mesaje dar acum deconectata?! ia zi ce nu merge si incerc sa te ajut, cat ma pricep si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

am reusit sa dorm, am fost si mi-am recoltat analize, copilasii par binisor..o sa vedem..
va multumesc pt gandurile bune, nu sunt nici pe departe vreo super putere, ba abia ma tarasc uneori imi doresc sa fiu mai energica, mai ingrijita, mai plina de viata pt copii mei, iar eu abia imi tarasc oasele..asa ca daca stiti vreo metoda de incarcat bateriile , astept

yvy, da, la IOMC e totul cum trebuie..parca ti-am povestit si cu nepotica mea ca a fost singurul spital care au descusut-o pana in cel mai mic amanunt si pana n-a fost totul clar nu au externat-o..sunt doctori jos palaria..am fost si eu cu andra la eco acolo, fara trimitere, fara programare, doar cu un telefon dat inainte la care mi-a facut legatura direct la doctor..super s-a purtat, jos palaria

delia, si celelalte fete, stati calme ca sunt sigura ca se va imbunatati situatia..eu nu cred ca functioneaza prea bine acum..o sa-si dea drumul si se va remedia situatia..iar noi sunt sigura ca ne vom adapta

somleac, tu zic ca nu se fac petreceri in saptamana de dupa Paste? eu tocmai ce am aflat ca avem un botez in a doua zi de Pasti..ce cadou frumos, tare norocoasa prietena ta

catank, sper ca sunteti bine

va doresc o zi frumoasa, pun si eu burta pe treaba


Mergi la inceput