Mentalitati gresite despre animalele de companie!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui boticelina

Citat:
citat din mesajul lui KittyMummy


Si da, mamica de pisici si de catelusa. Ai vreo problema cu asta? Te jeneaza pe creier formularea sau care e problema ta? Cel putin eu stiu sigur de animalele mele ca ele nu imi vor da in cap mai tarziu. Tu nu stii sigur despre copilul tau daca iti va da sau nu in cap mai tarziu, asa ca mai usor cu rasul, ca poate urmeaza plansul. Vaaaaai, daca nu ma crezi uite-te la stirile de la ora 5 sa vezi cati copii "minunati si iubitori" dau in cap parintilor mai tarziu


This is too much! Stimata doamna, sunteti pe un forum pentru parinti (de copii adevarati) si toate trebusoarele alea citate de mine sunt deosebit de jignitoare in acest context



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"



Kitty, am fost de acord cu mesajul tau despre petshopuri vs. crescatori, da, este mai bine sa luam caini si pisici de la om de acasa, dar cu ce-ai scris mai sus nu pot fi. Au fost destule cazuri de animale de companie care si-au muscat, desfigurat sau chiar omorat stapanii sau pe copiii acestora si, oricum, nici nu era cazul sa faci o astfel de remarca despre copiii forumistilor DC( ca poate, intr-o zi, le vor da in cap!) Si nici s-o faci pe Alizee " o desteapta", ca o deranjeaza semnatura ta exagerata. Tu nu-ti doresti, candva, copii? Presupun ca da, din moment scrii pe DC si nu pe forumul animale.ro (sau poate scrii si acolo).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Alizee, ba stiu sigur ca animalele mele NU vor turba NICIODATA pentru ca au vaccinurile facute. Plus medicina aici, inclusiv cea veterinara este muuuuuuult mai avansata deci chiar nu imi fac probleme, dar multumesc pentru grija!

Mamica fericita de pisicute alintate, minunate, mieunatoare si torcatoare: Casey(8.09.2001.),Daisy(20.01.2012.),Gracie(31.03.2012.)si de catelusaiubitoare, afectuoasa, tandra si blanda, Lacey(11.05.2010.)

"So many people are alive only because it is against the law to kill them."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Cristina, nu am indicat nici un copil in parte. Remarca mea este o simpla observatie. Se intampla peste tot in lume. Daca am copii, sunt constienta ca mai tarziu imi pot da in cap, este o reala posibilitate. Nu este science-fiction sau mai stiu eu ce. Nu vad jignirea aici. Eu am fost cea jignita pentru ca s-a luat in deradere semnatura mea de mamica de animalute. La asta nimeni nu zice nimic! Dar cand afirm o REALITATE sariti ca arsi? Ce naiba? Sariti ca arsi si cand va uitati la stiri si vedeti cum copilul X devenit acum adult si-a ucis mama/tatal? Atata timp cat nu am indicat nici un copil in parte si chiar daca as fi indicat, atata timp cat este o reala posibilitate, cat de mica, nu am jignit pe nimeni. Daca adevarul va jigneste, asta nu mai este problema mea.

Mamica fericita de pisicute alintate, minunate, mieunatoare si torcatoare: Casey(8.09.2001.),Daisy(20.01.2012.),Gracie(31.03.2012.)si de catelusaiubitoare, afectuoasa, tandra si blanda, Lacey(11.05.2010.)

"So many people are alive only because it is against the law to kill them."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Pana una alta tu aberezi, ducand grija copiilor nostri care, crezi tu, ca ne vor da in cap la maturitate. Stii tu f bine, ca doar te uiti la stirile de la ora 5 !
Io nu ma uit la asemenea mizerii, da' vad ca tie iti plac. Vizionare placuta in continuare. Tine ochii larg deschisi, cine stie ce mai afli de la asemenea stiri !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Nu, tu aberezi Alizee. Intri pe subiect de animale, nu spui nimic despre animale dar in schimb te iei de semnatura mea!
Si eu nu ma uit la stirile de la ora 5 ca nu mai locuiesc in Romania Bafta la negarea adevarului si realitatii in continuare!

Mamica fericita de pisicute alintate, minunate, mieunatoare si torcatoare: Casey(8.09.2001.),Daisy(20.01.2012.),Gracie(31.03.2012.)si de catelusaiubitoare, afectuoasa, tandra si blanda, Lacey(11.05.2010.)

"So many people are alive only because it is against the law to kill them."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Draguta, esti agresiva cu atata insistenta, incat te-am raportat la moderatori. :P



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Alizee, tu esti cea care insista si cea care a inceput totul!
Vai nu mai pot de frica moderatorilor

Mamica fericita de pisicute alintate, minunate, mieunatoare si torcatoare: Casey(8.09.2001.),Daisy(20.01.2012.),Gracie(31.03.2012.)si de catelusaiubitoare, afectuoasa, tandra si blanda, Lacey(11.05.2010.)

"So many people are alive only because it is against the law to kill them."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

KittyMummy, esti prima persoana de pe acest forum care imi provoaca sila efectiv! Si chiar daca imi iau vreun avertisment, imi sustin afirmatia!
P.S. Habar n-ai cum se cresc copiii, vorbesti din auzite (si unde? - la stirile de la ora 5 ). Spre deosebire de tine, eu (ca si multe alte mamici de pe aici) cresc si copii si animalute, deci as cam sti despre ce vorbesc, dar nu-mi permit sa ma arunc cu afirmatii de genul celor facute de tine despre copii sau animale, depotriva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Am sa inchid acest subiect pentru agresivitatea limbajului initiatoarei

KittyMummy te rog sa tai ultima parte a semnaturii. Este cel mai abject citat pe care am putut sa-l vad.

Mergi la inceput