Mentalitati gresite despre animalele de companie!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui KittyMummy
[ Eu nu vad absolut nimic despre emoticonuri.



Pai ar trebui sa se introduca in regulament, tocmai pt userii ca tine, care nu au masura in folosirea unor maimutoaie/emoticoane.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Nici pisicile noastre nu pun botul pe mancare gatita. Insa motanul meu e mare fun alune, floricele (popcorn), biscuiti, sticksuri, pufuleti, lasa oricand o aripioara cruda pentru 2 fursecuri

Ce le mai dam si le place mult si le si face blana frumoasa e cate un ou crud o data pe saptamana. De prepelita la noi ca numai din astea avem, dar merg foarte bine si alea de gaina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Laura, eu nu am afirmat absolut niciunde ca totul este rau in Romania, ca toti oamenii sunt rai, nu am generalizat niciunde ceea ce sustii tu. Ba chiar am insistat si am subliniat de multe ori ca am cunoscut si romani buni! Si am precizat de asemenea ca oameni oribili sunt peste tot, nu am spus niciunde ca ei exista doar in Romania! Nu am spus niciodata ca Romania este cea mai rea si urata tara din lume! Ce naiba imi atribuiti afirmatii pe care nu le-am facut niciodata?!
Ca le interpretati voi si le intoarceti voi cum vreti, este alta poveste! Ca vi se pare voua nu stiu ce, este alta poveste!
Si nu sunt nici oarba. Problemele mentionate de mine exista, se intampla, sunt foarte rele si de aceea le-am mentionat! Ce naiba acum...acum trebuie sa vorbesc frumos, voalat, sa nu cumva sa scriu nimic negativ de Romania? Pai ce, sunteti comunisti, imi dictati mie cum sa scriu, cum sa vad lucrurile?
Ce atata sariti ca arsi cand eu vorbesc de lucruri reale? Voi sunteti orbi cumva si nu le vedeti sau ce? Doriti sa vin aici si spun ca laptele si mierea curg in Romania? Sa nu spun nimic negativ? Ce vreti de fapt? Nu am jignit pe nimeni, nu am mentionat numele nimanui, ba chiar am vorbit de politicienii romani! Aaa, poate sunt printre voi politicieni si de asta nu va convine. Sau?
Si iar intrepretezi cum "vrea muschiul tau"! Am spus ca nimic nu se va schimba niciodata atata timp cat acele lucruri mentionate de mine se intampla! Aia ai citit? Nu, scoatem din context...!

Si de unde naiba ironia la adresa sotului? De unde pana unde? Ca am indraznit eu sa afirm ca a fost socat de conditiile din acel spital din Romania el nevazand niciodata asa ceva in Australia? E chiar atat de greu de crezut? Am afirmat un simplu adevar, o simpla realitate, ce atata rautate si ironie pe tine?
Si uite-te in jurul tau! Multi tineri pleaca din tara si multi nu se mai intorc! De binele care este in Romania, nu? Cand o sa-ti plece propriul copil din tara definitiv, poate atunci vei deschide ochii si vei accepta realitatea din jurul tau ca daca altii scriu despre ea fara nominalizari, fara nimic, sari ca arsa!Aaa, si nu-mi spune ca nu-ti va pleca niciodata copilul sau ca daca pleaca se va intoarce. Nu ai de unde sa stii! Nici maica-mea habar nu a avut ca eu voi pleca si nu ma voi mai intoarce sa locuiesc acolo!
Aaa si pentru informatia ta generala, eu am ajuns cu bursa de facultate aici in Australia, nu a trebuit sa ma ajute sotul pe care l-am cunoscut mai tarziu. Lasa ca majoritatea romancutelor se duc in Italia si Spania. Habar nu au mutli romani cu ce se mananca Australia! Ca nu seamana nici cu Romania, nici cu Italia nici cu Spania. Dar voi nu puteti intelege decat daca veniti aici, ceea ce este cam greu. Deci abtineti-va de la comentarii deplasate. Daca puteti. Daca nu va roade invidia prea tare

Da, intr-adevar, mare pacat de ideile mele pentru subiectele deschise de mine pentru ca vin cei ca tine si le baga in kkt.


Mamica fericita de pisicute alintate, minunate, mieunatoare si torcatoare: Casey(8.09.2001.),Daisy(20.01.2012.),Gracie(31.03.2012.)si de catelusaiubitoare, afectuoasa, tandra si blanda, Lacey(11.05.2010.)

"So many people are alive only because it is against the law to kill them."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Alizee, atunci roaga frumos moderatorii sa bage aia in regulament si atunci eu il urmez frumos, chiar nu am nici o problema sa urmez niste reguli existente, cu logica, dar am problema in urmarea regulilor inventate pe loc

Mamica fericita de pisicute alintate, minunate, mieunatoare si torcatoare: Casey(8.09.2001.),Daisy(20.01.2012.),Gracie(31.03.2012.)si de catelusaiubitoare, afectuoasa, tandra si blanda, Lacey(11.05.2010.)

"So many people are alive only because it is against the law to kill them."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Aaa, si nu deschid subiecte pe aici cu scopul de a vorbi cu altii. Eu mentionez/dau unele idei pentru informatia generala, pentru cei ce citesc in special. Daca unii doresc sa raspunda si sa vorbim pe subiect,atunci este bine. Daca nimeni nu raspunde la fel de bine. Daca am nevoie sa vorbesc ma duc pe chat-uri.
Daca nu va convine persoana mea si ideile mele, pur si simplu evitati-ma, vedeti mesaje postate de mine, nu intrati, nu le cititi, nu raspundeti la ele. Daca raspundeti cu ironii si imi luati cuvintele din context ca sa va sublinieze voua ideile deplasate, atunci asteptati-va la replici pe masura. Sau nu va asteptati ca poate credeti ca tot romanul este obisnuit si accepta sa inghita kkt de la altii fara sa protesteze.

Mamica fericita de pisicute alintate, minunate, mieunatoare si torcatoare: Casey(8.09.2001.),Daisy(20.01.2012.),Gracie(31.03.2012.)si de catelusaiubitoare, afectuoasa, tandra si blanda, Lacey(11.05.2010.)

"So many people are alive only because it is against the law to kill them."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Asta-i culmea !
Deschizi subiecte doar ca sa te afli in treaba, nu sa discuti cu altii. Vezi, daca esti bagata in seama ?
Da' ce crezi tu ca e aici ? Informatia Bucurestiului ? E un forum de discutii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui KittyMummy

spaga/mita sunt la putere si fac diferenta intre viata si moarte in foarte multe cazuri, copiii sunt "educati" de proprii parinti si bunici sa loveasca si sa huiduiasca animalele, romanul este obsedat de bani inainte de orice altceva, romanul inghite foarte multe din partea politicienilor fara sa faca nimic asa cum fac altii in alte tari si asa mai departe. Atata timp cat toate aceste lucruri si multe altele sunt baza in Romania, schimbarile in bine sunt extrem, extrem de departe.



Ai uitat sa pui "unii" in mesajul asta.

Citat:
Da, intr-adevar, mare pacat de ideile mele pentru subiectele deschise de mine pentru ca vin cei ca tine si le baga in kkt


"Cei ca mine" cum? de 1.60 si 30 si ceva de ani ? cei 'ca mine' care traiesc in romania... cei ca mine cum?


Cei ca mine care sunt fericiti cu viata lor in Romania si s=au saturat de laturile aruncate de romanasii care odata trecuti peste granita le pute tot in locul de unde au plecat?


Discutia asta era despre caini si pisci. Tu ai inceput sa acuzi apoi mentalitatile si rautatile si nedreptatile romanilor. Ce treaba au politiceinii, bisericile si spitalele din Timisoara cu subiectul?

Ma bucur sincer pentru tine ca esti fata desteapta si ai trecut balta in tara aia minunata de care romanii habar nu au, ca esti fericita acolo si ca nu te mai intorci. foarte bine faci! Dar ce legatura are cu subiectul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Da, forum de discutii pe subiect, nu de aberatii!
Si forum-urile mai sunt si surse de informare pentru cei ce nu doresc sau nu au timp sau energia necesara sa posteze. Deci nu trebuie sa deschizi subiecte in asteptare de replici, daca vin si sunt pe subiect bine, daca nu vin la fel de bine, macar altii citesc, se informeaza, gandesc, etc. Dar nici sa intri pe un subiect si sa il distrugi cu aberatii. Sau daca asta vrei, pregateste-te pentru replici pe masura aberatiilor debitate.

Mamica fericita de pisicute alintate, minunate, mieunatoare si torcatoare: Casey(8.09.2001.),Daisy(20.01.2012.),Gracie(31.03.2012.)si de catelusaiubitoare, afectuoasa, tandra si blanda, Lacey(11.05.2010.)

"So many people are alive only because it is against the law to kill them."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Laura, vezi ca o deranjezi.
Initiatoarea subectului nu are nevoie sa i se raspunda, ea doar ne informeaza despre parerile ei despre animale si romani.
Acest user se pretinde mamica fericita de pisici ? Am inteles io bine ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui KittyMummy

Da, forum de discutii pe subiect, nu de aberatii!
Si forum-urile mai sunt si surse de informare pentru cei ce nu doresc sau nu au timp sau energia necesara sa posteze. Deci nu trebuie sa deschizi subiecte in asteptare de replici, daca vin si sunt pe subiect bine, daca nu vin la fel de bine, macar altii citesc, se informeaza, gandesc, etc. Dar nici sa intri pe un subiect si sa il distrugi cu aberatii. Sau daca asta vrei, pregateste-te pentru replici pe masura aberatiilor debitate.

Mamica fericita de pisicute alintate, minunate, mieunatoare si torcatoare: Casey(8.09.2001.),Daisy(20.01.2012.),Gracie(31.03.2012.)si de catelusaiubitoare, afectuoasa, tandra si blanda, Lacey(11.05.2010.)


Ai dreptate, in privinta aberatiilor, mamica de pisici.



Mergi la inceput