Stelute de iulie-august 2013 (84)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Offff fetelor ce inseamna asta. Lasati-o incolo de munca ca nu va fac astia statuie. Ele Mony stati acasa oricum ce mai conteaza 2 sapt. Normal ca fiecare banut conteaza dar.... Offf inca o data pt aman2 multa sanatate si sper sa fie bn. Dar daca va interneaza ce se intampla???

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Santate multa si bafta sa treceti cu bine peste ziua de maine. Tinem pumnisorii.

Citat:
citat din mesajul lui Mony08

Am vorbit cu doctorul mai inainte si ma interneaza de joi.....
Speram sa trecem cu bine si ziua de maine.


Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
24+

Fratior dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ele , mony stiu ca nu va ajuta dar va imbratisez...sper sa nu aveti peripetii...neastepate..

dar nici cu no-spa forte nu va scutesc contractiile ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Felicitari pentru rezultatele analizelor. Si sa ai parte numai de vesti bune. Si ai mare grija cu dulciurile cu masura.


Citat:
citat din mesajul lui hadrianae

A! Si inca o veste buna! Am primit rezultatele la testul pentru diabet gestational si se pare ca e totul in regula de data asta, fapt care ma face inca o data sa ma indoiesc de rezultatele de la sarcina trecuta. Din ce am citit eu, daca ai avut la prima sarcina, sansele sa ai si la a doua sunt extrem de mari. Deci liber la dulciuri (ups, fara sa exageram, evident, ) si fara intepaturi in degete de nspe ori pe zi!


Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
24+

Fratior dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Adriana e si printre preferatii mei. Din nefericire creierul meu nu mai functioneaza in sarcina. Vad ca abia reusesc sa citesc prospectul de la Calciu fara sa ma plictisesc
Felicitari pt baiat!!!!
Mai fetelor citeam fericita una alta si acum la sf ..ma speriati.
Ele colega pe care am inlocuito eu la servici a plecat in prenatal ca avea colul deschis si a avut recomandat repaus de la 5 luni . A dus sarcina pana la capat . Imi spunea atunci ca nu are voie sa stea in fund ci doar intinsa cat mai mult. Si din cate stiu eu si statul in fund scurteaza colul (sau afecteaza cumva in sensul asta) spre sfarsitul sarcinii.
Mony ai grija de tine Odihna la orizontala lasati tot pe capul altora!

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

stat in pat inseamna stat in pat. adica fara rufe spalate si intinse, fara facut de mancare, fara schimbat perdele gen "daca tot stau acasa sa fiu utila" la prima sarcina am stat in pat de la 8 saptamani. o data pe saptamana ieseam pt o ora cu masina si atat. sambata. dus faceam stand pe un scaunel in cada. se poate daca vreti. la odiseea flacaului erau fete care se spalau pe par intinse in pat si cu ligheanul la capul patului ajutate de mama, tata, sot. daca medicul spune repaus apoi repaus sa fie. hai ca nu mai e mult

-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 23 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Mony, dar pt ce te interneaza? Oricum, da-o-ncolo de munca! Nu rupi inima targului in 2 saptamani...

Ele, baga craci in sus cat poti!

Fetelor, pe cuvant de nu m-a luat durerea de burta numai cand v-am citit...Aveti grija de voi!

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Fac capitol nou

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul.aug2013 spune:

Capitol nou!!

Mergi la inceput