Stelute de iulie-august 2013 (84)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

A! Si inca o veste buna! Am primit rezultatele la testul pentru diabet gestational si se pare ca e totul in regula de data asta, fapt care ma face inca o data sa ma indoiesc de rezultatele de la sarcina trecuta. Din ce am citit eu, daca ai avut la prima sarcina, sansele sa ai si la a doua sunt extrem de mari. Deci liber la dulciuri (ups, fara sa exageram, evident, ) si fara intepaturi in degete de nspe ori pe zi!
Delia, parca tu intrebai la un moment dat de testul asta. Aici e obligatoriu. Se face unul care dureaza o ora (iti ia sange la inceput, bei solutia de glucoza, astepti o ora, dupa care iti ia sange din nou). Se numeste testul O'Sullivan. Doar daca la asta rezultatele sunt peste limita, se face cel de trei ore.

Paula, cu muuulte capitole in urma, intrebai de sling/port bebe. Eu am avut un sling la inceput si a fost ok. Nu era foarte usor de introdus copilul in el, dar ma descurcam si l-am folosit destul. Pe la cateva luni am luat Manduca, pe care o recomand cu caldura. Din cate am inteles se poate folosi de la nastere, asa ca tura asta trec direct la ea, ca e mult mai practica (pentru mine).

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

aici sunt paula la apel

am trecut pe la lidl la cumparaturi si evident am ajuns mai traziu acasa , am papat si acum recupaream din ceea ce au scris fetele...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

hadrianne ma bucur ca ai iesit bune analizele ai scapat de suspiciune...

dana
sa traisca piticul de aproape 1 kg...

apropor de greutate si lungime la nastere eu am avut 3800 gr si 57 cm...sunt curioasa cat va fi Ilinca , mama a pus cu mine 25 de kg , sotul meu a avut 3100 gr si 54 cm, soacar-mea a pus pe ea 7 kg , deci irelevant kg puse - bebe mare




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Oana, La Multi Ani sotului tau! Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!

Dana, felicitari pentru bebitz! Mai merg niste cremwursti

Adriana, ma bucur ca esti ok. Bravo pt pisoias! sanatos sa fie!

Delia, sa porti sanatoasa hainutele! Nici eu nu eram fan balerini dar acum le-am prins gustul

Nu-mi ziceti si mie cu lohiile alea cat tin dupa ceza? De ce ma ignorati??

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Hadrianae ma bucur ca bebe e bine si ca vei avea companie, ce bine e cand e mama cu noi


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am uitat Happy .
Pai, daca retin bine, cam o luna, primele 2 sapt mai puternic, apoi tot mai putin. Si chiar nu conteaza felul nasterii, uterul oricum se curata.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Olimp, te pup! Hai ca mai e putin si intri in concediu

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Ms, Paula Si dupa primele doua saptamani asa merge sa stai cu tampoane obisnuite? Sau trebuie sa te cari cu pampers dupa tine o luna?

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Ms, Paula Si dupa primele doua saptamani asa merge sa stai cu tampoane obisnuite? Sau trebuie sa te cari cu pampers dupa tine o luna?

Happy Ama 27+ si Eva


Eu numai in spital am stat cu alea mari si urate, sa poat everifica dr daca nu e vreo infectie,...in rest always normal.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

cata liniste pe aici, numai noaptea va mai place vorba


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput